У Зарваниці посадили "Дерево Миру"
Символічне «Дерево Миру» було посаджено під час VI Всеукраїнського Військового паломництва до Зарваниці та приурочено до Дня Бога Творця, який Церква святкує 14 вересня. В чині посадки «Дерева Миру» разом з Владикою Михаїлом Колтуном взяли участь: Митрополит Тернопільський Василій Семенюк, єпископ-помічник Стрийський владика Богдан Манишин, військові капелани, військовослужбовці та вірні УГКЦ.
Владика Михаїл благословив дерево та наголосив, що нам сьогодні треба мирного неба та мирної землі. Доволі актуальним та символічним є і те, що українські військовослужбовці посадили «Дерево миру», адже вони і сьогодні охороняють мир у нашій державі.
Світ очікують геополітичні потрясіння через боротьбу за прісну воду
Брак водних ресурсів може привести до нових воєн. Стратегія національної розвідки США є свого роду відображенням бачення авторитетних представників спецслужб США основних викликів і загроз національній безпеці Сполучених Штатів на чотирирічну перспективу.
Згідно з цим документом, нестача прісної води становить серйозну загрозу глобальної безпеки, яку американські спецслужби, за своєю важливістю, прирівнюють до таких проблем, як швидке зростання зброї масового ураження, тероризм, кібератаки на важливі об'єкти інфраструктури.
Через забруднення, висихання водойм, ріст чисельності населення планети, збільшення темпів урбанізації і промислового виробництва з кожним роком зростає загроза різкого скорочення кількості прісної води в світі. Найбільшому ризику піддається населення Китаю, Бангладеш, Індії, Нідерландів, Пакистану, Філіппін, США і малих острівних держав.
Спільна заява юристів-практиків та науковців з питань миру і збереження довкілля в Україні
Мир, розвиток і охорона довкілля є взаємозалежними та нероздільними.
Принцип 25, Декларація Ріо з питань довкілля та розвитку
20-21 вересня 2014 року у Львові за участю представників 13 країн відбувся міжнародний симпозіум "Права людини та довкілля в новій Україні: на честь професора Світлани Кравченко". За нинішніх умов, коли базові принципи міжнародного права та цінності людського життя опинились під загрозою, учасники симпозіуму відчувають гостру потребу поділитись оцінкою того, що відбувається.
Шкоду довкіллю територій, які опинились в зоні військових дій, а також транскордонний вплив, ще слід оцінити. Але вже зараз очевидно, що перебільшені амбіції російського керівництва несуть загрозу для біорізноманіття екомереж, водних ресурсів, та сталого розвитку загалом. Затоплення шахт, обстріли хімічних підприємств, що спричиняє викиди хімічних речовин, та загострення санітарно-епідеміологічної ситуації створюють реальну загрозу екологічної катастрофи.
Леонардо Ді Капріо був призначений посланцем миру ООН з питань зміни клімату
Один із найвідоміших голлівудських акторів та знаний екологічний активіст Леонардо Ді Капріо був призначений посланцем миру ООН з питань зміни клімату. Про це 16 вересня повідомив Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, який зауважив, що Ді Капріо є активним учасником сучасного екологічного руху та має вагомий потенціал для поширення його ключових повідомлень. «Я радий, що він вирішив приєднатись до зусиль ООН з підвищення обізнаності щодо проблем зміни клімату, як і необхідності їхнього нагального вирішення», наголосив він. У своїй промові Пан Гі Мун високо оцінив багаторічну діяльність актора спрямовану на боротьбу з наслідками сучасних екологічних змін і підкреслив важливість діяльності Фонду Леонардо Ді Капріо, який надає щедрі гранти на проекти з охорони навколишнього середовища.
Ді Капріо в свою чергу зазначив, що «це велика честь бути посланцем миру ООН з питань зміни клімату та підтримати зусилля Генерального секретаря щодо вирішення одного з найважливіших питань, які стоять сьогодні перед світовим співтовариством». «Я відчуваю моральний обов’язок заявити гучніше, що це ключовий момент історії людства – момент для дій. Те як ми реагуємо на кліматичну кризу, в найближчі роки визначить долю людства і нашої планети», наголосив актор.
В Нью-Йорку проходить міжрелігійний кліматичний саміт
21-22 вересня у Нью-Йорку проходить міжрелігійний кліматичний саміт, організований Всесвітньою Радою Церков і об’єднанням «Релігії за мир», який має стати вагомим внеском для міжнародної дискусії і процесу пошуку вирішення проблеми кліматичних змін та подолання їх наслідків у всесвітньому вимірі.
Знаковим є те, що міжрелігійний саміт, в якому візьмуть участь близько 30 предстоятелів та представників християнських церков і світових релігій відбудеться напередодні саміту з питань змін клімату, який організовує 23 вересня у Нью-Йорку Організація Об’єднаних Націй, участь у якому заявили делегації з 115 країн.
В Сокальсько-Жовківській Єпархії УГКЦ стартували «Екологічні місії задля порятунку створіння»
19 вересня 2014 року Божого в Сокальсько-Жовківській єпархії УГКЦ були проведені перші екологічні місії «Задля порятунку створіння», які провів о. Тарас Дзьоба, референт Бюро УГКЦ з питань екології вищезгаданої єпархії.
Екомісії відбулися на парафіях Собору Пресвятої Богородиці і Святої Теклі, м. Броди. Першим місцем, яке в рамках місій відвідав екореферент була місцева школа. Беручи за основу Святе Письмо та вчення Католицької Церкви про відповідальність за Богом створений світ, о. Тарас розповів учням та присутнім вчителям про те, що світ, в якому ми живемо, є доручений нам самим Творцем, а тому кожен з нас у більшій чи меншій мірі є відповідальним за все те, що ньому відбувається. Священик розповів учнівській молоді, що чисте та здорове завтра залежить від дбайливого ставлення до природи вже сьогодні. Наводячи ряд прикладів екологічного недбальства на території міста Броди, священик наголосив на тому, що стан найближчого нашого природного довкілля до певної міри сигналізує про те, хто живе там. «Ми, як християни, повинні стати в суспільстві до певної міри зразком шанобливого ставлення до Божого створіння – природи», – підкреслив місіонер.
День без автомобілів
Для багатьох з нас використання автотранспорту вже давно є чимось природним і не викликає ніяких протиріч. Зрідка повз нас проходять ненав’язливі думки про те, а що було б, якби автомобіль так і не був винайдений. Хтось відкидає подібні думки геть, хтось починає мріяти, згадуючи про те, що це вже колись було. Було, тільки не з нами, тільки не в нашому житті.
Ідея мінімізації використання автотранспорту, працюючого на двигуні внутрішнього згоряння виникла з початку знаменитої нафтової кризи 1973-го року, яка до цих пір вважається найбільша у світовій паливно-енергетичній галузі. Вона оголила безліч проблем, пов’язаних з використанням чорного золота. Як відомо – прогрес не стоїть на місці і розуміння нашої нездорової залежності від нафти, плюс наростаюча екологічна напруженість призвели до того, що з 1994-го року в світовому співтоваристві стали звучати все більш відверті заклики хоча б якось скоротити використання автотранспорту. Так виник символічний «День без автомобілів», який став періодично проводитися в країнах Європи 22-го вересня, а потім поширився і по всьому світу.
Військовим у Василькові розповіли про те, як можна уникнути війни
В день Бога Творця у військовій частині міста Василькова відбулася зустріч о. Романа Романовича, референта Бюро УГКЦ з питань екології Київської архієпархії, із військовослужбовцями.
Священик коротко розповів історію заснування цього дня та про важливість спільних зусиль для збереження Богом створеного світу – природи. «Відзначаючи цей день, ми найперше дякуємо Творцеві за Його дар для нас, – за Його створіння, – наголосив о. Роман, додаючи, – той, хто вміє дякувати, той вміє відповідно цінувати та берегти те, що доручене самим Богом».





