Меню

Екологічні прогнози

Зміна клімату може змінити положення зони тропічних дощів Землі

Міжнародна група вчених показала, що зміни клімату в майбутньому приведуть до зміщення зони тропічних дощів, розташованої поблизу екватора. Це може загрожувати продовольчій безпеці мільярдів людей.

Зона тропічних дощів розташована поруч з тропіками й може змінювати своє положення протягом року. Вона розташовується в південній частині Індійського океану і західній частині Тихого океану приблизно з жовтня по березень, і в цей час в північних тропіках спостерігається сухий сезон, коли опадів мало, а дні зазвичай спекотні й сонячні. З квітня по вересень ця зона лежить в північній півкулі, і там настає сезон дощів, в той час, як в південних тропіках спостерігається сухий сезон, пишуть Цікавості.

Детальніше...

Вчені попереджують про загрози для людства через байдужість до Землі

В новому звіті «Протверезіння» йдеться, що світ не може зрозуміти масштаби загроз, спричинених втратою біорізноманіття та кліматичною кризою.

Планету Земля чекає "жахливе майбутнє, в якому станеться масове вимирання, рівень здоров'я обвалиться, а також почнуться заворушення через порушення клімату". Саме існування людського виду під загрозою через байдужість і бездіяльність, пише УНІАН, посилаючись на The Guardian.

Про це застерігає міжнародна група вчених у своєму новому звіті, наголошуючи, що люди досі не усвідомили, наскільки гостра поточна кліматична криза, а також криза у сфері біологічного різноманіття.

Детальніше...

Амазонські ліси не проживуть і 50 років: дослідження

Унікальним лісам регіону загрожує зникнення через кліматичну кризу, а також через масштабну вирубку лісів.

Тропічні ліси Амазонки можуть перетворитися в суху рівнину, на якій будуть рости тільки рідкісні чагарники, вже до 2064 року. Це відбудеться не тільки через клімат, але і докладе свою руку людина, спрогнозував професор Університету Флориди Роберт Уокер, пише GreenPost.

Унікальним лісам регіону загрожує зникнення через кліматичну кризу, а також через масштабну вирубку лісів. Мало того, місцеві фермери дуже часто підпалюють ліси, щоб зробити з територій сільськогосподарські угіддя.

Детальніше...

Глобальне потепління вдарить по енергетичному сектору

Через 30 років людству знадобляться сотні нових станцій.

2020 рік стане найтеплішим роком за всю історію метеорологічних спостережень. А там, де високі температури і нестерпно жаркі дні, там і кондиціонери. Вчені відзначають, що в міру зростання температур охолоджувальні системи перестануть допомагати, так як електростанції будуть не в змозі працювати в умовах більш спекотних днів, пише ПМ.

Глобальне потепління вже настало, тому зараз людству потрібно діяти якнайшвидше і злагоджено.

Детальніше...

ООН застерігає: на планеті може потеплішати більш ніж на 3°C

Середня світова температура може зрости більш ніж на 3°C і це незважаючи на те, що "завдяки" пандемії вдалося домогтися скорочення викидів парникових газів.

Середня температура на планеті до кінця сторіччя може зрости більш ніж на 3°C. І це не дивлячись на скорочення викидів парникових газів, викликаних пандемією коронавірусу, йдеться у звіті програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), опублікованому в середу, 9 грудня, пише Корреспондент.

Детальніше...