Меню

Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

На 26 BookForum презентовано український переклад першої в історії екологічної енцикліки LAUDATO SI Святішого Отця Франциска

В четвер, 19 вересня, у Львові, в рамках програми головного культурного фестивалю країни – 26 Міжнародного книжкового форуму, відбулась презентація українського перекладу екологічної енцикліки LAUDATO SI Святішого Отця Франциска про турботу за наш спільний дім.

Видання презентував д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро з питань екології Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви, який коротко розповів про історію українського перекладу і сконцентрував увагу присутніх на змістовному наповненні документу та його значенні для християн та всіх людей в контексті сучасних екологічних викликів.

Детальніше...

Український студент готує до запуску першу в світі лінію з переробки опалого листя на папір

Уже скоро в Україні може розпочатися виробництво eco-friendly паперу з опалого листя. Цю технологію запропонував український школяр, а нині студент КНУ ім. Т. Шевченка Валентин Фречка.

Він повідомив, що днями технологія виготовлення паперу з опалого листя RE-leaf успішно пройшла випробовування на спеціалізованому обладнанні і готова до роботи в «масштабних умовах».

«Ми підтвердили ефективність використання листя як замінника деревини. Ми виготовили папір на спеціалізованому обладнанні, яке показало, що папір і справді якісний», – написав дослідник.

Детальніше...

У багатьох країнах світу проходить глобальний кліматичний страйк

Сотні тисяч учасників у різних країнах візьмуть участь у глобальному кліматичному страйку, який охопить 2600 міст світу. У ньому також бере участь ініціаторка руху Fridays for Future Грета Тунберг.

У п'ятницю, 20 вересня, у світі відбуваються масштабні акції на захист клімату. Цей день має стати початком міжнародного тижня страйків. Кілька сотень тисяч учасників у 160 країнах світу у п'ятницю вийдуть на вулиці на захист клімату та довкілля.

Тільки в Німеччині зареєстровано понад 500 акцій та демонстрацій у десятках міст. Одна з найбільших демонстрацій запланована у Берліні. Очікується, що у ній візьмуть участь близько десяти тисяч учасників. Крім того, масштабні акції заплановані в інших німецьких містах – Мюнхені, Кельні та Гамбурзі.

Детальніше...

Святий Престол закликає до мирного використання ядерних технологій

Виступаючи під час сесії Генеральної конференції Міжнародного агентства з атомної енергії, Архиєпископ Ґаллаґер вказав на важливу роль цього органу в запобіганні розповсюдженню ядерної зброї та сприянні ядерному роззброєнню.

Архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, що очолює відділ Державного Секретаріату Святого Престолу, відповідальний за стосунки з державами, виступив під час 63-ї щорічної сесії Генеральної конференції Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), що проходить у Відні від 16 до 20 вересня 2019 року.

Детальніше...

9 ідей для зменшення власного "Водного сліду"

За даними ООН, вже до 2025 року з проблемою нестачі питної води на планеті зіштовхнуться близько 3 мільярдів людей. Головні причини цього — зміна клімату, та втручання людини у природні процеси: осушення водно-болотних угідь,  забудова заплав,  модифікація русел, створення бар’єрів на річках тощо.

Загроза нестачі прісної води є актуальною як для бідних, так і для багатих країн світу. І у нас ще є шанс зберегти прісноводні ресурси планети. Але діяти необхідно вже зараз.

Детальніше...

День Бога Творця в Одеському екзархаті

15 вересня 2019 року на запрошення настоятеля парафії Святого Василія Великого с. Тарасівка Скадовського р-н. Херсонської обл. о. Миколи Тюрдьо до місцевої релігійної громади завітав із екологічною місією екореферент Одеського екзархату о. Дмитро Онуфрик.

О. Дмитро очолив Божественну Літургію та виголосив духовну науку під час молитви.

У своєму слові екореферент наголосив про важливість глибокого переосмислення значення та важливості Божих дарів для нашого повноцінного існування та нашої відповідальності за їхнє збереження.

Детальніше...

Правозахисники ООН: залежність від викопного палива привела до екологічної кризи

За останні 30 років споживання вугілля в світі зросло на 68 відсотків, нафти – на 36 відсотків, а газу – на 82 відсотки. Залежність людства від викопного палива, яке все ще забезпечує більше 80 відсотків потреб в енергії, руйнує планету і призводить до масових порушень прав людини. Про це нагадують в ООН напередодні Саміту з питань клімату, який відбудеться в найближчий понеділок.

На саміті обговорюватимуться нові практичні заходи щодо прискорення переходу до чистих джерел енергії та скорочення обсягів шкідливих викидів в атмосферу. Про це заявила перший заступник Генсека ООН Аміна Мохаммед, виступаючи у вівторок в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку на спільній прес-конференції з Луїсом Альфонсо де Альбою, Спецпосланцем Генсека з підготовки до саміту.

Детальніше...

Про конкурс "Відповідальність за створіння" розповіли на Полтавщині

Вдев’яте Бюро УГКЦ з питань екології проводить конкурс «Відповідальність за створіння». Його мета – плекання християнської відповідальності за створений Богом світ – природу. Ключовими завданнями конкурсу є: сприяти переосмисленню особистої відповідальності за навколишній світ та спонукати до конкретних кроків для його покращення.

Максим Кролевський, референт Бюро з питань екології УГКЦ:

- Ми не обмежуємося тільки своїми вірними, які приходять до нашого храму, поширюємося на всю Україну, щоб в цьому конкурсі брали участь усі люди, усіх конфесій, навіть запрошуємо атеїстів, щоб вони в якийсь такий свій спосіб могли відобразити ту дійсність в якій ми живемо в екологічному форматі.

Детальніше...