Меню

Руйнує морське середовище: німецькі екологи заблокували будівництво "Північного потоку-2"

Німецький союз охорони природи та біорізноманіття виступив проти будівництва "Північного потоку-2". Екологи звернулися з позовом до адміністративного суду Гамбурга.

Це зробили через те, що газопровід завдає шкоди морському середовищу.

У повідомленні мовиться, що "Північний потік-2" розташовується через 4 охоронюваних райони в Балтійському морі. Це погано впливає на флору і фауну на дні – на площі понад 16 футбольних полів.

Детальніше...

"Стоїмо на краю прірви": ООН повідомляє про наближення екологічної катастрофи

За даними ООН, концентрація вуглекислого газу досягла максимуму за останні 3 мільйони років.

В ООН заявили, що Земля наближається до екологічної катастрофи, а минулий рік став безпрецедентним періодом екстремальних погодних і кліматичних катаклізмів.

Про це у своєму зверненні повідомив генсек ООН Антоніу Гутерреш.

За даними ООН, концентрація вуглекислого газу досягла нового максимуму - на 148% вище доіндустріального рівня. Це найвищий рівень за 3 мільйони років.

"Минулого року було на 1,2 градуса за Цельсієм спекотніше, ніж у доіндустріальні часи - небезпечно близько до 1,5 градусної межі, встановленої науковим співтовариством", - йдеться в повідомленні. - "Ми все ще рухаємося до катастрофічного підвищення температури на 2,4 градуса до кінця століття".

"Ми дійсно стоїмо на краю прірви", - заявив Гутерреш.

Детальніше...

Парламент Франції схвалив тюремне покарання за нанесення шкоди екології

Національні збори Франції схвалили пакет законів, спрямованих на захист клімату. Законопроект, серед іншого, передбачає введення до Кримінального кодексу Франції нового виду злочину – екоцид. Під цим мається на увазі усвідомлене нанесення шкоди здоров'ю, флорі і фауні, а також забруднення повітря, води або ґрунту в національних масштабах. За такі дії передбачено штраф аж до 4,5 млн. євро і до 10 років в'язниці, повідомляє Главком.

Крім того, закон забороняє авіарейси всередині країни, для яких є альтернативні залізничні рейси тривалістю до 2,5 години. Це правило не поширюється на стикувальні рейси. Ще одна ініціатива в рамках цього пакету передбачає грошові субсидії при покупці електровелосипедів. Законопроект ще має схвалити Сенат Франції. Очікується, що голосування пройде в червні.

Детальніше...

Бразилія: Laudato si' та «Сіранда» на підтримку місцевих землеробів

Центр сільських інновацій та агроекологічного розвитку надає теоретичну та технічну підготовку з агроекології для 70 сімей у місті Асайляндії, що в штаті Мараньян (Бразилія). Про діяльність цього осередку розповідає його координатор іспанський мирянин-місіонер Хоан Карлос Санчес Куто.

Сіранда (порт. ciranda) – це народний хороводний танець, що належить до культурної спадщини Бразилії. Він зародився в Північно-східному регіоні країни: дружини рибалок виконували його, чекаючи на повернення своїх чоловіків з моря. Назва цього спільного танцю, що виражає очікування когось, стала натхненням і акронімом для Центру сільських інновацій та агроекологічного розвитку (порт. Centro de Inovação Rural e de Desenvolvimento Agroecológico, Сiranda), заснованого 2018 року в місті Асайляндії, що в бразилійському штаті Мараньян.

Детальніше...

Таїландська кава з ароматом солідасності та пошани до створіння

Група італійських місіонерів у Таїланді заснувала «Соціальне підприємство Laudato si’», завдяки якому вони гарантують правильну трудову етику для мешканців сіл та доступ до освіти їхнім дітям.

Італійські місіонери, що душпастирюють на парафії «Пречистої Діви Марії Цариці Миру» в місті Чае Хом на півночі Таїланду, розпочали проект з вирощування та збуту кави. Цей проект є особливим не лише задля високої якості продукту, але й, насамперед, задля призначення доходів, що спрямовуються на стипендії для дітей, навчання мешканців села вирощування стійких сільськогосподарських культур та загальне покращення умов життя. Ця діяльність парафії черпає натхнення з енцикліки Папи Франциска Laudato si'.

Детальніше...

Греція відмовиться від вугілля на три роки раніше

Греція переносить крайній термін відмови від вугілля з 2028 на 2025 рік.

Так, вугільна теплоелектростанція "Птолемаїда-5" буде переведена на газ у 2025 році, на три роки раніше, ніж планувалося, передає balkangreenenergynews.com.

Споруджуваний об'єкт стане останнім у своєму роді у Греції, оскільки всі інші планується закрити до 2023 року.

Детальніше...

Як зустріти Великдень екологічно: основні поради

Природні барвники для крашанок, натуральний декор для паски та живі квітию

Останній тиждень посту перед Великоднем називають Білим і Чистим, і хотілося, щоб і справді світле свято Христового Воскресіння було чистим у всіх значеннях цього слова — зокрема без сміття, яке шкодить довкіллю. Як і під час будь-яких свят, Великдень не обходиться без сміття. Для прикладу, тільки в Британії за одне святкування Великодня викидають додаткові 5 тис. тонн сміття. Але відходи можна мінімізувати, наприклад не використовуючи шкідливих поліетилену та пластику. ЕкоПолітика підготувала корисні поради, як відсвяткувати Великдень по-екологічному.

Детальніше...

Тернопільсько-Зборівська архиєпархія долучилася до Всеукраїнської екологічної акції «Посади дерево миру»

Майже весь квітень священнослужителі Тернопільсько-Зборівської архиєпархії разом із молоддю висаджували декоративні, хвойні та листяні дерева. Такі заходи вже стали доброю традицією і знаком солідарності з природоохоронними державними структурами, які разом із церквою закликають підтримати безтермінову Всеукраїнську екологічну акцію «Посади дерево миру», передає Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.

Така консолідація сил є виразним прикладом відкритості Католицької Церкви до болючих проблем суспільства, яке потребує глибокого екологічного навернення задля порятунку Божого створіння. Христова установа, слідуючи голосу свого архипастиря Папи Франциска, намагається словом і ділом сповнити Його заклик й активно протидіяти всім екологічним недугам світу: «Усі ми можемо співпрацювати як знаряддя Бога для збереження створіння відповідно до власної культури, досвіду, ініціатив і талантів» (Laudato Sі’ 14).

Детальніше...