Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Забруднення від автомобілів щороку спричиняє 4 млн нових випадків астми у дітей

Внаслідок забруднення повітря легковими та вантажними автомобілями, щороку астму набувають 4 млн дітей, що еквівалентно 11 000 новим випадкам на день, виявило дослідження.

Більшість нових випадків фіксується у тих місцях, де рівень забруднення нижче, встановленої Всесвітньою організацією охорони здоров’я, межі, що свідчить про те, що токсичне повітря є навіть більш шкідливим, ніж вважалося раніше, – пише видання Guardian.

Діти страждають не лише у Китаї та Індії, де рівень забруднення особливо високий. У британських та австралійських містах транспортне забруднення є причиною ¾ усіх нових випадків виникнення астми у дітей.

Детальніше...

Психологи назвали рецепт від стресу

Психологи з Мічиганського університету (США) з'ясували, що 20 хвилин в день, проведені на природі, можуть знизити рівень кортизолу – гормону стресу. Особливо актуальним це здається в умовах зростаючої урбанізації і сидячого способу життя.

Вчені відзначають, що на побутовому рівні давно відомо, що проведений на природі час сприяє зменшенню стресу. Однак досі було незрозуміло, скільки часу потрібно, щоб відчути позитивний ефект.

«Наше дослідження показує, що для ефективного зниження рівня кортизолу людині потрібно 20-30 хвилин погуляти на природі», – відзначає автор дослідження МеріКерол Хантер (MaryCarol Hunter).

Детальніше...

Чи можливо захиститись від брудного повітря?

Існують продукти харчування, які знижують шкідливий вплив брудної атмосфери. Про деякі з них розповіли американські експерти.

Коли токсичні частки з атмосфери проникають в наш організм, вони виробляють вільні радикали – нестабільні молекули, що викликають запалення. Саме ці запалення призводять до деяких важких хвороб. Для того щоб протистояти впливу вільних радикалів, нам необхідні антиоксиданти, які містяться в деяких продуктах харчування. Ці антиоксиданти нейтралізують вільні радикали, і ті вже не можуть пошкоджувати наші клітини. Найпотужнішим антиоксидантом в організмі людини є вітамін C.

Детальніше...

Вчені виявили несподівану небезпеку миючих засобів

За рік людина з’їдає кілька кілограмів миючого засобу для посуду, вдихає частки летких хімічних сполук, що містяться в шампунях і духах і непомітно для себе вживає антибіотики, що входять до складу зубної пасти. Розбирається, що можна знайти в порошках, гелях і гігієнічній косметиці і наскільки це небезпечно для здоров’я.

Все життя — на екрані смартфона

У 2016 році американські вчені, намагаючись знайти нові способи ідентифікації особистості злочинців, виявили, що зробити це можна за допомогою смартфона. Річ у тім, що на сенсорному екрані присутні молекули тих же хімічних речовин і в таких же кількостях, що і на шкірі людини. І в 99 відсотках випадків цей «коктейль» — унікальний для кожного.

Детальніше...

Обережно: токсичні іграшки!

Дитячі іграшки, одяг, візки, стільці для годування, автокрісла та інші товари знов опинились у центрі уваги фахівців Stiftung Warentest, головного центру незалежної експертизі товарів і послуг Німеччини. Протягом 2017-2018 років тут провели 15 ретельних досліджень якості продукції, що за цей період з'явилась на німецькому ринку. На предмет безпеки, ергономіки та наявності шкідливих речовин випробували 278 товарів. І, як з'ясувалось, практично кожен четвертий з них становить суттєву загрозу здоров'ю малюків. А багато товарів виявились абсолютно не придатними для продажу.

Детальніше...

Здоров'я дорожче: чому небезпечно повторно використовувати пластикові пляшки

Насичення організму вологою дуже важливо для нашого здоров'я. Іноді ми так сильно зосереджуємося на цьому процесі, що забуваємо враховувати можливі небезпеки. Наприклад, повторне використання пластикової пляшки – вкрай шкідливе заняття.

Повторне використання пластикових пляшок загрожує цілим букетом неприємностей для нашого здоров'я. Причин тому існує кілька. Про них і поговоримо.

Детальніше...

Як на наше здоров'я впливає шумове забруднення міст

«Якщо вам заважає світло, ви можете закрити очі, але вуха не закриєш».

Давним-давно, ще в 1896 році, стаття в одному відомому журналі під назвою «Чума міського шуму» почала цілу паніку, щось на зразок сучасної «хвилі» в Twitter – тільки це була «хвиля» зразка 19 століття. У статті розповідалося про «хворобливий і виснажливий ефект, який чиниться шумами сучасного міста на слуховий апарат і на всю нервову систему в цілому».

«Фахівці в галузі медицини практично без винятку згодні з припущенням, що шум, який створюють наші сучасні міста, не тільки заподіює його жителям сильну незручність, але і істотно скорочує їхнє життя, руйнівним чином діючи на їх здоров'я», – написав автор статті про цей феномен в наступному році.

Детальніше...

Забруднене повітря призводить до слабоумтва у старості

Вчені вважають, що забруднене повітря може негативно впливати на здоров'я людей.

У Китаї дослідники з Пекінського університету і Єльського університету прийшли до висновку, що між розвитком деменції і забрудненням повітря є зв'язок. Можливо навіть, що погіршення стану екології незабаром викличе справжню епідемію недоумства у людей.

Експерти провели дослідження за участю 25 тисяч осіб. У добровольців перевірили їх когнітивні навички за допомогою арифметичних задач і інших тестів. При цьому враховувалися різні дрібниці, включаючи місце проживання людини, що дозволило визначити рівень якості повітря, яким вона дихає.

Так китайські вчені прийшли до висновку: чим брудніше повітря, тим складніше людина проходить складні тести. Найбільше це було виражено у літніх чоловіків, які мали невисокий рівень освіти.

Детальніше...