Меню

Єврокомісія презентувала дві стратегії для "озеленення" енергетики до 2050 року

Європейська комісія презентувала два документи, які мають допомогти досягти цілей зі скорочення викидів парникових газів до 2050 року. Це стратегія інтеграції енергетичної системи та воднева стратегія.

Про це йдеться в офіційному прес-релізі Єврокомісії, пише Європейська правда.

Обидві стратегії передбачають розвиток у країнах ЄС "чистої" енергетики, згідно з проєктами "Наступне покоління" (Next Generation EU) та "Європейською зеленою угодою".  Зараз енергетичний сектор відповідальний за близько 75% викидів парникових газів у ЄС.

Детальніше...

Єпископи 30 країн написали звернення, в якому закликали дотримуватися прав людини та захищати довкілля

Понад сто єпископів із 30 країн у спільному заклику, опублікованому 6 липня 2020р підкреслили, що з погляду католицького вчення, політика повинна зобов’язати підприємців та міжнародні концерни дотримуватися прав людини та захищати довкілля. На думку єпископів, криза, викликана коронавірусом, створила шанс для започаткування чесних змін і прокладення шляху для нової економічної системи, пише CREDO.

«Якщо підприємці докладаються до забруднення землі, повітря і ґрунтових вод, якщо вони сприяють порушенню прав людини, тобто експлуатації дітей, – вони мусять бути притягнені до відповідальності», – стверджує єпископ Фрайбурга Стефан Бюрґер, який очолює церковну організацію допомоги в розвитку «Misereor». Ієрарх звернувся до уряду Німеччини з пропозицією ухвалити відповідні закони в державі та підтримати міжнародні ініціативи, зокрема на рівні ЄС. Він нагадав, що важливим вираженням європейської відповідальності за спільне благо світу була би, наприклад, ініціатива на користь суспільного й екологічного творення ланцюжків доставки, які дотримуються стандартів виробництва товарів з ушануванням прав людини.

Детальніше...

Архиєпископ Юрковіч: «Бути» є важливішим, ніж «мати»

Виступаючи під час 67-ї сесії Конференції ООН з питань торгівлі та розвитку (UNCTAD), Постійний Спостерігач Святого Престолу при структурах ООН в Женеві, архиєпископ Іван Юрковіч закликав міжнародне співтовариство докладати зусилля, аби допомогти подолати кризу країнам, що розвиваються.

Постійний Спостерігач Святого Престолу при структурах ООН в Женеві архиєпископ Іван Юрковіч виступив під час 67-ї сесії Ради з питань торгівлі та розвитку, що відбулася 2 і 3 липня 2020 року у формі офіційної віртуальної зустрічі, пише VaticanNews.

Детальніше...

Церковна Конференція Амазонії – пошук нових шляхів для Церкви та цілісної екології

Створення Церковної Конференції Амазонії є відповіддю на рекомендації Спеціальної Асамблеї Синоду Єпископів, що проходив на тему: «Амазонія: нові шляхи для Церкви та цілісної екології» в жовтні 2019 року, пише VaticanNews.

Президент Ради Єпископів Латинської Америки й Карибського регіону (CELAM) єпископ Міґель Кабрехос Відарте та Президент Всеамазонської Церковної Мережі (REPAM) кардинал Клаудіо Гуммес опублікували заяву, в якій оголосили про заснування Церковної Конференції Амазонії. Новий організм, як зазначається в заяві, повинен стати «ефективним знаряддям» для реалізації багатьох рекомендацій, що були плодом Синоду для Панамазонського регіону, що відбувся у Ватикані в жовтні 2019 року. Ієрархи висловили сподівання, що Церковна Конференція Амазонії стане «мостом, який надихатиме інші церковні та соціально-екологічні мережі та ініціативи на континентальному та міжнародному рівнях».

Детальніше...

"Пакетам – торба": українців закликають 3 липня долучитись до акції "День без поліетилену"

3 липня відзначають Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів. Цього року українців запрошують приєднатися до акції "День без поліетилену".

У цей день пластикові пакети пропонують замінити паперовими або використовувати еко-сумки і в'язані авоськи, пише Рубрика.

Мета акції – сформувати нову екологічну поведінку, привернути увагу до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та, як наслідок, непоправного забруднення довкілля пластиковими відходами.

Детальніше...

Озеленення, як сходинка до екологічної свідомості

25 червня 2020 року екореферент Київської архієпархії о. Роман Романович побував у м. Ірпіні на парафії Різдва Богородиці, де отець-парох Мирослав Латинник і сотрудник парафії отець Віталій Воєца уже багато років працюють для добра вірних цієї громади.

Одним із етапів формування цієї парафії було будування храмів людських душ, згодом побудова Церкви та парафіяльного центру. І на етапі облагородження території та її озеленення повстало питання, як правильно та доцільно зробити озеленення довкола храму і території, яка межує з парафіяльною ділянкою. Парох о. Мирослав звернувся за порадою до Екологічного бюро Київської архієпархії з проханням допомогти правильно сформувати зелені насадження, адже парафія не має можливості придбати доволі коштовні екзотичні види дерев та кущів, тому було запропоновано ті породи, які не потребують особливого догляду та є доступні у фінансовому плані.

Детальніше...

Перегляд нормативів щодо якості повітря, може збільшити тривалість життя людини

Нове дослідження американських вчених надає повні докази причинно-наслідкового зв'язку тривалого впливу забрудненого повітря на передчасну смертність. Навіть незначний перегляд нормативів щодо якості повітря, може істотно скоротити ранню смертність та збільшити середню тривалість життя людини, пише Eco Technology.

У своєму дослідженні вчені з Гарвардського університету порівняли медичні дані 68,5 мільйона літніх американців за останні 16 років їх життя. З огляду на супутні фактори, такі як масу тіла, расу, куріння, соціальний статус, дохід та рівень освіти, вони зіставили місце проживання людей з даними про забруднення повітря, зібраними в різних точках США.

Детальніше...

Просвітницький проєкт „Екологія свідомості: розвиток гідної особистості”

В межах просвітницького проєкту «Екологія свідомості: розвиток гідної особистості», незважаючи на складні карантинні умови, команди школярів від лютого 2020 р. до кінця травня 2020 р. успішно створювали конкурсні роботи, здійснювали добрі справи, розвивались в культурно-мистецькій площині, надихали своїм прикладом як молодь, так і дорослих, пише ГО «СВІТ ВАЖЛИВИХ ІНІЦІАТИВ».

Крім того, команди-переможниці за результатами оцінювання журі здобудуть розвиткові командні гранти (по 2000 грн кожен на українські книги, корисні для багатостороннього розвитку; квитки в театр, філармонію, органний зал; на навчання певному виду спорту чи на заняття у різних творчих гуртках; на здійснення певної благодійної ініціативи або доброї справи – на вибір команд-переможниць) та 2 благодійні гранти (по 20000 грн кожний) на цілі, що визначили переможці попереднього соціального проєкту у конкурсній категорії „Добрі справи” – допомогу на закупівлю необхідно обладнання для реабілітації діток з ДЦП та обладнання для якіснішої діагностики та безпечнішого лікування онкохворих діток у Львові.

Детальніше...