Меню

Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Представлення екологічної енцикліки для духовенства Львівської архієпархії

14 листопада 2019 р. Б. на Святоюрській горі, головою Комісії з питань екології Львівської архієпархії о. Миколою Пришляком на зборах протопресвітерів, які очолював Преосвященний Владика Володимир, було представлено важливий документ Церкви – екологічну енцикліку Святішого Отця Франциска «Славен Будь» (“Laudato Si”) про турботу за наш спільний дім.  

Отець Микола розповів присутнім важливість перекладу на українську мову даного документу, що полягає в донесенні до кожного з нас позиції Католицької Церкви щодо бережливого ставлення людини до Божого творіння – природного довкілля.

Детальніше...

Дослідження: за 120 років число самих руйнівних ураганів виросло в три рази

Вчені безпосередньо пов'язують цей процес з кліматичними змінами. Новизна даного дослідження полягає в тому, що автори зосередилися на збитках, нанесених стихією. Та попереджають, що єдиний шанс уникнути появи супертайфунів – зниження викидів парникових газів.

За останні 20 років на узбережжі США обрушилося декілька особливо потужних ураганів, які призвели до масштабних руйнувань та збитків. У 2017 році ураган Харві обійшовся американській скарбниці у $125 млрд. Катрін, ураган 2005 року, коштував ще дорожче – $161 млрд. Згідно з новим дослідженням, подібні катаклізми стають все частіше – і в цьому винне глобальне потепління. Попередні роботи кліматологів вже не раз підтверджували зв'язок між кліматичними змінами та збільшенням частоти й потужності ураганів.

Детальніше...

Енцикліку «Славен будь» представили студентам ТНПУ ім. В. Гнатюка

12 листопада для студентів хіміко-біологічного факультету, викладачів та захисників природи було представлено екологічну енцикліку «Славен будь». На запрошення декана факультету професора Дробик Надії Михайлівної та завідувача кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін професора Грубінко Василя Васильовича, прибув референт з питань екології Тернопільсько-Зборівської архієпархії о. Василь Шафран.

Спочатку екореферент коротко розповів про діяльність Екобюро УГКЦ та представив історичне тло виникнення першої в історії Католицької Церкви екологічної енцикліки, написаної святішим Отцем Папою Франциском у 2015 році. Відтак, поетапно, із короткими роз’ясненнями було представлено кожен розділ енцикліки. Студенти та усі присутні, зокрема громадські діячі, мали можливість задавати свої питання доповідачеві, так що жоден із них не залишився без відповіді.

Детальніше...

Студенти УКУ пропонують проект розвитку громадських сортувалень відходів у Львові

Серед цьогорічних проектів, що пройшли на голосування для підтримки Громадським бюджетом Львова, опинився проект студентів УКУ. Так, третьокурсник програми «Етика-Політика-Економіка», голова ГО «Зелена коробка» Ілько Петрик пропонує підтримати розвиток мережі громадських сортувалень у місті.

Команда «Зеленої коробки» ще з 2016 року утвердила свою активну позицію, тож зараз має намір розвивати розширюватися, адже серед львів’ян знайшлося чимало прихильників свідомого мислення. Представники ГО пропонують мешканцям міста підтримати свій новий екопроект.

Ілько розповідає: «Ми бачимо, що наша сортувальня на Підзамчому має великий попит – до нас приходять уже близько 1500 сімей. Саме тому подали свою ідею до розгляду Громадського бюджету, щоб на вул. Панаса Мирного реалізувати сортувальню та створити зручний екопростір для більшої кількості жителів міста».

Детальніше...

Євросоюз оголосив війну електросміттю

У ЄС запровадять нові правила для побутової техніки – вона має стати довговічною і більш придатною для ремонту. Екологи задоволені, але зауважують, що частина електроприладів під ці правила не підпадає.

З 2021 року по всій Європі набудуть чинності нові вимоги для виробників побутової техніки: відповідно до опублікованої нещодавно постанови Єврокомісії, необхідно буде збільшити термін служби і ремонтопридатність таких пристроїв, як пральні машини, холодильники, телевізори, посудомийні машини, електродвигуни, джерела світла і світлодіодні екрани. Виробників зобов'яжуть надавати клієнту запчастини щонайменше протягом десяти років після придбання товару. При цьому під нову регуляцію не підпадають ноутбуки та смартфони.

Детальніше...

Глобальне потепління може стати головним джерелом політичної нестабільності

Погляди на кліматичну проблему, що різко конфронтують, указують на ймовірні шляхи того, як глобальна зміна клімату і спроби його пом'якшити можуть змінити баланс політичних і геополітичних сил.

У своїх коментарях під час щорічної зустрічі Валдайського клубу цієї осені президент Росії зміг одночасно поставити під сумнів кліматичні зміни, викликані діяльністю людей, і запевнити, що Москва робить все, щоб не допустити їх. Його суперечлива позиція схожа на ту, яку зайняв прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді. Втім, Нью-Делі останнім часом досяг надзвичайних успіхів у перехід на поновлювані джерела енергії в той час, як Росія поки лише зволікає. Причина в тому, що Індія імпортує 80% своєї нафти і понад 40% необхідного їй газу через потенційно ненадійні морські шляхи. Тому навіть ті громадяни Індії, які заперечують зміну клімату в зв'язку з діяльністю людини, мотивовані переходити на поновлювані джерела енергії. Просто замість клімату їх мотивують міркування національної безпеки і економіки – раптом морські шляхи будуть ненадійні.

Детальніше...

70 країн світу зобов’язалися зменшити кількість харчових відходів

70 країн світу пообіцяли вжити заходів для того, щоб зменшити кількість їжі, втраченої через погане охолодження. Відповідні зобов’язання були підписані в суботу під час щорічної зустрічі Монреальського протоколу.

На зустрічах Монреальського протоколу міністри, урядовці та експерти працюють над врегулюванням техногенних хімікатів, що застосовуються в холодильних та кондиціонерних системах, шкідливих для озонового шару. Цього разу зустріч відбулась у штаб-квартирі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН в Римі.

Близько третини світової їжі втрачається, тому фахівці сподіваються, що розробка кращих методів утримання їжі холодною під час її зберігання та транспортування зменшить її відходи.

Детальніше...

У селищах Кальне та Щепанів, що на Тернопільщині, відбулись екомісії

Продовжуються екологічні місії у Тернопільсько-Зборівської архієпархії. 8-го листопада, у селища Кальне та Щепанів Козівського району, завітав референт Екологічного Бюро УГКЦ о. Василь Шафран. Представники місцевої влади, парафіяни та школярі почули заклики та вчення Католицької Церкви щодо довкілля та про наш християнський обов’язок милосердного ставлення до усього Божого створіння.

В обох парафіяльних храмах були відслужені Св. Літургії, де молодь та всі присутні спільно молились за шанобливе та милосердне ставлення до всього Богом створеного світу, екореферент нагадав, як сьогодні через людську діяльність забруднюється повітря, вода, земля; гинуть тварини, рослини, птахи; і цей чорний список щоденно зростає і зростає. Тому, Церква сьогодні закликає віруючих та усіх мешканців нашої планети бути не руйнівниками, а охоронцями нашого спільного дому – Землі.

Детальніше...