Меню

За два роки у кліматичні проєкти інвестували $1,263 трлн

У 2019 році інвестиції у кліматичні проєкти склали близько $623 млрд, а у 2020 році — $640 млрд

Про це свідчить доповідь некомерційної організації Climate Policy Initiative (CPI).

Детальніше...

Кардинал Оллеріш до лідерів ЄС: Європа має провідну роль на COP26

Напередодні Конференції ООН з питань клімату (COP26) Президент Комісії Єпископатів Європейського Союзу (COMECE) закликав Європейський Союз відіграти провідну роль у боротьбі з надзвичайною екологічною ситуацією.

Президент Комісії Єпископатів Європейського Союзу (COMECE) кардинал Жан-Клод Оллеріш надіслав лист лідерам європейських інституцій, які візьмуть участь у Конференції ООН з питань клімату (COP26) в Ґлазґо.

Справедливість соціальних та економічних систем

Детальніше...

64% українців вважають, що якість довкілля за останні роки погіршилась – опитування

Найчастіше на погіршення екології вказують жителі столиці.

Про покращення екологічної ситуації заявили лише близько 5,5% \ фото ua.depositphotos.com

64% українців вважають, що за останні декілька років екологічна ситуація у місцевості, де вони проживають, стала гіршою.

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології.

Детальніше...

ООН: Концентрація парникових газів досягла рекордного рівня

У 2020 році  концентрація парникових газів в атмосфері досягла рекордного рівня.

Деталі: Як зазначається, концентрація вуглекислого газу (CO2), найважливішого парникового газу, досягла 413,2 часток на мільйон у 2020 році і становить 149% доіндустріального рівня. Метан (CH4) становить 262%, а закис азоту (N2O) становить 123% від рівнів 1750 року, коли "діяльність людини почала порушувати природну рівновагу Землі".

Детальніше...

В стінах семінарії відбулася екологічна конференція

 25 жовтня в стінах семінарії відбулася екологічна конференція.

Ця подія розпочалася із молебня до Бога Творця, який очолив о. Михайло Дзуль, референт екологічного бюро УГКЦ в Івано-Франківській Архієпархії, а співслужили йому ректор, о. Олексій Данилюк, та о. Ярослав Рожак.

По завершенню спільної молитви о. Михайло звернувся до слухачів із проповіддю, головною темою якої була Божа любов до всього світу. Він зауважив, що служіння ближньому передбачає піклування про навколишній світ, оскільки Божа любов спрямована не лише на людину, а й на увесь сотворений Ним світ. Також о. Михайло промовив, що через Боже творіння ми можемо пізнавати самого Бога. І якщо пізнаємо самого себе і Богом сотворений світ, то в результаті творимо гармонію з природою.

Детальніше...

Від духовного паломництва – до відповідальності за природу – головна тема Церковно-екологічного календаря на 2022 р.

Бюро УГКЦ з питань екології видало Церковно-екологічний календар на 2022 рік, присвячений темі паломництва як знаряддя для відновлення втраченої через гріх гармонії з Творцем та всім створінням. Календар має на меті популяризувати паломницькі святині  Української Греко-Католицької Церкви й допомогти звершувати духовні прощі згідно вчення Церкви в дусі бережливого ставлення до природи – видимої ікони невидимого Бога.

Видання є повноцінним церковним календарем, в основі якого лежить розробка Патріаршої літургійної комісії УГКЦ. Календар також містить екологічні дати міжнародного екологічного календаря.

Церковно-екологічний календар на 2022 рік є перекидним, А5 формату, складається із 32 сторінок, вміщає 12 світлин паломницьких святинь УГКЦ. На кожній світлині міститься цитата Святого Письма про життя людини як шлях, успішність якого залежить від, усвідомлення Божої правди та її втілення у нашому повсякденні. У нижній частині кожної сторінки міститься церковний календар відповідного місяця. Також тут можна знайти інформацію про основні церковні та громадські екологічні ініціативи в Україні та цілому світі.

Детальніше...

За 9 місяців 2021 року рослинному світу України завдали більше збитків, ніж за весь 2020 рік: Держекоінспекція

Майже 375 мільйонів гривень збитків зазнав рослинний світ України за 9 місяців поточного року.

«За 3 квартали 2021 року лісам, рідкісним рослинам і цінним комплексам флори було завдано більше шкоди, ніж протягом усього 2020 року», - зауважив посадовець.

Він додав, що близько 60% з усіх виявлених порушень – недотримання встановленого порядку використання лісосічного фонду, заготівлі і вивезення деревини та заготівлі живиці. Це вирубки дерев за відсутності лісорубного квитка, масштабні санітарні вирубки без ОВД тощо.

Детальніше...

На Тернопільщині відкрили перший в Україні клас альтернативних джерел енергії

У Збаражі Тернопільської області відкрили перший в Україні клас альтернативних джерел енергії. Його облаштували в коледжі з посиленою військовою підготовкою.

За його словами, це клас, де курсанти вчитимуться, як зокрема працювати з джерелами сонячної енергії. Для цього там встановили обладнання вартістю понад 2 мільйони гривень – це грантові гроші.

Заняття проводить викладач інформаційних технологій Андрій Пастернак. На прикладі макета житлового будинку він розповідає курсантам, як використовують енергія вітру.

Курсантка коледжу Яна Касарда каже, хоче працювати у сфері альтернативної енергетики:

Детальніше...