Меню

Календар 2020

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Шотландська компанія використовує пластикові відходи для будівництва доріг

Проблема забруднення навколишнього середовища турбує все більше людей в усьому світі. Тому шотландська компанія придумала оригінальний спосіб перетворювати пластикові відходи в дорожнє покриття.

Більшість країн уже відмовилися від використання пластикових предметів, щоб допомогти врятувати навколишнє середовище. Уряди намагаються боротися з постійно зростаючою кількістю відходів, які виробляє людство. І інженер з Шотландії знайшов ідеальне застосування пластика.

Детальніше...

Американець запустив лінію екологічного взуття з водоростей

Американський реп-виконавець Каньє Уест запустив лінію екологічних кросівок з водоростей.

Ековзуття зі своєї колекції Yeezy відомий співак презентував на фестивалі інновацій Fast Company, передає naked-science

Кросівки виготовлені з отриманого в процесі переробки нафти етиленвінілацетату і піни з водоростевої сировини. Причому водорості для виробництва взуття компанія Уеста вирощуватиме на гідропонній фермі у місті Коді (штат Вайомінг).

Нова модель взуття отримала назву Yeezy Foam Runners. Вона з'явиться на ринку на початку наступного року. Вартість однієї пари кросівок складе 75 доларів.

Детальніше...

Робот, який очищує океан: українські діти – одні з найкращих у робототехніці у світі

Українська команда стала однією з найкращих на олімпійських іграх FIRST Global Challenge із робототехніки, які пройшли нещодавно у Дубаї (ОАЕ).

Національна збірна України виборола 10 місце серед 189 країн.

Українські діти побудували робота, який очищує океан від пластику.

Очищали планету

Темою Олімпіади FIRST Global Challenge було – очищення поверхні океану від пластику та інших матеріалів, які забруднюють довкілля.

Детальніше...

У Канаді розробили технологію переробки одноразового пластику на дизпаливо і бензин

Новітня технологія під назвою Phoenix дає «друге життя» одноразовим пластиковим предметам, які зазвичай опиняються на звалищі. Технологію перетворення пластику на пальне застосовують на заводі компанії «Sparta Group» у місті Вітбі неподалік Торонто.

«П’ять тон пластику за день можна перетворити на 4 тис. літрів пального, які, в свою чергу, можуть протягом 16 годин використовувати весь наш автопарк із 10 автомобілів», – розповів президент компанії Джон О’Бірек.

Детальніше...

У Києві відкрили першу smart-вулицю: що вона вміє – фото та відео

У Києві офіційно відкрили першу smart-вулицю. Нею стала вулиця Салютна. Вона отримала чимало «розумних» переваг, як от безкоштовний Wi-Fi, зарядні станції для електромобілів, розумне освітлення та систему моніторингу повітря.

Розумне освітлення, наприклад, може змінювати інтенсивність освітлення залежно від часу доби та наявності людей чи транспорту. Організатори стверджують, що система дає змогу економити від 40% до 80% електроенергії.

Окрім того, на вулиці розміщені лавочки, що обладнані зарядними пристроями та USB-портами, що живляться від сонячних панелей, кнопка екстреного виклику поліції та дві станції для підзарядки електромобілів.

Детальніше...

Ionic Spa – тисячі людей переходять на нову насадку для душу

Незвичайно креативна нова конструкція насадки для душа, розроблена двома талановитими інженерами, б'є рекорди продажів в всьому світі. Нині вона штурмом захоплює Україну і тисячі людей приєднуються до руху «кращий душ».

Що робить душ таким популярним? Нова насадка запобігає потраплянню накипу, хлору та інших забруднень у воду завдяки природним мінерелам у ручці. Ці камені, зроблені з турмаліну, германію і глини, природним чином фільтрують забруднення води. Це допомагає поліпшити якість шкіри і волосся. А також запобігає подразненню шкіри, викликане вапняним нальотом. Вапняний наліт особливо шкодить людям з сухим волоссям або шкірою.

Детальніше...

Бельгійські вчені створили сонячну панель, яка генерує з повітря 250 літрів водню у день

Дослідники з Левенського католицького університету у Бельгії створили сонячну панель, яка генерує до 250 літрів газоподібного водню в день з повітря.

Розробка не тільки збереже природу, але й принесе вигоду. 

«Двадцяти таких сонячних батарей достатньо, щоб забезпечити будинок теплом і електрикою на всю зиму, – зазначає команда вчених під керівництвом професора Йохана Мартенса, яка працювала над технологією протягом десяти років. – А надлишок водню можна зберегти і використовувати наступної зими».

Детальніше...

Експерти підрахували, коли електромобілі обвалять попит на нафту

Експерти міжнародної консалтингової компанії McKinsey прогнозують пік споживання людством нафти на 2033 рік. Потім, завдяки використанню поновлюваних джерел енергії, попит на неї почне падати.

Як йдеться в дослідженні «Глобальні енергетичні перспективи 2019» консалтингової компанії McKinsey, людство в 2014 році вже пройшло пік споживання вугілля. У 2033 році очікується пік споживання нафти, і в 2037 – газу. Фактором зниження названо все більше використання відновлюваних джерел енергії, на які, за прогнозами дослідників, після 2035 року припадатиме більше половини виробленої енергії. Також на зниження споживання нафти буде впливати стрімке зростання кількості електромобілів, їх число в світі до 2035 року перевищить 100 млн. У цілому глобальні продажі електромобілів з 2018 по 2050 рік збільшаться в 60 разів. До 2050 року кількість електричного наземного транспорту подолає позначку в 2 млрд. Це призведе до різкого зниження попиту на нафту в автомобільному транспорті.

Детальніше...