Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Меню

Українців закликають встановлювати домашні системи накопичення енергії

Українців закликають встановлювати домашні системи накопичення енергії для безперебійного енергозабезпечення та зарядки електромобіля.

Еnergy storage пропонує встановлювати постачальник електроенергії та енергоефективних рішень YASNO, пише eco town

«Складні погодні умови та аварійні ситуації найчастіше стають причиною відключення світла: і якщо ноутбук і телефон ще можуть попрацювати деякий час на заряді, то холодильник, електроплита, пральна машина – ні, – зазначають у YASNO. – Для забезпечення енергонезалежності будинку у будь-яких ситуаціях рекомендуємо використовувати систему зберігання енергії, яка працює як "батарейка для дому».

Детальніше...

Американці перетворили звичайну червону цеглу у ефективний акумулятор

Хіміки з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі перетворили звичайну червону цеглу в акумулятор.

Вчені обробили найпопулярніший будівельний матеріал полімером PEDOT, пише eco town

Останній складається з мікроскопічних нановолокон, що проникають у пористу структуру цегли і перетворюють матеріал в "іонну губку", яка проводить і зберігає енергію. Наприклад, блок з 50 таких цеглин забезпечить роботу лампи аварійного освітлення протягом п'яти годин.

Детальніше...

Нова батарея не шкодить екології та зберігає енергію довше

Вчені з США представили нову рідку батарею, яка довше зберігає енергію і не шкодить екології. Вона може живити як смартфони, так і цілі заводи, пишуть Цікавості.

Вчені з Інженерної школи Кокрелла при Техаському університеті в США представили нову батарейку, яка поєднує в собі безліч переваг аналогів, але не шкодить екології й довше зберігає енергію.

Металеві електроди до батареї можуть залишатися розрідженими при 20 °C – найнижчій робочій температурі, коли-небудь зафіксованої для рідкометалевих батарей. Інші рідкометалеві батареї повинні зберігатися при температурі вище 240 °C.

Детальніше...

Вчені придумали, як зробити холодильники менш «ненажерливими»

Вчені з Університету Йоганнесбурга придумали, як зробити холодильники менш «ненажерливими», тобто більш енергоефективними. У цьому допоможе новий холодоагент.

Що найцікавіше, дослідники в домашніх умовах замінили холодоагент в холодильнику на новий – суміш енергоефективного фреону R600a і мінеральна олива з дозованими нанотрубками (MWCNT). Завдяки цьому вченим вдалося домогтися зниження споживаної потужності холодильника. Ще один плюс нового холодоагенту тому, що він завдає меншої шкоди природі.

Детальніше...

Українці представили смарт-розетку, що рахує електроенергію

Українська компанія AJAX презентувала цікаву новинку – розумну розетку Socket. Пристрій може працювати із іншими смарт-пристроями у рамках "розумного" будинку.

Як сказано на сайті компанії, Socket виготовлена у пластиковому корпусі зі світлодіодним кільцем і має компактний розмір.

Вона сумісна з євророзетками, подовжувачами і трійниками популярних виробників. Також, виробники запевнили, що розумна розетка має захист від перегорання, короткого замикання.

Детальніше...

Теплозберігаюча плівка "Третє скло"

Тепло в квартирі допоможе зберегти прозора як скло, теплозберігаюча плівка. Для пластикових і дерев'яних вікон 80% тепла тікає через шиби.  Головний принцип: якщо шиба холодна – відсічіть холод прозорою теплозберігаючою плівкою «Третє скло».

Краще, що ви можете зробити для утеплення дешевих вікон – утеплити  їх спеціальною плівкою. Застосування пластикових рам за рахунок гумових ущільнювачів виключає проникнення холодного повітря через щілини. Проте, шиби як були, так і залишилися основним джерелом втрати тепла з наших осель. Зараз застосовують вже і по 3 скла в одному пакеті, але в кімнаті – як і раніше холодно.

Детальніше...

Через скільки часу окупиться заміна лампи на енергоефективну

altЗараз ні в кого не викликає сумніву те, що світлодіодні та люмінесцентні лампи набагато ефективніші, ніж лампи розжарювання, які потрібно замінити.

Екотаун досліджував, через скільки років окупиться вартість нових ламп, якщо вони будуть працювати різну кількість годин на день.

Для прикладу ми взяли 4 лампи одного виробника (ціни на лампи вказані станом на 17.01.2016 р.), що відповідають по світловому потоку лампам розжарювання 60 Вт і 100 Вт.

Детальніше...