Меню

Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з нагоди Всеукраїнського дня довкілля і 35 роковин Чорнобильської катастрофи

17 квітня Україна відзначає Всеукраїнський день довкілля, а 26 квітня – вшановує 35-і роковини Чорнобильської катастрофи, яка призвела до згубних соціально-екологічних наслідків планетарного масштабу. Особливо постраждали люди та довкілля у нашій країні. Десятки тисяч квадратних кілометрів радіоактивно забрудненої землі, багатомільярдні матеріально-економічні втрати, вимушене переселення сотень тисяч потерпілих, підвищення рівня захворюваності та передчасна втрата життя – це ще далеко не повний перелік трагічної спадщини сумнозвісної аварії на ЧАЕС.

Детальніше...

Час створіння 2019 – «Мережа життя»

Спільна декларація президентів Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE) і Конференції Церков Європи (KEK)

1 серпня 2019 р.

В контексті того, що вже стало плідною традицією християнських Церков Європи, Рада Єпископських Конференцій Європи (CCEE) і Конференція Церков Європи (KEK) також і в цьому році знову разом виступають і звертаються спільним словом, щоб ще раз виразно вказати на нашу відповідальність за створіння і запросити до молитви.

Час створіння відзначається з 1 вересня до 4 жовтня (за Григоріанським чи з 14 вересня до 17 жовтня за Юліанським календарем, – прим. перекл.) як цілком особливий період в літургічному календарі у все більшій кількості Церков Європи. 1 вересня вперше було проголошено в 1989 р. Днем молитви за створіння вселенським патріархом Димитрієм.

Детальніше...

Надійне майбутнє

Європейська християнська екологічна мережа (ECEN)

Катовіце, жовтень 2018

Заклик 12. Асамблеї ECEN

З 6 по 10 жовтня 2018 року в Катовіце (Польща) проходила 12-та асамблея Європейської християнської екологічної мережі (ECEN) під назвою «На шляху до економічної та екологічної справедливості», в якій взяли участь 85 представників з 22 Європейських та інших заокеанських країн. Переговори на асамблеї керувались біблійними рядками з Книги пророка Єремії 29, 11 «Бо я свідомий моїх щодо вас задумів, – слово Господнє, – задумів щастя, а не лиха, щоб дати вам майбутнє і надію».

Детальніше...

Запрошення релігійних лідерів приєднатися до Часу створіння

Червень 2018

Дорогі брати і сестри у Христі,

«Спитай лиш у тварин, вони тебе навчать; у птиць небесних, і тобі сповістять; або повзунів, вони тебе повчать, і риби в морі тобі повідають! Хто з усіх них не знає, що рука Господня все це створила?» (Іов 12, 7-9)

Щороку з 1 вересня до 4 жовтня, ми, як члени християнської родини, виділяємо час, щоб поглибити наші відносини з Творцем, одне з одним і всім створінням.

Детальніше...

Заява Криворізької Ради Церков із закликом відмовитись від шкідливої практики використання пластмасових квітів та вінків

Пластикові вінки і квіти не несуть жодної богословської символіки. Ці вироби починають шкодити екології вже з етапу виготовлення сировини для них, адже для цього використовують нафтопродукти. Левова частка пластикових квітів не потрапляє на сміттєві полігони. Натомість їх палять, виділяються численні токсичні речовини, зокрема діоксини. Зрештою, на кладовищі та «кричуща» пластикова квітка аж ніяк не відповідає атмосфері.

Купуючи пластмасові квіти й вінки, людина грішить проти ближнього, природи і Бога. Порушує заповідь «не вбий!». Грішить проти Творця, завдаючи шкоди Його створінню. Чинить екологічний гріх, який кричить до неба.
Ми робимо цю Заяву зараз, у Пасхальний період, бо саме в цей час люди традиційно закуповують багато пластикових вінків і квітів.

Детальніше...

Захистімо первоцвіти!

ДОРОГІ БРАТИ І СЕСТРИ В ХРИСТІ!

Чудова природа з її величезним розмаїттям живих організмів, ландшафтів, корисних копалин та інших благ подарована нам Творцем і тому людина, якщо вона дійсно вважає себе християнином, повинна берегти ці даровані нам блага. Але чи так ми чинимо в нашому повсякденному житті?

Наступила весна з її першими ознаками: зацвіли проліски й інші ранні провісники відродження життя після зимової сплячки.

Детальніше...

Спільне послання Папи Франциска та Вселенського Патріарха Варфоломея до Всесвітнього Дня молитви за Створіння

Історія Створіння пропонує нам панорамний огляд світу. У Святому Письмі сказано, що «на початку» Господь прагнув, щоб людство об’єдналося, оберігаючи та захищаючи природне довкілля. На початку, як читаємо у Книзі Буття, «не було ще на землі ніякої польової рослини й не росла ще ніяка трава на полі, бо Господь Бог не посилав дощу на землю, і не було людини, щоб порати землю» (Бут 2,5). Земля була довірена нам як безцінний дарунок та спадщина, за яку кожен з нас несе відповідальність, аж допоки «наприкінці» все небесне і земне возродиться у Христі (пор. Еф 1,10). Наша людська гідність та добробут глибоко пов’язані з особистою турботою про все Створіння.

Детальніше...

Час відповідальності за створіння – заклик до спільної молитви, до пошанування дару створіння і піклування про нього

Спільне звернення Ради Єпископських Конференцій Європи (РЄКЄ), Конференції європейських церков (КЄЦ) та Європейської християнської екологічної мережі (ЄХЕМ)

з приводу відзначення Дня відповідальності за створіння

Санкт-Галлен – Брюсель, 29 серпня 2016 року

 Пошанування, визнання цінності та духовне споглядання створіння – це спільне завдання  Християнських Церков. Рада Єпископських Конференцій Європи (РЄКЄ) і Конференція європейських церков (КЄЦ) з приводу Дня створіння закликають до спільної молитви та посилення екуменічної праці для захисту створіння.

Відповідальність за навколишнє середовище, ніколи не може бути відокремлена від відповідальності за інших людей: за наших ближніх, за бідних, або забутих – так з почуттям істинної любові й солідарності навчає Євангеліє. Шанувати створіння означає не тільки захищати й охороняти землю, воду та інші складові світу природи. Це водночас вираження поваги до людей, які мають частку на цих дарах Божих і несуть відповідальність за них. Таким чином, ми разом з усіма християнами докладаємо зусиль, щоб радісно свідчити про Ісуса Христа, «бо в Ньому були створені всі речі на небі і на землі» (Кол 1, 16).

Детальніше...