Меню

Перший скринінг у річковому басейні Дніпра: деталі

Річковий басейн Дніпра є найбільшим в Україні. Це каскад з 6 водосховищ, великих, середніх та малих річок, озер і різноманітних лиманів. Щороку з цього басейну для різних потреб суспільства забирається близько 7,4 млрд. м3 води. Для порівняння, з басейну Сіверського Дінця - 1,45, Дністра - 0,5 млрд. м3.

Аби дізнатися якої якості вода, що споживає більшість українців, у жовтні 2020 року взяли проби з Дніпра та його приток – 27 проб води та 5 проб риби. Вперше у басейні Дніпра відбулися такі масштабні дослідження на понад 67 тис. речовин.

Детальніше...

Для трьох біосферних резерватів представили шляхи адаптації екосистем до змін клімату

Підсумки роботи українсько-німецького проєкту «Екосистемна адаптація до зміни клімату та стійкий регіональний розвиток через розширення можливостей українських біосферних резерватів» за 2020 рік обговорили сьогодні під час робочої зустрічі.

У ній взяли участь заступники Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Ірини Ставчук та Олександр Краснолуцький, представники профільних департаментів Міндовкілля, Фонд Міхаеля Зуккова, Університет сталого розвитку м. Еберсвальде та експерти.

Детальніше...

Перші у світі сонячні панелі потужністю 675 Вт пройшли міжнародну сертифікацію

Перші у світі сонячні панелі потужністю 675 Вт пройшли сертифікацію за нормами Міжнародної електротехнічної комісії (IEC).

Про отримання від TÜV Rheinland сертифіката на свою нову серію модулів Vertex 660W+ оголосила китайська компанія Trina Solar.

Це перша у світі сертифікація фотопанелей з потужністю понад 660 Вт, проведена авторитетною організацією IEC. Нові сонячні модулі Vertex 660W + при роботі видають потужність до 675 Вт, маючи коефіцієнт корисної дії 21,7%. Вони відносяться до лінійки Vertex 210, запущеної на початку минулого року. У пристроях цієї серії застосовуються найбільші з існуючих фотоелектричні елементи, розміром 210х210 мм.

Детальніше...

Екоінвестиції: як заробляти, захищаючи довкілля

Питання захисту довкілля для багатьох є не менш важливими, ніж питання власного добробуту. Спеціально для тих, хто хоче заробляти на фінансовому ринку і дбає про природу, Фінанси 24 підготували спеціальну добірку активів. Дізнайтеся, як зробити ваші інвестиції не тільки прибутковими, але й екологічними.

Все більше людей розуміють, що питання захисту довкілля є вкрай важливими. Глобальне потепління і підйом рівня світового океану, зникнення цілих видів тварин і птахів, забруднення океанів – все це вже найближчим часом буде прямо впливати на життя кожного з нас.

Детальніше...

"Європейська зелена угода": виклик та шанс для економіки України

Уряд заявив про наміри зробити Україну частиною нового "Європейського зеленого курсу", націленого значно покращити екологічний стан континенту. УНІАН розбирався, як цей стратегічний напрямок розвитку вплине на економіку нашої держави та життя українців.

Минуло понад рік з моменту проголошення Європейською комісією нового "Європейського зеленого курсу", що має на меті у найближчі тридцять років зробити наш континент кліматично нейтральним. Наприкінці минулого року український уряд надіслав до ЄС позиційний документ щодо участі нашої країни в реалізації цього курсу.

Для України, як великої індустріальної держави, це дуже амбіційна ціль, тому що до цього ми більше століття тільки нарощували негативний вплив на довкілля і спромоглися перетворити частину нашої зеленої та квітучої землі на звалища сміття та промислову пустелю.

Детальніше...

Природа самостійно очищає Землю від 41,7 млн тонн людських відходів в рік

Перша світова оцінка ролі екосистем в забезпеченні санітарії, проведена вченими з Великобританії й Індії, показала, що природа забезпечує не менше 18% санітарних послуг в 48 містах світу. У дослідженні, опублікованому в журналі One Earth, йдеться, що понад 41,7 млн тонн відходів життєдіяльності людини переробляються щороку без спеціальної інфраструктури. Природа очищає стічні води до того, як вони потраплять в грунтові води.

Інфраструктура очищення стічних вод, яка перетворює людські фекалії в нешкідливі продукти, є важливим інструментом для глобального здоров’я людини. Однак в 2017 році понад 25% населення світу не мало доступу до основних засобів санітарії, а ще 14% використовували туалети, в яких побутові відходи скидалися на місці. Хоча деякі з цих відходів є небезпечними для місцевого населення, попередні дослідження показали – наприклад, природні водно-болотні угіддя і мангрові зарості ефективно очищають їх.

Детальніше...

ВДАЛОСЯ!

Спільними зусиллями вдалося відстояти воду і ліс в системі координат Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України!

Постановою Кабінету Міністрів України  було затверджено положення відновленого Міністерства аграрної політики та продовольства України: https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-diyalnosti-centralnih-organiv-vikonavchoyi-vladi-i170221-124?fbclid=IwAR1dCgCp6jNx5yymkXiK2NVMsb2Ze2KrVqCCDjToSbJGN-JlXeMai1fKlK4

Державодагенство та Держлісагенство будуть збережені у підпорядкуванні Міндовкілля!

Детальніше...

Кліматична криза становить загрозу миру і безпеці – глава ООН

Зміна клімату як загроза безпеки – такою була тема засідання Ради Безпеки, на якому головував прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон. Звертаючись до членів Ради, Генеральний секретар ООН представив чотири шляхи вирішення проблеми безпеки, викликаної кліматичною кризою.

Нагадавши про наслідки зміни клімату, такі як неухильне підвищення глобальної температури, повені, пожежі, циклони й урагани, Антоніу Гутерріш, підкреслив, що вони не тільки завдають шкоди довкіллю, а й підривають політичну, економічну і соціальну системи, пишуть Новости ООН.

Детальніше...