Актуальна тема

Меню

З думкою про довкілля в парафії Івано-Франківської архієпархії висадили енергетичну культуру

24 травня у рамках Всеукраїнської ініціативи «Посади дерево миру» на парафія Пресвятої Тройці у с. Тустань, Дубівецького протопресвітеріату, Івано-Франківської архієпархії, було закладено першу енергетичну плантацію.

За сприяння  Бюро УГКЦ з питань екології напередодні свята Вознесіння Господа Нашого Ісуса Христа спільними зусиллями були висаджені 100 крихітних саджанців енергетичної тополі, які в рамках підтримки енергетичної незалежності України передали жертводавці з Німеччини.

Участь у висадці, разом з парохом  і водночас референтом Бюро УГКЦ з питань екології Дубівецького протопресвітеріату о. Михайлом Яблонем взяла місцева молодь і школярі.

Детальніше...

Нова вітроелектростанція – свідчення незламності України та її боротьби за енергетичну свободу

На цьому наголосила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва, відвідавши нову вітроелектростанцію в одному з регіонів країни. Це перша ВЕС, побудована під час і попри повномасштабну військову агресію росії.

Йдеться про першу чергу станції. У планах ініціатора проєкту – збільшити загальну потужність ВЕС до 500 МВт, що зробить її найбільшою в Україні та Східній Європі.

«Попри війну українці продовжують робити масштабні проєкти у відновлюваній енергетики. Ще один внесок на шляху до енергонезалежності та декарбонізації економіки! У надскладних умовах, під час енерготерору росії», - прокоментувала Голова.

Детальніше...

Папа на День молитви за створіння: нехай потечуть справедливість і мир

«Нехай же потечуть справедливість і мир», – такою є тема чергового Всесвітнього дня молитви в намірі піклування про створіння, що відзначатиметься 1 вересня 2023 року. В своєму посланні на цей день, що було представлене у Ватикані 25 травня, Папа Франциск пояснює, що вона натхнена словами з Книги пророка Амоса: «Нехай тече, неначе води, справедливість, і правда, як ріка потужна» (5,24). За його словами, цей промовистий образ, використаний пророком, говорить нам про те, чого прагне Бог.

Детальніше...

Культура енергоефективності у фокусі освітнього семінару для душпастирів-екологів УГКЦ

У вівторок, 23 травня в адмінкорпусі Івано-Франківської архієпархії відбувся освітній семінар для архієпархіальних, єпархіальних та екзархальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології на тему «Культура енергоефективності».

Захід відбувся в рамках Тижня Laudato Si, який вже традиційно щороку ініціює Святий Престол з метою популяризації еко-соціального вчення та його імплементації в душпастирське служіння та життя Церкви.

Тематичними духовно-екологічними імпульсами на початку зустрічі поділився о. Роман Романович, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Київській архієпархії, відзначивши ключове особливе значення на шляху формування екологічної свідомості та культури таких чеснот як самодисципліна і перманентна освіта через збагачення себе знаннями про світ та свою роль у ньому через щоденне читання Святого Письма, книг та комунікацію.

Детальніше...

У Першотравенську нагородили переможців Всеукраїнського екологічного конкурсу УГКЦ

18 травня, у день національного свята, Дня вишиванки, у Першотравенському ліцеї №3 відбулася знакова подія – вручення головного призу переможцям Всеукраїнського конкурсу «Здай макулатуру – збережи дерево – наблизь Перемогу!». Саме цей навчальний заклад на Дніпропетровщині на чолі з директором п. Іриною Бірюк максимально доклав зусиль щоб перемогти і виборов перше місце у конкурсі.

Цього дня до ліцею завітав о. Михайло Неїжмак, референт Бюро УГКЦ з питань екології у Донецькому екзархаті, який подякувавши за багатолітню співпрацю нагородив заклад грамотою за зайняте І місце у конкурсі і передав здобувачам освіти та педагогам баки для сортування відходів.

Детальніше...

Енергетичні плантації у Тернопільсько-Зборівській архієпархії

З 11 по 16 травня, у селі Серединки, Великоберезовицького деканату Тернопільсько-Зборівської архієпархії, у рамках Всеукраїнської ініціативи «Посади дерево миру», закладено першу архієпархіальну енергетичну плантацію. Брати-семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Патріарха Йосипа Сліпого, місцевий парох о. Петро Глібчук і референт Бюро УГКЦ з питань екології о. Василь Шафран, поблагословили і посадили більше сотні живців енергетичної тополі та верби.

Висадка проходила на межі села поряд зі ставком. Отець Василь розповів про екологічні втрати України у війні проти рф та про доцільність висадки енергетичної тополі і верби, які мають створити тінь для водойми та стати додатковим джерелом палива для місцевого населення.

Детальніше...

Святий Престол закликає дбати про наш спільний дім

Дикастерія Святого Престолу для сприяння цілісному розвитку людини закликає Вселенську Церкву, парафіяльні громади та усіх віруючих людей взяти участь у «Тижні Laudato Si» (21-28 травня) та «Часі створіння» (1 вересня – 4 жовтня), виявляючи таким чином свідомість відповідальності за створений Богом світ.

«Тиждень Laudato Si» пройде під гаслом «Надія для Землі – надія для людства» і має на меті популяризувати вчення енцикліки Святішого Отця Франциска Laudato Si: про турботу за наш спільний дім, та сприяти втіленню християнської віри через бережливе ставлення до усього створеного Богом світу.

«Час відповідальності за створіння» вже традиційно розпочнеться 1 вересня – Днем молитви за створіння і під гаслом «Хай буде справедливість і мир» буде тривати до 4 жовтня – Дня св. Франциска Асизького, патрона захисників довкілля та всіх, хто дбає про благо Божого створіння – природи.   

Детальніше...

Екокомітет рекомендував Раді ухвалити низку довкіллєвих законопроєктів

Комітет з питань  екологічної політики та природокористування рекомендував Верховній Раді підтримати низку довкіллєвих законопроєктів.

Серед них урядовий законопроєкт №9194 “Про посилення відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері реєстрації викидів та перенесення забруднювачів і відходів”, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.

Зазначається, що документ передбачає наступні зміни: доповнення Кодексу України про адміністративні правопорушення новою статтею щодо відповідальності операторів установок за неподання або несвоєчасне подання звіту, надання недостовірних даних, неоприлюднення інформації тощо; внесення змін до адмінкодексу щодо контролюючих повноважень у цій сфері з боку Держекоінспекції та Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. 

Детальніше...