Актуальна тема

Меню

В Україні збудують перший тепличний комплекс, що працюватиме на геотермальній енергії

28 листопада, Львівська обласна військова адміністрація, в особі начальника Максима Козицького, та Львівська обласна рада, в особі в.о. голови Юрія Холода, підписали Меморандум про співпрацю з ТзОВ «Тріосан Холдінг Україна», від імені якого діяв представник компанії Юрій Ковальчук.  

Меморандум передбачає співпрацю сторін щодо будівництва на Яворівщині тепличного комплексу з використанням геотермальної енергії. Реалізація такого проєкту дозволить покращити забезпечення регіону продуктами овочівництва (томатів, огірків, болгарського перцю та салату), доступними за ціною завдяки низькій вартості енергетичних ресурсів. 

Детальніше...

Великі надії на малі модульні реактори не справджуються

Перший проєкт міні-АЕС у США зупинено через зростання витрат на 53% .

Компанія NuScale Power скасовує будівництво атомної електростанції в Юті через зростання витрат. Замість заявленої вартості електроенергії 58 доларів за мегават-годину її ціна становитиме 89 доларів. Про це повідомляє Bloomberg .

Цей випадок лише підтверджує попередній аналіз, що Малі модульні реактори (ММР) будуть мати складнощі з економічною конкурентноспроможністю порівняно з відновлюваними джерелами енергії.

Детальніше...

Кардинал Черні про Cop28: вирішувати проблеми, які ми самі спричиняємо

Префект Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові поділився думками про завдання, які стоять перед черговою кліматичною конференцією ООН і про те, яке значення має запланована участь у цьому заході Папи Франциска.

У четвер, 30 листопада 2023 р., в місті Дубаї в ОАЕ, розпочнеться 28-ма Конференція сторін Рамкової конвенції Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату (COP28), в якій візьмуть участь 70 тисяч людей, між якими – глави держав і урядів. Свою промову під час заходу в суботу, 2 листопада, виголосить Папа Франциск, який наступного дня візьме участь в інавгурації «Павільйону віри», оснащеного в рамках конференції.

Детальніше...

Сьогодні важливо готувати кваліфікованих фахівців, які сприятимуть енергоефективній відбудові та трансформації України

На цьому наголосила перший заступник Голови Держенергоефективності Марія Малая, відкриваючи вебінар, присвячений презентації проєкту «Розбудова експертних центрів з відбудови України на базі Енерго-Інноваційних Хабів», ініційованого партнером Агентства – GIZ.

«Вже весь світ зрозумів, що енергоефективність – це питання не лише раціонального енергоспоживання, а глобальної безпеки і незалежності країн. Для України ця сфера ще й критично важлива у контексті якісного відновлення і розвитку конкурентоспроможної країни в умовах низьковуглецевого тренду. Тому наші наступні покоління мають чітко усвідомлювати пріоритети і слідувати тенденціям», – повідомила Марія Малая.  

Детальніше...

Електросамокати зменшують попит на нафту у 4 рази більше, ніж електроавтомобілі

Електричні самокати та велосипеди фактично витісняють у чотири рази більше попиту на нафту, ніж усі електромобілі у світі, зокрема через їхню значну популярність у Китаї. Електровелосипеди можуть потенційно зменшити викиди від транспорту на 7%.

У 2022 році 280 мільйонів одиниць такого транспорту у всьому світі скоротили щоденний попит на нафту на 1 мільйон барелів, тобто близько 1% загального світового попиту, повідомляє ArsTechnica.

Зазначається, що електричні мопеди, скутери, мотоцикли і триколісні транспортні засоби займають менше місця та потребують меншої кількості електроенергії та матеріалів для виробництва. Окрім того, їхнє обслуговування коштує дешевше. Так вартість електромобіля сягає $50 000, а самоката – близько $1000.

Детальніше...

Черговий «Сад Перемоги» на Волині у наймолодшій парафії екзархату

В суботу, 25 листопада 2023 року Божого, на церковному подвір’ї парафії св. Димитрія Мироточця Володимирського деканату Луцького екзархату УГКЦ смт. Турійська було проведено щорічний екозахід в рамках екомісії під гаслом «Енергоефективність – як новий вияв любові до Бога і ближнього».

Дана подія цього дня розпочалася Молебнем з Чином благословення і насадження дерев. З огляду на те, що парафія є ще дуже молодою на Волині, особливістю було те, що молитва за участю адміністратора даної громади о. Івана Дутки, референта Екобюро Луцького екзархату о. Ярослава Пелиха та активних парафіян відбулася перед недавно зведеними стінами молитовної каплиці.

Детальніше...

Територіальні громади в Україні прагнуть бути максимально енергоефективними

«Готові допомогти кожній громаді стати енергоефективною та енергетично стійкою завдяки нашим інструментам – Фонду декарбонізації, Українській Національній платформі декарбонізації, регіональним офісам з декарбонізаціі та енергоефективності», - повідомила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва на Форумі голів громад, організованому Всеукраїнською Асоціацією ОТГ.

Голова детально розповіла про інструменти, які стануть основою для енергоефективної трансформації – Фонд декарбонізації та Національну платформу декарбонізації.

Детальніше...

Україні слід інвестувати у сонячну енергію, вітер, біомасу та біогаз – ПРООН

Для переходу енергетичної мережі України до більш екологічної та сталої системи слід віддавати перевагу інвестиціям у сонячну енергію, вітер, біомасу та біогаз.

Про це сказав постійний представник Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні Яко Сільє в інтерв’ю Укрінформу.

«Протягом тривалої історії співпраці з урядом ми усвідомили критичну важливість переходу енергетичної мережі України до більш екологічної та сталої системи. Ми тісно співпрацювали з урядом, щоб розробити документ, який наголошує на перевагах інвестування в зелені та відновлювані джерела енергії та вагомих причинах для цього», – повідомив Сільє.

Детальніше...