Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Амазонія: Церква бажає втілювати культуру зустрічі

Синод, присвячений Амазонії, може стати важливим свідченням ефективного впровадження стратегій справедливості й захисту гідності людей. Про це йде мова в статті перуанського кардинала Педро Рікардо Баррето, яку нещодавно опублікував журнал «La Civiltà Cattolica»

Спеціальна Асамблея Синоду Єпископів, присвячена Амазонському регіонові, що відбудеться від 6 до 27 жовтня цього року, «має на меті зробити внесок у прокладання нових шляхів для Церкви та для цілісної екології». На цьому наголосив кардинал Педро Рікардо Баррето, Архиєпископ Уанкайо (Перу) та Віце-президент Панамазонської мережі (Repam), в статті під назвою «Синод, присвячений Амазонії, та людські права», опублікованій нещодавно в журналі «La Civiltà Cattolica».

Детальніше...

Анонс! Духовно-екологічний табір «Метаноя»

Бюро УГКЦ з питань екології запрошує дітей віком 11-15 років взяти участь у наметовому духовно-екологічному таборі Івано-Франківської архієпархії «Метаноя», який відбудеться з 7 по 14 серпня 2019 року в с. Крилос Галицького району.

Метою табору є спонукати дітей збагнути й відчути, що кожен з нас є часткою Богом створеного світу і навчитися жити в гармонії з Божим створінням.

У програмі табору: щоденна Божественна Літургія, катехизація, молитва на вервиці, нічні чування, розвиваючі ігри, цікаві мандрівки, банси, захоплюючі естафети та квести.

Детальніше...

Екологічна катехиза від блаженішого Святослава на Загальнонаціональній прощі у Зарваниці

Вже який рік поспіль Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви робить свої акценти для того, щоби паломництва в Україні ставали більш дружніми для довкілля та були живим прикладом пошани та відповідальності християн за Боже створіння. Винятком не стала і цьогорічна Загальнонаціональна прощі у Зарваниці, де протягом трьох днів, з 12 по 14 липня, зібралось близько 80 тисяч прочан з усіх куточків нашої країни та з-закордону. Не засмічувати узбіччя та місць відпочинку, відмовитись від одноразового посуду та одноразової пластикової тари стали основними гаслами у творенні паломницької еко-культури.

Детальніше...

Ватикан прямує до статусу «plastic free»: енцикліка Папи – джерело натхнення

Держава-Місто Ватикан чинить поступ на дорозі зменшення споживання пластику та готується, аби до кінця року стати «вільною від пластику».

Поставивши собі за мету дотримуватися найвищих стандартів, черпаючи спонуки із соціальної енцикліки Папи Франциска «Laudato Si» на тему дбання про спільний дім, Ватикан прямує до високих показників сортування сміття. Керівництво Служби садів і міського благоустрою вже розпорядилося припинити продаж одноразового пластикового посуду. Тож, ймовірно, до кінця року, коли закінчиться запаси, Ватикан зможе отримати статус «plastic free».

Детальніше...

Церква і «зелені» автомобілі

Електромобілі в Україні та світі набувають все більшої популярності і, ймовірно, кожен із власників авто не раз задумувався чи не варто купити авто з електротягою і для себе. Але брак інформації та певні соціальні стереотипи часто не дозволяють прийняти зважене рішення тим, хто стоїть перед вибором: бензин чи електрика? Справді, тема електромобілів лише набирає оберти і ніхто не ставить під сумнів, що через кілька років всі автомобілі будуть працювати на енергії з джерел відмінних від традиційного бензину, дизпалива чи газу. 

З цього приводу 11 липня 2019 року відбулась цікава зустріч у стінах Київської архієпархії референта із питань екології о. Романа Романовича із співзасновниками Tesla Club Ukraine та платформи Go To-U – Назаром Шимоне-Давидою та Оленою Артеменко.

Детальніше...

У Голландії для бджіл і джмелів облаштували острівці для відпочинку

Нідерландське місто Утрехт розширює біорізноманіття вельми незвичайним способом. Близько 316 автобусних зупинок там були засаджені заячою капустою, щоб допомогти медоносним бджолам і джмелям. Нові доповнення до зупинок також допомагають вловлювати дрібний пил і зберігати дощову воду.

«Зелений дах допомагає місту краще справлятися з кліматичним проблемами», – йдеться на сайті міста.

Крім того, до кінця 2019 року в місті планується придбати 55 електробусів, а до 2028 року – повністю безпечну для природи систему громадського транспорту.

Детальніше...

Презентація книги «Пам'ятки природоохоронної літератури України»

9 липня 2019 року в Києві, в Інституті зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України, відбулась презентація книги «Пам'ятки природоохоронної літератури України», яку представив її упорядник, працівник інституту, український зоолог та еколог, природоохоронний і громадський діяч Олексій Василюк.

До антології ввійшли повні тексти 12 книг про охорону природи, видані в Україні з 1914 до 1932 року. Книжка М. М. Бейєра «Шануймо і бережімо свій рідний край» стала першою з природоохоронної серії цих видань. У ній ідеться про масштаби знищення тварин у світі, в Україні та на Полтавщині зокрема. Автор розповідає про рослинний і тваринний світ Полтавщини та наголошує на тому, що інші країни вже почали створення національних парків (багато прикладів узято з досвіду Фінляндії), натомість українська земля не має таких здобутків, окрім Асканії.

Детальніше...

Священник-місіонер про основні елементи сучасної екологічної культури

Отець Іван лише цього року приїхав працювати до Чернівців. Він є священником Катедрального Собору Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ. Три роки навчався в Італії. Там, каже, звик сортувати сміття, відмовлятися від пластику і вести здоровий спосіб життя – щодня бігати.

Для збереження екології купуйте якісні речі

– Коли Бог створив світ, Він сказав до Адама: «Піклуйся про Едем і доглядай цей сад», – каже отець Іван. – Ми – нащадки Адама, які живемо у 21 столітті. Наша місія – піклуватися про той Едем, де ми живемо. Це наше місто Чернівці, природа, лісопарки. Покликання священика – навчати, бути пророком. Пророк – це не той, хто говорить про майбутнє, а той, хто говорить правду. А правда така: люди добрі, зараз ми заходимо у глухий кут із екологією через наше споживацтво, через неправильний спосіб життя. Я для себе вирішив, що носитиму екосумки, по мінімуму користуватимуся машиною, хіба на далекі відстані, їздитиму велосипедом. Навчився сортувати сміття. В мене вдома три коробки: для органічного сміття, для паперу і пластику. 

Детальніше...