Меню

Великопосні екореколекції відбулись на Закарпатті

У рамках проведення Великопосної екосоціальної ініціятиви «Екологічне навернення для порятунку створіння» відбулись духовно-екологічні реколекції в м. Рахів та с. Кваси на Закарпатті, серед мальовничого Божого створіння. Духовно-екологічні розважання провів о. Сергій Довба, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Львівській архієпархії на запрошення місцевого греко-католицького священика о. Ярослава Федора.

У перший день реколекцій для вірних парафії св. вмч. Юрія Переможця, у четвер ввечері, молитовна зустріч розпочалася із проведення Екологічної Хресної Дороги, під час якої місцеві парафіяни та священнослужителі роздумували над кожною стацією Хресної Дороги нашого Творця і Спасителя Ісуса Христа, співпереживаючи Його страждання та молячись у відповідних духовних й екологічних наміреннях.

Детальніше...

Екомісії Страсного тижня на Волині

Цього року Страсний тиждень в Луцькому екзархаті розпочався по-особливому. Адже за сприянням Екобюро УГКЦ з питань екології та стараннями місцевого екореферента о. Ярослава Пелиха в рамках Великопосної екологічної ініціативи «Екологічне навернення задля порятунку створіння» відбулися одразу дві екологічні місії на теренах Волинської області.

Першим кого відвідав о. Ярослав з небайдужими екоактивістами було селище Турійськ Ковельського району, де з ініціативи місцевого настоятеля парафії св. Димитрія Мироточця УГКЦ о. Івана Дутки та сприянням місцевого селищного голови п. Олексія Безсмертного була висаджена алея фундука в турійському селищному парку.

Детальніше...

Учні і педагоги Закарпаття вперше долучилися до Великопосної ініціативи Екобюро УГКЦ

10–11 квітня поточного року референт Бюро УГКЦ з питань екології у Львівський архієпархії у ході проведення Великопосної екосоціальної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» завітав із місією на Рахівщину, що на Закарпатті, де за сприяння місцевого греко-католицького священика о. Ярослава Федора відвідав у четвер школярів 5-8 класів та педагогів у ЗСШ с. Білин, а наступного дня – старшокласників у с. Кваси.

Упродовж півторагодинних зустрічей львівський екореферент з використанням мультимедійних засобів розповідав присутнім про сенс і стиль щасливого земного життя людини – усвідомлювати свій статус створіння і дитини Божої та старатися максимально уподібнюватися до свого Небесного Тата, люблячи та живучи в гармонійних відносинах із Богом, іншими людьми, із самою собою та з усім Божим створінням.

Детальніше...

Шахта як джерело чистої енергії

Розвиток інфраструктури відновлюваної енергії отримав новий імпульс завдяки схваленню будівництва інноваційного центру зберігання енергії.

Використання технології підземного зберігання стисненого повітря дасть змогу значно підвищити надійність електромережі та забезпечити резервне живлення в періоди пікового попиту.

Детальніше...

Результати конкурсу «Здай макулатуру – збережи дерево – наблизь перемогу»

Бюро УГКЦ з питань екології підбило результати конкурсу «Здай макулатуру – збережи дерево – наблизь перемогу» 2025 року:

1-ше місце: Католицький ліцей святого Василія Великого, м. Івано-Франківськ (2073 кг);

2-ге місце: Катехитична школа парафії Всіх святих українського народу, м. Івано-Франківськ (1232 кг);

3-тє місце: Заклад дошкільної освіти №1, м. Чортків (612 кг).

Детальніше...

«Сад Надії» заклали на Прикарпатті

У п’ятницю, 11 квітня, в рамках Великопосної екологічної ініціативи «Екологічне навернення задля порятунку створіння» з ініціативи пароха о. Павла Кадлуба у Княгиничах, що на Рогатинщині, відбулася екологічна місія за участі семінаристів Івано-Франківської духовної семінарії.

Розпочався захід зі спільної молитви у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, де присутні під проводом братів-семінаристів, приналежних до екологічної спільноти св. Франциска Асизького, мали змогу розважати над стаціями екологічної Хресної дороги, в якій тісно переплетені страждання Христа на хресті із тою кривдою, яку завдає людина Христові через руйнування світу, співтворцем якого є Син Божий.

Детальніше...

Екоказки для малечі

Референт Бюро екології Стрийської єпархії УГКЦ о. Олег Кобель нещодавно провів дві тематичні зустрічі з дошкільнятами, під час яких у доступній формі розповідав про важливість любові та відповідальності за створений Богом світ.

Першу зустріч Тижня екології і довкілля священник провів у дитячому садку села Дуліби, де презентував казку «Первоцвіти» – зворушливу історію про красу перших весняних квітів, важливість їхнього збереження та розуміння того, що навіть найменші вчинки можуть мати велике значення для природи. Діти з цікавістю слухали розповідь, обговорювали поведінку героїв казки та дізнавалися, чому не можна зривати первоцвіти.

Детальніше...

Надія, що проростає весною: діти, довкілля і милосердя в час війни

Минулого тижня в рамках Великопісної ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології в Більшівцівській ТГ з ініціативи команди Карітас Більшівці спільно з Дитячою школою мистецтв Більшівцівської селищної ради було організовано низку екосоціальних просвітницьких заходів.

Так 8 квітня Яблунівська початкова школа стала майданчиком для важливої розмови про взаємозв'язок між допомогою ближнім та збереженням довкілля, особливо в складних умовах війни.

Учні усвідомили, що піклуючись про тих, хто потребує, ми служимо самому Христу, а дбаючи про природу, ми виконуємо свій обов'язок перед майбутніми поколіннями, які можуть постраждати від наслідків війни.

Детальніше...