Актуальна тема

Меню

Представник Екобюро взяв участь у науково-практичній конференції «Стратегія екологічної безпеки України: соціально-економічний і правовий вимір»

17 травня 2024 року, о. Сергій Довба, референт Бюро УГКЦ з питань екології у Львівській архієпархії, взяв участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Стратегія екологічної безпеки України: соціально-економічний і правовий вимір», що відбулася на базі НУ «Львівська політехніка».

Учасниками заходу, що був проведений за допомогою засобів відеоконференційного, стали близько ста викладачів та студентів з різних вищих навчальних закладів та установ, зокрема із Львівського торговельно-економічного університету, Львівського державного університету внутрішніх справ, Львівського інституту ПрАТ «ВНЗ МАУП», Львівського національного університету ім. Івана Франка, Національного лісотехнічного університету тощо.

Детальніше...

Папа: кліматична криза вимагає глобальної співпраці та солідарності

У четвер, 16 травня 2024 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції членів Папської академії наук і Папської академії соціальних наук, які зібрались в Римі на спільний саміт під назвою «Від кліматичної кризи до кліматичної стійкості». У своєму слові Святіший Отець подякував їм за розроблений документ універсального забезпечення стійкості в подоланні наслідків зміни клімату.

Злочин, який виявляє нерівність

На початку Папа Франциск зазначив, що руйнування довкілля – це злочин проти Бога, який є не лише особистим гріхом, але й охоплює соціальний аспект, серйозно загрожуючи всім людям. Особливо це торкається найбідніших верств населення. «Найбагатші країни, близько одного мільярда людей, утворюють більше половини шкідливих викидів, що затримують тепло. І навпаки, найбідніші три мільярди людей виробляють менше 10%, але несуть 75% втрат, що виникають внаслідок цього, – зауважив Святіший Отець. – На 46 найменш розвинених країн – переважно африканських – припадає лише 1% світових викидів CO2. Натомість 80% цих викидів припадає на країни G20».

Детальніше...

На що Україна витрачатиме 50 млрд євро від ЄС – оцінка екологічної складової Плану України

Нещодавно уряд презентував План України для Ukraine Facility – програми фінансової підтримки  відбудови та модернізації України від Євросоюзу протягом 2024-2027 рр. У Плані визначені кілька позитивних моментів, які можуть посприяти більш сталому відновленню України. Там зафіксоване зобов’язання проводити реконструкцію на основі низьковуглецевого, циркулярного та природозберігаючого підходу. Але все ж є що покращувати. 

У Плані наша держава мала окреслити, які реформи та проєкти  втілюватиме за 50 млрд євро допомоги від ЄС. Усі ці заходи мали б відповідати Регламенту Ukraine Facility, цілям та політикам ЄС, аби не просто відбудовувати «як було», а й сприяти більш сталому розвитку нашої держави та подальшій євроінтеграції. Наскільки вдалим він вийшов, оцінюють наразі у Брюсселі та в столицях ЄС. 

Детальніше...

15 травня – Міжнародний день клімату

15 травня Міжнародна спільнота відзначає День клімату. Заснування цього свята стало відповіддю на заклик екологів захищати клімат як важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь.

Збереження клімату – одна з глобальних проблем, які сьогодні стоять перед людством. Глобальне потепління, природні катаклізми, зміна погодних умов на планеті – все це веде до погіршення клімату Землі і, як наслідок, чинить негативний вплив на продовольчу, життєву і майнову безпеку людей, плачевно позначається на стані природних ресурсів та збалансованому розвитку держав.

Детальніше...

Виставка «Зміни», натхнена енциклікою «Laudato si’», на площі Святого Петра

Експозиція, яку організувала Дикастерія в справах комунікації в співпраці з Дикастерією служіння цілісному людському розвиткові, доступна під колонадою Берніні до 27 травня.

У травні припадає річниця підписання першої соціальної енцикліки Папи Франциска «Laudato si’», підпис під якою він поставив 24 травня 2015 року. Цей документ, присвячений темі піклування про наш спільний дім, натхнений «Піснею створіння» авторства святого Франциска з Ассізі. Протягом цього місяця паломники, що прибувають до Ватикану, мають змогу побачити фотографічну інтерпретацію цієї пісні – фотовиставку «Changes» (Зміни).

Детальніше...

Як ЄС прагне досягти кліматичної нейтральності у понад 100 містах до 2030 року та які можливості є для України?

Восени 2021 року Євросоюз оголосив про старт програми Місія ЄС: Кліматично нейтральні та розумні міста (EU Mission: Climate-Neutral and Smart Cities). Мета програми — надати підтримку понад ста містам (з яких сто саме в межах ЄС), щоб до 2030 року вони досягли кліматичної нейтральності. Вони будуть експериментальними та інноваційними майданчиками, а їхній досвід планують використовувати в інших містах Євросоюзу.

Кліматична нейтральність означає нейтральний вплив людської діяльності на клімат. Інакше кажучи, це нульові викиди парникових газів, коли в атмосферу надходить не більше (або навіть менше) викидів, ніж може бути поглинуто природним шляхом.

У 2019 році лідери ЄС обрали ціль досягти кліматичної нейтральності до 2050 року. Стратегія для реалізації цієї мети представлена в Європейському Зеленому курсі (ЄЗК), ухваленому на початку 2020 року. Також ЄС планує витратити 30% свого бюджету на 2021–2027 роки на подолання кліматичної кризи.

Детальніше...

8 порад від експертки, як не залишитися без світла у пікові години

Радниця Прем'єр-міністра України, член наглядової ради НАК «Нафтогаз» Наталія Бойко поділилася власними правилами енергозбереження

Вона звернулася до українців із проханням допомогти енергетичній системі України пройти надскладні часи, коли Росія бʼє по енергетиці системно і жорстоко. Заклик до співгромадян пані Бойко розмістила на своїй сторінці у Facebook.

Детальніше...

Духовна віднова для природоохоронців Яворівщини

У Велику п’ятницю, 3 травня, в рамках Великопосної екосоціальної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» відповідальний за екологічне служіння у Львівській архієпархії о. Сергій Довба відвідав природний заповідник «Розточчя», що розташований у містечку Івано-Франкове на Львівщині, де провів тематичну зустріч із керівництвом та працівниками згаданої установи.

У заповіднику діє відповідний еколого-освітній центр, природничий музей, а також проживають птахи і тварини, часто проводяться екскурсії, тощо. Одними з основних цілей заповідника є безпосередня охорона довкілля, а також екопросвітницька діяльність.

Детальніше...