Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Меню

Американські вчені розробили панель, яка виробляє електроенергію вночі

Американські вчені розробили панель, яка може збирати енергію у нічний час, навіть коли сонце не світить.

Як пояснюють розробники зі Стенфордського університету США, система об'єднує процес охолодження за допомогою теплового випромінювання з перетворенням теплової енергії в електричну, пише eco town

«Використовуючи термодинамічну модель термоелектричного генератора енергії, дах теоретично міг би генерувати 2,2 Вт на квадратний метр без батареї або зовнішнього джерела енергії, – зауважують вони. – Така конструкція могла б виробляти у 120 разів більше енергії за існуючі аналоги».

Детальніше...

Прозорі сонячні батареї встановили новий рекорд енергоефективності

Американські та китайські хіміки розробили сонячні панелі з 10,8% енергоефективності та 45,7% прозорості – рекордними показниками для елементів такого типу. Фасади хмарочосів можуть стати ідеальним місцем для подібних сонячних батарей – нові панелі нагадують скло від звичайних сонцезахисних окулярів.

Створення прозорих сонячних панелей – одна з найцікавіших областей сучасної фотовольтаїки. Такі сонячні батареї можна буде вбудовувати в вікна будинків і отримувати додаткову електроенергію без шкоди для зовнішнього вигляду будівлі та освітленості всередині. Однак створити пристрої, що поєднують високу ефективність та достатню світлопроникність, дуже складно, пише Eco Technology.

Детальніше...

Автобани Німеччини вкриють напівпрозорими фотоелектричними панелями

У Німеччині планують встановити сонячні електростанції над автомагістралями.

Дослідницький проект "PV-SÜD" запустили австрійський технологічний інститут (AIT), Німецький інститут сонячних енергетичних систем (Fraunhofer ISE) і компанія Forster Industrietechnik GmbH, пише eco town

«У ФРН близько 13 тисяч кілометрів автобанів, які займають близько 2,6% території країни, – пояснюють розробники. – Якщо встановити над ними сонячні модулі, загальна площа такої "електростанції" складе приблизно 337 квадратних кілометрів».

Детальніше...

Саудівські вчені розробили сферичні сонячні панелі, які дають на 60% більше електроенергії

Плоскі сонячні панелі обмежені в можливості використання світла протягом усього дня, тоді як сферичні, придумані інженерами з Саудівської Аравії, ловлять промені сонця майже під будь-яким кутом, пише HighTech Plus.

Сонячна панель, розроблена фахівцями з Науково-технологічного університету ім. короля Абдалли, схожа на дзеркальну диско-кулю – сфера розміром з м'ячик для тенісу, пише Spectrum. Експерименти показали, що порівняно з плоскими варіантами вона може виробляти на 15% – 100% більше енергії при тій же площі поверхні, залежно від матеріалу, що відбиває світло сонця на фотоелемент.

Детальніше...

Міфи і правда про світлодіодному освітленні

Популярність світлодіодного освітлення зростає з кожним днем. Але, незважаючи на цей факт, LED світильники все ще викликають сумніви у багатьох споживачів. Сьогодні існує чимало міфів про світлодіодах і далеко не всі вони мають хоча б мінімальний елемент правдивості.

Міф 1: світлодіодне освітлення коштує дуже дорого і купувати лед світильники недоцільно

З першого погляду на цінники в магазинах електротоварів стає зрозуміло – так, Лед лампи коштують дорожче, ніж інші варіанти джерел світла. Але застосувавши найпростіші обчислення з урахуванням технічних даних про світлодіодах стає видно, що переплата окупається вже в перші місяці використання світильників з лед. Ви заощаджуєте:

Детальніше...

На Одещині виготовляють агропелети з моркви і петрушки

Не в борщ, а в пічку. На Одещині відходами з моркви і петрушки опалюють будинки. Михайло Цонков три роки виробляє агропелети з відходів рослин, які вирощують у його сільгоспкооперативі. Вони дають трохи менше тепла, ніж деревні, але набагато дешевші та безпечніші для довкілля.

У селі Котловина не рубають дрова і відмовились від газу. Перейшли на біопаливо з відходів сільгоспкультур. Тут вирощують на продаж насіння овочів і зелені. Раніше відходи віддавали вівцям або спалювали. Тепер морква, буряк і петрушка – паливо для котлів, а попіл використовують як добрива. Агропелети виробляє кооператив «Гагауз Єрі».

Детальніше...

У пустелі Сахара запустили найбільшу у світі сонячну електростанцію

В Єгипті в пустелі Сахара запустили в експлуатацію сонячний парк Benban. Його потужність складає понад 1,5 ГВт, що робить його найбільшим в світі. Парк містить 6 млн фотоелектричних панелей.

Цю інформацію оприлюднив Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), виклавши відео про СЕС на YouTube.

Зазначається, що на реалізацію проєкту пішло 3 роки. ЄБРР профінансував створення 16-ти із 32 ділянок електростанції.

Сонячна електростанція побудована в околицях міста Ауса і займає 37 кв. км пустелі Сахара. Завдяки потужності в 1,5 ГВт парк здатний забезпечити електроенергією понад мільйон житлових будинків.

Детальніше...

Рада відновила «зелений» тариф для домашніх наземних сонячних станцій

Верховна Рада Україна повернула власникам малих наземних сонячних електростанцій гарантії отримання «зеленого» тарифу.

Про це йдеться у законопроекті № 10357 від 03.06.2019 щодо врегулювання питання генерації електроенергії СЕС приватних домогосподарств, який підтримали народні депутати 243 голосами на засіданні парламенту у четвер, 11 липня.

«Законопроект знімає технічні неузгодженості, обмеження і дозволяє домогосподарствам будувати малі сонячні станції на землі, -– сказав в. о. голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський під час представлення законопроекту у залі парламенту. – Ця норма діяла до ухвалення закону 2712-VIII про «зелені» аукціони».

Детальніше...