Актуальна тема

Меню

Як власноруч приготувати миючі засоби: ефективні і без шкоди природі

І чому це варто зробити

Щодня, озброївшись губками і разовими ганчірками, ми ведемо боротьбу з мікробами і бактеріями. Натираємо все до блиску, щоб жоден ворог не потрапив на нашу територію. Головна зброя — побутова хімія. Для прання, для посуду, для скла, для підлоги, кахлю, меблів тощо. Арсенал величезний. Але інколи стерильність приносить скоріш забиті полички, ніж чистоту в домі, пише Рубрика.

А ще з'являться питання: як змити з поверхонь цю хімічну лабораторію? 

Детальніше...

Вчені створили екологічний замінник пластмасам

Новий матеріал, що поєднує целюлозу і павутинні білки, демонструє міцність, легкість і гнучкість і може стати новою «зеленою» альтернативою пластмасам.

Отримати матеріали, які одночасно міцні і пружні залишається однією з найбільш важливих і складних технологічних завдань. Нове рішення запропонували розробники фінського Університету Аалто, які зуміли скомбінувати елементи двох широко поширених природних матеріалів, – павутинного шовку і деревини. Про це вчені повідомляють в статті, опублікованій в журналі Science Advances.

Детальніше...

Економно та екологічно: замінюємо побутову хімію домашніми миючими засобами

alt

Ми продовжуємо шукати корисні поради та відповідати на актуальні запитання у рубриці «F.A.Q.». Сайт 0382.ua ділиться порадами, як заощадити на покупці побутової хімії і засобів для догляду за тілом, використовуючи більш прості, дешеві та екологічні аналоги розрекламованих брендів.

Екологічність розрекламованої побутової хімії

Чи багато хто з нас ретельно перечитує і осмислює склад миючого засобу, який купуємо у магазинах? Швидше за все, ми більше покладаємося на красиву рекламу та відгуки знайомих, ніж вчитуємось в дрібний шрифт на упаковці. Все це може ввести нас в оману про чистоту і хорошу атмосферу в нашому домі, адже реклама не завжди відображає реальний стан справ.

Детальніше...

Побутова хімія: небезпека, прихована в чистоті

Засоби побутової хімії — мийні та очисні, полірувальні та дезінфікувальні — напевно є в кожному будинку. Вони відмінно справляються з усіма покладеними на них завданнями, крім одного — збереження здоров’я.

Кожен із нас хоче, щоб його будинок був чистим, а домашні справи не вимагали багато часу. І тут на допомогу приходять розрекламовані очисні та мийні засоби. Але ці відмінні помічники не так нешкідливі, як здається.

Запитайте себе: як часто ви користуєтеся, наприклад, засобом для миття посуду? Напевно, кожен день. Однак не слід забувати про головну вимогу, що висувається до засобів побутової хімії — їхня абсолютна безпека для здоров’я, і цього, на жаль, не можуть гарантувати більшість виробників.

Детальніше...