Меню

Конкурс до дня Творця

День Творця

Календар 2018

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Зобов’язання католицьких інституцій не інвестувати у викопне паливо

Дев’ятнадцять католицьких інституцій зобов’язалися зменшувати інвестування в сферу викопного палива. Про це повідомив Міжнародний католицький рух щодо клімату, даючи таким чином відповідь на заклики Папи, вміщені в енцикліці «Laudato si’».

Докладати на глобальному рівні зусилля для зменшення викидів парникових газів через зменшення інвестицій у викопне паливо. Підпис під такою ініціативою нещодавно поставили представники 19 католицьких інституцій Австрії, Бангладеш, Бельгії, Індії, Ірландії, Італії, Канади, Кенії, Німеччини, Пакистану та Фіджі, координовані «Карітас» Індії та Ірландською Єпископською Конференцією.

Детальніше...

Бути справжнім «Вінцем створіння»

14 вересня в місті Белзі у місцевій школі відбулося святкування Дня Бога-Творця. Отець Декан разом зі священниками, дітьми школи та вчителями слухали екологічну розповідь-лекцію, яку провадив о. Андрій Красильников, еколог деканату.

Опісля дітям було показано повчальний екомультфільм про нищівний вплив людини на довкілля. На завершення отці разом із дітьми висадили заздалегідь приготовані саджанці дерев біля школи та майстерні міста.

Детальніше...

Бюро УГКЦ з питань екології підбило підсумки 10 років служіння для збереження Божого створіння

13-14 вересня у Києві відбулась робоча зустріч єпархіальних та екзархальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології, в рамках якої було підбито підсумки десятирічного служіння для збереження Божого створіння.

«Десятки різноманітних тематичних ековидань, сотні освітньо-виховних, молитовних та практичних заходів екологічного спрямування, які щороку проводяться силами Міжєпархіальної екомережі, духовно-екологічні табори, Всеукраїнські екологічні конкурси та ініціативи, які охоплюють чим раз більшу аудиторію парафіяльних громад, а також учнівської та студентської молоді – це не просто перші плоди діяльності Бюро УГКЦ з питань екології, але, передусім, інструменти Нової Євангелізації та реалізації місії Церкви в цілому», - так підсумував перше десятиліття служіння для збереження створіння в УГКЦ керівник Екобюро, професор Володимир Шеремета.

Детальніше...

Компостування — це просто, вигідно та корисно!

Компостування — це спосіб не лише значно скоротити кількість харчових відходів, але й знайти їм корисне застосування. Багато хто не наважується почати, вважаючи, що купи компосту виділяють неприємний запах або приваблюють жуків і мишей. Ось сім вагомих причин, які доводять, що компост — це чудова ідея.

1. Компостування — це легко!

Скільки часу ви витратите на те, щоб викинути сміття або відходи в контейнер? Декілька секунд. Звичайно, перш за все дізнайтеся, що потрібно, а що не варто компостувати. Для компосту годяться всі овочеві та фруктові залишки, бадилля, макулатура (за деяким виключенням), лушпиння від насіння тощо. Але не варто класти в компост обрізки м'яса та риби або залишки молочної продукції.

Детальніше...

Виставка "Відповідальність за створіння очима дітей Божих" мандрує з Відня до Києва

13-18 вересня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового відбудеться виставка «Відповідальність за створіння очима дітей Божих».

В експозиції представлено кращі малюнки Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння», який, починаючи з 2011 р. щорічно проводить Бюро УГКЦ з питань екології з метою плекання християнської екологічної культури та відповідальності людей за навколишнє середовище.

Роботи в особливий, творчий і зворушливий спосіб виражають трепетне ставлення людини до довкілля і усвідомлення того, що людина є часткою Богом створеного світу, і водночас, несе відповідальність за отримані природні дари перед їх Творцем.

Детальніше...

Труднощі — це нові можливості: 5 надихаючих винаходів із Африки

Африка — дивовижний континент, жителі якого навчилися перетворювати труднощі на можливості. Місцеві підприємці створюють неймовірні речі буквально з нічого, проявляючи при цьому надзвичайну винахідливість.

Ось п'ять надихаючих прикладів африканських інновацій.

Детальніше...

Аби люди могли славити Боже створіння

«Іконою Церкви-Матері та Матері Божої» Святіший Отець назвав черниць-бенедиктинок. Приймаючи їх на аудієнції у Ватикані, він звернув особливу увагу на актуальність харизми гостинності.

У суботу, 8 вересня 2018 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції учасниць симпозіуму Міжнародного союзу бенедиктинок. Звертаючись до черниць Папа Франциск, закликав їх застановитися над темою їхнього симпозіуму, взятого із Статуту святого Венедикта: «Приймайте усіх як Христа». Коментуючи цей заклик засновника бенедиктинців, Його Святість вказав на їхнє особливе покликання до гостинності, до якої закликає також Христос у Євангелії від Матея: «Чужинцем був, і ви прийняли мене».

Детальніше...

Боже світло у наших серцях

В період з 30 серпня по 01 вересня 2018 року референт з питань екології Київської архієпархії о. Роман Романович взяв участь у робочій зустрічі в рамках проекту Союзу охорони природи Німеччини (NABU) "Альянс релігійних і громадських організацій на захист клімату Східної Європи", яке проходило на території національного природного парку Синевир.

Зустріч була організована Олександром Бокотеєм, головою комісії з питань екології Мукачівської єпархії УГКЦ. У ході зустрічі референт мав для присутніх духовні розважання, в яких на аналогіях нашого небесного світила Сонця пояснив важливість та необхідність Божого світла у наших справах, які просвічувані Божою ласкою, дають добрі плоди.

Детальніше...