Меню

Календар 2018

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

5 рішень Конференції СОР14 Конвенції про біологічне різноманіття ООН

З 17 по 29 листопада у Шарм-ель-Шейху, Єгипет, відбулась Конференція сторін Конвенції ООН про біологічне різноманіття (CBD). Міжнародна угода про охорону біорізноманіття була прийнята ще в 1992 році з метою збереження та сталого використання біологічного різноманіття та генетичних ресурсів. Україна ратифікувала угоду у 1995-ому, взявши на себе ряд зобов’язань. Щодва роки проходить зустріч сторін, під час якої підбиваються підсумки та оновлюються цілі. У цьогорічній 14-й конференції (COP14) прийняли участь 196 країн. 

“Ще з 2017 року, долучившись як одна зі сторін, WWF взяв на себе комунікаційні зобов'язання. Зокрема, допомогти людям зрозуміти цінність біорізноманіття та вжити необхідних заходів для його сталого використання. Саме тому, починаючи з цього року головною темою Години Землі та інших просвітницьких кампаній Всесвітнього фонду природи є збереження біорізноманіття та #Сonnect2Еarth” – зазначила координатор з екоосвіти WWF в Україні Тетяна Карпюк.

Детальніше...

Святий Престол на Cop24: потрібна політична воля, що ґрунтується на етиці

Від 2 до 14 грудня в польському місті Катовіце відбувається 24-та Конференція ООН щодо кліматичних змін (Cop24). У працях бере участь делегація Святого Престолу.

Чи існує «достатня політична воля» для переходу на модель розвитку, вільну від технологій, які спричинюють надмірне виділення парникових газів? Таке запитання поставив Державний Секретар Святого Престолу кардинал П’єтро Паролін, виступаючи 2 грудня 2018 р. під час відкриття 24-тої Конференції ООН щодо кліматичних змін (Cop24).

Саміт відбувається у польському місті Катовіце, що є центром вугільної промисловості. Зустріч зібрала 30 тисяч делегатів з усього світу, які повинні прийняти конкретні рішення в протидії глобальному потеплінню, накреслити напрямні щодо здійснення Паризької кліматичної угоди 2015 року, розглянути надання допомоги найбіднішим країнам, опрацювати зобов’язання щодо зменшення викидів вуглекислого газу до 2020 року.

Детальніше...

Зустрівши Бога на горі

Від бурхливих океанських хвиль до казкових барв світанку – Господь використовує своє створіння, щоб промовляти до людського серця. Іноді наш Творець ніжно шепоче, а іноді ця зустріч така потужна, що повністю міняє людське життя.

Юнака на фото звуть Хав’єр і одного разу він пережив таку зустріч, піднімаючись на г. Еверест (Джомолунгму). Тисячі метрів над рівнем моря, кисню ледь-ледь вистачало, а тиша була вірним товаришем.

Серце билось наче барабан, страх повільно закрадався всередину. В розпалі скрути Господь навчив його слухати тишу і покірно споглядати. Коли серце щодуху перекачувало кисень по тілу, він згадав, що серце не належить йому, але є даром.

Детальніше...

День екологічної освіти у садочку

6-го грудня екореферент Донецького екзархату УГКЦ о. Михайло Неїжмак, на запрошення керівництва ДНЗ-34 «Незабутка», м. Кам’янське, Дніпропетровської області, взяв участь у проведені «екологічного дня».

Разом із вихователями дитячого закладу було представлено ряд екологічних дидактичних вправ, відбувся показ презентацій, а також дітки мали можливість погратися в різноманітні ігри екологічного змісту. Зокрема, о. Михайло провів із дітьми старшої групи екологічну вікторину та переглянули серію про папір із мультсеріалу «Фіксики».

Детальніше...

Боротьба зі зміною клімату допоможе врятувати мільйони людей

Зміна клімату – серйозна загроза глобальної охорони здоров'я. Її наслідки щорічно призводять до загибелі сотень тисяч, а то і мільйонів людей. Це і різні захворювання, екстремальні погодні явища, такі як спека і повені, погіршення якості повітря, води і продуктів харчування. Про це йдеться в новій доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), представленій на конференції з клімату в Катовіце.

Автори доповіді вважають, що досягнення цілей, закріплених в Паризькій угоді, допомогло б, в першу чергу, домогтися поліпшення якості повітря, яким ми дихаємо, і, таким чином, до 2050 року запобігати смертям близько мільйона осіб на рік і заощадити великі кошти. Це лише одна з переваг, які принесуть зусилля по боротьбі зі зміною клімату.

Детальніше...

Екобюро Київської архієпархії УГКЦ розширює співпрацю задля збереження чистого довкілля

30 листопада 2018 року референт з питань екології Київської архієпархії УГКЦ о. Роман Романович завітав до Київського комунального підприємства Київкомунсервіс, до якого він привіз відпрацьовані елементи живлення, що були зібрані на парафії Святого Великомученика Юрія, м. Василькова, та у дошкільних закладах цього міста. Цей акт дияконії засвідчує, що праця, яку проводить Екологічне бюро УГКЦ дає свій результат, адже свідомість людей виходить на якісно новий рівень і це змушує їх приносити ці токсичні продукти до відповідних контейнерів, щоб вберегти себе і оточуючих від небезпеки отруєння землі та води елементами, які входять до складу відпрацьованих батарейок.

У свою чергу о. Роман подякував представнику комунального підприємства п. Катерині за їхню роботу, яка дозволяє зменшити негативний вплив на довкілля продуктами людської діяльності, що носять характер особливо токсичних і небезпечних речовин. У знак подяки референт подарував працівнику підприємства друковану літературу від Екобюро і також отримав ще декілька боксів для збору батарейок на парафіях Київської архієпархії.

Детальніше...

Там, де не смітять, там і не потрібно прибирати

30 листопада у Рівненській класичній гімназії «Престиж» відбувся екологічний урок для дітей 4 класу. Проводив його о. Володимир Лещишин, референт Бюро УГКЦ з питань екології у Луцькому екзархаті. Мета уроку полягала в тому, щоб продемонструвати дітям наслідки екологічної байдужості людей і допомогти усвідомити прості, але водночас ефективні способи дружнього ставлення до природи.

За допомогою перегляду мультфільмів екологічного змісту та діалогу з дітьми, вдалося швидко знайти ці прості рішення. Щоб покращити екологічну ситуацію на нашій планеті, потрібно берегти воду, економити електроенергію, сортувати сміття, розумно використовувати сучасну техніку. Як влучно підкреслила своїми словами одна дівчинка: «Там, де не смітять, там і не потрібно прибирати».

Детальніше...

Очільник Екобюро в Катовіце: «Служіння Церкви для збереження спільного дому – Землі є важливим аспектом свідчення Христа в сучасному світі»

3 грудня, у Польському Катовіце, розпочалася 24-а Конференція сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP 24) під назвою Changing together (Змінюючи разом).

Католицька Церква просигналізувала свою готовність не лише молитовно підтримати, але, рівно ж, в рамках своєї компетенції долучитись до зусиль міжнародної спільноти, направлених для запобігання кліматичним змінам та збереження спільного дому – Землі. Вже напередодні офіційного відкриття COP 24 відбулась низка церковних екозаходів, серед яких конференція «Заради спільного дому: християнин на екологічному шляху» та круглий стіл на тему «Співпраця Церкви і держави у справі збереження спільного дому – Землі» в Катовіце, а також молитва за успіх COP 24 та збереження спільного дому – Землі в Маріїнському духовному центрі в Ченстохові.

Детальніше...