Меню

Календар 2020

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Молитва за Землю та збереження життя об'єднала священичі родини з різних куточків України

В суботу, 28 березня, в рамках відзначення Всесвітньої екологічної акції «Година Землі» Міжєпархіальна екологічна мережа УГКЦ об’єдналась у молитві за Землю та збереження життя.

Щорічно тисячі небайдужих людей збиралося разом в останню суботу березня на Годину Землі – всесвітню екологічну акцію, щоб привернути увагу суспільства до екологічних проблем, влаштовуючи різноманітні флешмоби, зустрічі, заходи, щоб спонукати мешканців планети до наслідування, символічно вимкнувши на годину світло. Цей рік не став винятком у відзначенні цієї акції, однак мав дещо змінений формат через пандемію Covid-19, внаслідок чого задля збереження людського життя та здоров’я це відзначення відбувалося в більш індивідуальний спосіб.

Детальніше...

Будьте свідомими: не паліть суху траву та сміття!

З настанням теплої погоди, все частіше можна побачити, як на господарських угіддях, уздовж автодоріг і в населених пунктах горить суха трава та сміття. Як правило, люди, які її підпалюють, переконані, що таким чином вони роблять корисну справу.

Та насправді наражають на небезпеку себе, сусідів і погіршують стан довкілля.

Дуже часто спалення сухої трави переростає у великомасштабні пожежі, адже швидкість поширення вогню по сухостою надзвичайно висока, також цьому значною мірою сприяє сильний посушливий вітер, тому локалізувати такі загоряння на відкритих територіях дуже важко.

Детальніше...

#Подарунокбібліотеці до Дня дитячої книги від Екобюро УГКЦ

Напередодні Міжнародного дня дитячої книги Бюро з питань екології Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви підтримало ініціативу Жива сучасна бібліотека – БФ Бібліотечна країна #подарунокбібліотеці й подарувало активним бібліотекам видання для дітей на екологічну тематику.

Серед дитячих видань Бюро УГКЦ з питань екології: екологічні казки та оповідання, розмальовки, тематичні підручники для екологічної освіти, а також твори самих діток – вибрані роботи екологічних конкурсів (вірші, молитви, роздуми та малюнки), які щорічно проводить Екобюро УГКЦ з метою плекання християнської культури відповідальності до Божого створіння – природи.

Детальніше...

Заходи проти COVID-19 позначаться на Світовому океані

Скорочення виробництва, зниження викидів в атмосферу і перерване повітряне сполучення між країнами у зв’язку COVID-19 піде на користь Світовому океану, але вже зараз потрібно думати про нові кроки після закінчення пандемії, повідомляє міжнародна організація Ради з питань Світового океану.

Важливо продовжити пошук шляхів скорочення викидів вуглекислого газу для збереження здоров’я Світового океану з урахуванням того, що робота транспорту і промисловості відновиться після закінчення пандемії. Це зовсім невелика зміна за такий короткий період часу, тому нам не слід забувати про те, як важливо терміново знайти вирішення довгострокових проблем зміни клімату та океану, які можуть мати серйозні наслідки для майбутнього.

Детальніше...

Година Землі: дбати про довкілля, аби запобігти майбутнім пандеміям

Організатори всесвітньої ініціативи «Година Землі» закликали 28 березня 2020 р. вимкнути на годину світло на вулицях, площах і в помешканнях, аби привернути увагу до проблем забруднення довкілля. До цієї ініціативи приєднався також і Ватикан.

«Година Землі» (англ. Earth Hour) – вперше була проведена 2007 в австралійському місті Сідней за ініціативою Всесвітнього фонду природи (WWF) і відтоді щороку проводиться в усьому світі останньої або передостанньої суботи березня. Організатори «Години Землі» закликали людей, організації та комерційні установи 28 березня 2020 р. від 20:30 до 21:30 за місцевим часом вимкнути необов'язкове світло та електричні пристрої, щоб привернути увагу до екологічних проблем планети. 

Детальніше...

Парафіяни УГКЦ Скали-Подільської уквітчали селище

26 березня парафіяни Скала-Подільської УГКЦ долучились до ініціативи озеленення ОТГ «Бузкова громада», започаткованої восени 2019р. місцевими активістами (координатор Артем Червоноокий). Цього дня кількома парафіяльними волонтерами було висаджено дванадцять кущів білого бузку, який ростиме на схилі навпроти фортеці, де височіє статуя Ісуса Христа.

Акція стала своєрідним відкриттям сезону весняних ініціатив від парафіян Української Греко-Католицької Церкви.

Заздалегідь планувалось зорганізуватись молоді християнських аніматорів та режим карантину посилився і стало зрозуміло, що провести захід так, як заплановано не вдасться. Проте, саджанці, що прибули до нас аж із Сумської області, не підпорядковуються режиму карантину, лише власним біоритмам. Тому бузок таки висадили малою робочою групою, вживши усіх запобіжних заходів.

Детальніше...

Прикарпатські енергетики висадили майже 600 дерев

Анонсовану екологічну акцію з висадки дерев в освітніх закладах Івано-Франківська АТ «Прикарпаттяобленерго» провело завчасно, без залучення школярів та волонтерів з числа працівників.

Подія мала відбутися з 20 по 26 березня в рамках Всеукраїнського марафону «Відновлюємо ліси разом» Міністерства енергетики та захисту довкілля спільно з Державним агентством лісових ресурсів. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Висадку дерев під назвою «90+200 дерев до 90 років компанії» енергетики присвятили ювілею компанії, яка веде свій початок від старту Станіславівської електростанції у 1930 році. Меншу частину саджанців хвойних та листяних декоративних порід планувалося висадити на територіях філій АТ «Прикарпаттяобленерго», а більшу – у школах міста.

Детальніше...

Українська молодь прагне дбати про довкілля: екологічні читання про Laudato si’

Інтерв’ю з Іриною Кітурою, координатором проекту Екуменічний соціальний тиждень Інституту екуменічних студій УКУ про міждисциплінарні читання енцикліки Laudato si’. Світлана Духович – Ватикан Енцикліка Папи Франциска Laudato si’ сприяє тому, аби на всіх рівнях привернути увагу до важливості дбання про довкілля, вона стала натхненням для багатьох проектів, конференцій та обговорень в усьому світі. 5 березня 2020 року Інститут Екуменічних Студій УКУ та Центр екобогослов’я і сталого розвитку провів міждисциплінарні читання енцикліки Laudato si’, на які були запрошені студенти УКУ, семінаристи та студенти інших львівських вузів, що вивчають екологію, суспільні науки й науки про здоров’я. Про цю подію в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News розповіла Ірина Кітура, координатор проекту Екуменічний соціальний тиждень Інституту екуменічних студій Українського Католицького Університету.

Детальніше...