Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Діти мають рости на природі. Підтвердили вчені, які досліджували психологічне здоров'я дорослих

Зростати на природі – це корисно.

Але, можливо, те, скільки часу ми проводили у дитинстві на природі, може впливати й на наше подальше життя.

Зокрема, на наше психологічне здоров’я, пише Science Alert.

Науковці провели перше епідеміологічне дослідження, яке показує зв’язок між недостатнім контактом з природою у дитинстві та психологічними проблемами у дорослому житті.

Детальніше...

Вчені попередили про забруднення водопровідної води

Близько 80% водопровідної води на планеті забруднено пластиком.

Вчені всерйоз стурбовані якістю води, що надходить з централізованих систем питного водопостачання. Справа в тому, що близько 80% водопровідної води на планеті забруднено пластиком, який потрапляє в організм і шкодить здоров'ю.

Результати дослідження, проведеного вченими Університету Міннесоти показали, що найвищий рівень забруднення – 93% – зафіксовано в США. Також багато частинок мікропластику було виявлено у питній воді Лівану та Індії. Найменший рівень небезпеки, за словами експертів, 72% – у Франції, Британії та ФРН.

Детальніше...

Кліматична криза завдає серйозної шкоди здоров’ю людини, – вчені

У доповіді експертів з 27 наукових академій було встановлено, що глобальне потепління завдає серйозної шкоди здоров’ю людей та ставить під питання майбутнє людства.

Екстремальні погодні умови призведуть до ще більших жертв, проте існують серйозні непрямі наслідки глобальної зміни клімату, починаючи від поширення різноманітних хвороб, що передаються комарами, до погіршення психічного здоров’я, – пише видання Guardian.

Детальніше...

Забруднене повітря шкодить ендокринній системі та імунітету

Атмосфера регулярно забруднюється викидами, що містять шкідливі для організму людини тонкодисперсні частинки. Повітря, насичене токсичними речовинами, як з’ясували експерти, вражає ендокринну та імунну системи.

Команда молодих вчених Техаського коледжу спільно з колегами з університету Каліфорнії провела дослідження, представивши його результати на сторінках журналу Proceedings of the National Academy of Sciences. Фахівці, щоб зрозуміти вплив на організм повітря забруднюючих частинок сульфату амонію, вивчили самок щурів, даючи їм дихати цією домішкою. До кінця експерименту здоров’я тварин помітно погіршилося. Потомство піддослідних особин мало серйозні вроджені вади розвитку, а багато з дитинчат з’являлися на світ мертвими.

Детальніше...

Чим шкодить здоров'ю брудне повітря?

Респіраторні проблеми. Негативні наслідки шкідливих викидів для нашого організму пов'язані саме з проблемами дихальної системи. Брудне повітря є прямою або непрямою причиною хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ), а також астми. У деяких випадках брудне повітря провокує розвиток раку легенів.

Серцево-судинні хвороби. Проживання в забруднених з точки зору повітря регіонах завдає непоправної шкоди серцево-судинній системі. Через це порушується кровообіг, що може привести до серйозних проблем з серцем і судинами.

Детальніше...

Забруднення від автомобілів щороку спричиняє 4 млн нових випадків астми у дітей

Внаслідок забруднення повітря легковими та вантажними автомобілями, щороку астму набувають 4 млн дітей, що еквівалентно 11 000 новим випадкам на день, виявило дослідження.

Більшість нових випадків фіксується у тих місцях, де рівень забруднення нижче, встановленої Всесвітньою організацією охорони здоров’я, межі, що свідчить про те, що токсичне повітря є навіть більш шкідливим, ніж вважалося раніше, – пише видання Guardian.

Діти страждають не лише у Китаї та Індії, де рівень забруднення особливо високий. У британських та австралійських містах транспортне забруднення є причиною ¾ усіх нових випадків виникнення астми у дітей.

Детальніше...

Психологи назвали рецепт від стресу

Психологи з Мічиганського університету (США) з'ясували, що 20 хвилин в день, проведені на природі, можуть знизити рівень кортизолу – гормону стресу. Особливо актуальним це здається в умовах зростаючої урбанізації і сидячого способу життя.

Вчені відзначають, що на побутовому рівні давно відомо, що проведений на природі час сприяє зменшенню стресу. Однак досі було незрозуміло, скільки часу потрібно, щоб відчути позитивний ефект.

«Наше дослідження показує, що для ефективного зниження рівня кортизолу людині потрібно 20-30 хвилин погуляти на природі», – відзначає автор дослідження МеріКерол Хантер (MaryCarol Hunter).

Детальніше...

Чи можливо захиститись від брудного повітря?

Існують продукти харчування, які знижують шкідливий вплив брудної атмосфери. Про деякі з них розповіли американські експерти.

Коли токсичні частки з атмосфери проникають в наш організм, вони виробляють вільні радикали – нестабільні молекули, що викликають запалення. Саме ці запалення призводять до деяких важких хвороб. Для того щоб протистояти впливу вільних радикалів, нам необхідні антиоксиданти, які містяться в деяких продуктах харчування. Ці антиоксиданти нейтралізують вільні радикали, і ті вже не можуть пошкоджувати наші клітини. Найпотужнішим антиоксидантом в організмі людини є вітамін C.

Детальніше...