Меню

Календар 2020

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Управління відходами

На Прикарпатті учасники АТО організували роздільний збір сміття

Учасники АТО із села Микитинці Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади отримують півтори тисячі гривень щомісяця на благодійні ініціативи за майже тонну пластику, який йде на переробку.

Роздільний збір сміття вони організували майже два роки тому. Пластик у Микитинцях вивозять двічі на місяць – за один раз назбирується до тонни. Вартує це сміття близько півтори тисячі гривень. Учасник бойових дій, заступник голови села Микитинці Роман Сметана розказує, що гроші йдуть на інші соціальні проєкти – зокрема, зараз у школі облаштовують тир.

А ще їх скеровують на адресну допомогу військовим.

Детальніше...

У Канаді вчені намагаються врятувати світ від забруднення пластиком за допомогою гусениць

У Канаді вчені з Університету Брандона вивчають личинки гусениці великої воскової молі, яка харчується пластиком, щоб виробити ідеальну систему біорозкладення пластика по всьому світу

Про це розповів біолог і автор дослідження Крістоф Лемуан з Університету Брандона.

В даний час існує більше 50 відомих видів "пластіворів", тобто організмів, що харчуються пластиком. Один з них – велика воскова міль, дає вченим надію на боротьбу із забрудненням планети пластиком.

Ці істоти з задоволенням поїдають деякі з найбільш поширених видів пластику. Дослідників особливо цікавило, як ця гусінь разом з мікроорганізмами в її кишківнику може руйнувати і метаболізувати пластик. Ця робота включала в себе відділення бактерій від кишківника черв'яків і вирощування їх в лабораторії самостійно. Вони виявили, що один конкретний вид бактерій може дійсно виживати тільки на пластиці протягом року.

Детальніше...

Будівельне сміття успішно зарекомендувало себе як сировина для доріг

Експериментальну ділянку дороги було побудовано з використанням перероблених на місці заповнювачів з відходів будівництва.

У 2009 році 105 будинків у місті Кордова були знесені з метою розширення аеропорту. Спочатку уламки від знесення збиралися відправляти на звалище, що є звичайною процедурою. Але Університет Кордови виступив з ідеєю переробляти все сміття на місці та використовувати його для експериментального будівництва ділянки дороги на шосе CH-2, яке проходить навколо злітно-посадкової смуги в аеропорту, а також з’єднує Кордови з містом Альмодовар. Ця ділянка дороги щодня використовується більш ніж 9 000 транспортних засобів. Після десяти років досліджень була опублікована повна робота. Результати дуже позитивні, і висновок полягає в тому, що перероблені матеріали зносу є хорошою альтернативою при будівництві доріг.

Детальніше...

Маленький недопалок – великі проблеми природі. Чому і як вирішують проблему в світі

Сигаретні недопалки – найпоширеніше сміття в містах. За рік у світі викурюється 5,6 трильйонів сигарет, 2/3 недопалків – викидають повз урни.

Сигаретні фільтри роблять з ацетату целюлози – це різновид пластику. Вони токсичні і розкладаються близько 20 років, але не зникають повністю, а стають мікропластиком. Ми перестанемо його бачити, але він залишиться у воді, піску і може потрапити по харчовому ланцюжку в наші тарілки.

Наявність недопалків в ґрунті уповільнює зростання трави на 10%, а рослина не добирає в зростанні 13%.

Детальніше...

Українка переробляє рекламні банери на ексклюзивні сумки

Усе до останнього клаптика отримує нове життя. Переселенка з Макіївки Катерина Уварова випустила понад сотню видів продукції, а її речі вже вподобали в Німеччині. Чим студентка хоче підкорити Європу і чого навчити українців.

Почала дівчина з футболок та світшотів із ексклюзивними принтами. Навесні навіть взяла участь у фешн-показах із соціальною колекцією для моделей на візках.

Тепер за головну складову – екологія.

Деякі підходять з екологічної точки зору. Вони не хочуть засмічувати нашу землю, природу. А інші підходять до цього з фаном. Тобто, наприклад, купують банери з мультяшними героями або ж з політичними партіями, – зазначила засновниця бренду.

Детальніше...