Меню

Саудівські вчені розробили сферичні сонячні панелі, які дають на 60% більше електроенергії

Плоскі сонячні панелі обмежені в можливості використання світла протягом усього дня, тоді як сферичні, придумані інженерами з Саудівської Аравії, ловлять промені сонця майже під будь-яким кутом, пише HighTech Plus.

Сонячна панель, розроблена фахівцями з Науково-технологічного університету ім. короля Абдалли, схожа на дзеркальну диско-кулю – сфера розміром з м'ячик для тенісу, пише Spectrum. Експерименти показали, що порівняно з плоскими варіантами вона може виробляти на 15% – 100% більше енергії при тій же площі поверхні, залежно від матеріалу, що відбиває світло сонця на фотоелемент.

Детальніше...

Міфи і правда про світлодіодному освітленні

Популярність світлодіодного освітлення зростає з кожним днем. Але, незважаючи на цей факт, LED світильники все ще викликають сумніви у багатьох споживачів. Сьогодні існує чимало міфів про світлодіодах і далеко не всі вони мають хоча б мінімальний елемент правдивості.

Міф 1: світлодіодне освітлення коштує дуже дорого і купувати лед світильники недоцільно

З першого погляду на цінники в магазинах електротоварів стає зрозуміло – так, Лед лампи коштують дорожче, ніж інші варіанти джерел світла. Але застосувавши найпростіші обчислення з урахуванням технічних даних про світлодіодах стає видно, що переплата окупається вже в перші місяці використання світильників з лед. Ви заощаджуєте:

Детальніше...

На Одещині виготовляють агропелети з моркви і петрушки

Не в борщ, а в пічку. На Одещині відходами з моркви і петрушки опалюють будинки. Михайло Цонков три роки виробляє агропелети з відходів рослин, які вирощують у його сільгоспкооперативі. Вони дають трохи менше тепла, ніж деревні, але набагато дешевші та безпечніші для довкілля.

У селі Котловина не рубають дрова і відмовились від газу. Перейшли на біопаливо з відходів сільгоспкультур. Тут вирощують на продаж насіння овочів і зелені. Раніше відходи віддавали вівцям або спалювали. Тепер морква, буряк і петрушка – паливо для котлів, а попіл використовують як добрива. Агропелети виробляє кооператив «Гагауз Єрі».

Детальніше...

У пустелі Сахара запустили найбільшу у світі сонячну електростанцію

В Єгипті в пустелі Сахара запустили в експлуатацію сонячний парк Benban. Його потужність складає понад 1,5 ГВт, що робить його найбільшим в світі. Парк містить 6 млн фотоелектричних панелей.

Цю інформацію оприлюднив Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), виклавши відео про СЕС на YouTube.

Зазначається, що на реалізацію проєкту пішло 3 роки. ЄБРР профінансував створення 16-ти із 32 ділянок електростанції.

Сонячна електростанція побудована в околицях міста Ауса і займає 37 кв. км пустелі Сахара. Завдяки потужності в 1,5 ГВт парк здатний забезпечити електроенергією понад мільйон житлових будинків.

Детальніше...

Рада відновила «зелений» тариф для домашніх наземних сонячних станцій

Верховна Рада Україна повернула власникам малих наземних сонячних електростанцій гарантії отримання «зеленого» тарифу.

Про це йдеться у законопроекті № 10357 від 03.06.2019 щодо врегулювання питання генерації електроенергії СЕС приватних домогосподарств, який підтримали народні депутати 243 голосами на засіданні парламенту у четвер, 11 липня.

«Законопроект знімає технічні неузгодженості, обмеження і дозволяє домогосподарствам будувати малі сонячні станції на землі, -– сказав в. о. голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський під час представлення законопроекту у залі парламенту. – Ця норма діяла до ухвалення закону 2712-VIII про «зелені» аукціони».

Детальніше...

Найбільша у світі сонячна електростанція запущена в ОАЕ

Уряд Об'єднаних Арабських Еміратів відкрив найбільшу у світі сонячну електростанцію. Її потужність становить 1,18 ГВт, тоді як у попереднього рекордсмена, розташованого в США, – лише 569 МВт.

Найбільша у світі сонячна електростанція Noor Abu Dhabi запущена в районі міста Свейхан в еміраті Абу-Дабі (ОАЕ), повідомили в еміратському управлінні електрифікації та водопостачання.

Електростанція налічує 3,2 млн сонячних панелей і може забезпечити електроенергією місто з населенням 90 тисяч чоловік. Її запуск призведе до збільшення частки енергії, одержуваної від альтернативних джерел енергії та знизить споживання природного газу при генерації енергії, завдяки чому емірат Абу-Дабі скоротить викиди вуглекислого газу на 1 млн метричних тонн в рік, що дорівнює зменшенню транспортного потоку на дорогах на 200 тисяч автомобілів.

Детальніше...

Відновлювані джерела становлять третину світових енергопотужностей

Згідно з новими даними, оприлюдненими Міжнародним агентством з відновлюваних джерел енергії (IRENA), «зелені» джерела зараз становлять близько третини всіх енергетичних потужностей. Загалом у 2018 році в світі запрацювали ще 171 ГВт нових відновлюваних потужностей, пише Clean Technica

Нові дані показують, що існує зростання відновлюваної енергії у всіх регіонах світу, хоча і на різних рівнях. Минулого року завдяки збільшенню кількості вітрових і сонячних електростанцій «зелені» потужності зросли на 7,9%. Азія встановила 61% від загальної кількості нових установок відновлюваної енергетики, але темпи зростання нових потужностей були найвищими в Австралії завдяки інтересу до сонячної енергетики. Африка посіла третє місце з 8,4%. Всього на кінець 2018 року у світі налічувалося 2,351 ГВт відновлюваної енергії.

Детальніше...

Юний український дослідник хоче перевернути сферу енергетики

Генерувати електрику з морських хвиль – ідея, хоч і не нова для людства, але з різних причин вона досі так і не набула широкого застосування. Лише один відсоток енергії, яку виробляють у світі, припадає на хвильові́ електростанції, натомість потенціал оцінюють у мільйони мегават. 

Усвідомлюючи, наскільки велике перед ним поле для можливостей, роботою в цьому напрямку захопився Михайло Литовченко – студент Київської політехніки; молодий, та вже знаний в Україні і світі винахідник-розробник у сфері відновлювальної енергетики. Разом із батьком-інженером він спроектував та запустив у будівництво плавучу морську електростанцію промислового зразка.

Детальніше...