Актуальна тема

Меню

Духовно-екологічні роздуми над Страхом Божим як даром Святого Духа

Страх Божий – це дар Святого Духа, який вливає в серце людини відчуття синівської любові до Бога

Роздуми над дарами Святого Духа на завершення Великого Посту підводять нас до розуміння того, що правдивий зміст має лише те життя, у якому хрест Христовий як вияв любові Отця Небесного до Свого Створіння є єдиним дороговказом, а Третя Особа Божа на шляху повернення до Дому Отця є надійним провідником. Лише те серце, у якому вирує Життя Пресвятої Тройці, дароване Духом Животворящим, здатне зрозуміти слова Спасителя: «Як мене Отець полюбив, так я вас полюбив. Перебувайте у моїй любові» (Ів 15, 9). Таке серце втілює цю заповідь любові вже «тут і тепер», щоби, пришвидшуючи прихід обіцяного Царства Месії, разом із усім Божим Створінням відчути ту невимовну обіцяну радість (пор. Ів 15, 11).

Детальніше...

Духовно-екологічні роздуми над Побожністю як даром Святого Духа

Дар побожності – це дар, яким Святий Дух втілює

відчуття присутності Царства Небесного посеред нас

Очистивши внутрішній погляд через покаяння і навернення, скріпивши розум і волю завдяки молитві, посту і чиненню діл милосердя, починаємо ще глибше розуміти, що Царство Небесне, про яке говорив Спаситель (пор. Мт 4, 17) і Його Предтеча (пор. Мт 3, 2), уже дуже близько, а його проблиски вже видно в реальному часі.

Дар побожності немовби синтезує здобуток усіх попередніх дарів Святого Духа і надає їм особливого значення. Якщо дар мудрості, розуму, знання привідкрили мудрий задум Творця, дали змогу заглянути у таїнство Божої любові до Створіння, то дар побожності дає змогу всім єством відчути невидимий для людського ока зв’язок, який існує між Творцем і Його Створінням.

Детальніше...

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння

На дорозі слідування за Ісусом покірне і сумирне серце перестає відчувати втому, стає по-справжньому вільним, спокійним, перестає відчувати страх і неспокій через житейські клопоти і суєту світу. Через покаяння і навернення, перебуваючи у посиленій молитві і пості, людина починає дуже добре усвідомлювати, що правдивого життя поза Богом їй не знайти, бо поза Ним його просто немає. Вдивляючись у Хрест Христовий і роздумуючи над ділом Відкуплення, людина помічає, як Господь Духом Своїм Животворящим ніжно очищає її серце, вливаючи в нього ті таємничі знання, які допомагають заглянути у таїнство безмежної Божої любові до Свого Створіння.

Детальніше...

Духовно-екологічні роздуми над Кріпостю як даром Святого Духа

Святий Дух даром кріпості вселяє християнським спільнотам і всій Церкві відчуття потужної присутності та підтримки Отця Небесного

Пройшовши вже половину шляху назустріч Воскреслому, Свята Церква, як любляча і турботлива Мати, щоби скріпити своїх дітей, у хрестопоклонну неділю високо піднесла «духовний маяк» – Хрест Животворящих. Цим знаком перемоги над смертю і дияволом Господь кріпить усіх своїх дітей по цілому світу, допомагаючи їм переможно дійти не лише до кінця Великого Посту, але й прожити життя як справжні сини і дочки Всевишнього. Даром кріпості Святий Дух робить кожну людину здатною долати всі труднощі й упевнено повертатись до Дому Отця.

Кріпость – дар, який допомагає задіяти і розвинути інші дари Святого Духа

Детальніше...

Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа

altРада – це дар Святого Духа,

яким Господь виявляє нам свою близькість і постійну підтримку

Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі. Повернувши через покаяння і навернення відчуття синівства Божого і засвідчивши у палкій молитві, роздумах над ділом відкуплення і в таїнстві Покаяння безмежне Боже милосердя, починаємо відсвіжувати в серці відчуття, що найбільшим скарбом усього нашого життя є Господь. Усвідомлення того, що Всемогутній Творець, Той, хто всю Вселенну покликав до існування, Духом Своїм Святим замешкав у нас, спонукає до ще глибшого покаяння і навернення.

Детальніше...

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа

Дар Розуму допомагає нам оцінювати все з надприродної перспективи

і робить нас учасниками Божої любові.

Продовжуючи цю захоплюючу подорож під назвою Великий Піст та тримаючи власний погляд зверненим на хрест Христовий, як доказ безмежної Божої любові до Свого Створіння, Святий Дух запрошує до ще глибшого пізнання глибин людського єства і тайни Божого сотворення. Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання, показуючи «те, чого око не бачило й вухо не чуло, що на думку людині не спало» (1 Кор 2, 9).

Детальніше...

Великопосна екологічна ініціатива «Екологічне навернення для порятунку створіння» 2017

alt«Святий Дух  робить нас реальними, а не віртуальними християнами»

Папа Франциск

«Екологічне навернення для порятунку створіння» – це ініціатива Бюро УГКЦ з питань екології, яка вже 7 років поспіль проводиться у часі Святої Чотиридесятниці в УГКЦ з метою допомогти глибше й повніше пережити процес покаяння і навернення до Бога, завдяки поглибленню свідомості щодо відповідальності за створений Богом світ та шляхів її здійснення у повсякденному житті кожної людини.

Ініціатива 2017 року Божого, як і кожного року, має за мету спонукати поодиноких християн і християнські громади до кардинального навернення до Бога, роблячи цього року особливий акцент на значенні Третьої Особи Божої – Святого Духа і Його Дарів у процесі преображення і порятунку Богом створеного світу.

Детальніше...

Духовно-екологічні роздуми над даром Мудрості

Мудрість – дар Святого Духа,

який допомагає людині усвідомити необхідність покаяння і навернення до Бога

і допомагає зробити перші впевнені кроки на цьому шляху

З-поміж семи дарів Святого Духа на першому місці стоїть дар Мудрості, як основа і фундамент для інших дарів. Цей дар Святого Духа дає нам змогу піднестись над усім земним і суєтним, щоб подивитись на історію Людства як на історію об’явлення безмежної Божої Любові до свого Створіння.

Детальніше...