Меню

Календар 2018

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Ірландська компанія створила ноутбук з дерева для зменшення електронних відходів

Компанія Іameco («I Am Eco») створила новий ноутбук з модульним дизайном з дерева, який може прослужити 10 років. Його компоненти легко можуть замінюватися в міру їх зношеності або появи модифікацій.

Інноватори з Дубліна дослідили ринок комп’ютерів та були розчаровані кількістю електронних відходів, а також небезпечними для навколишнього середовища матеріалами та токсичними хімікатами, що використовуються в основних технологіях. Команда вирішила створити екологічний комп’ютер, який би сприяв значному скороченню електронних відходів. 

Детальніше...

У вашої дитини багато зайвої енергії? Перетворіть її у електроенергію

altСучасні технічні винаходи дозволяють накопичувати енергію у процесі гри і перетворюють рутинну справу у дитячу забавку.

Гарним прикладом поєднання практичності і продуктивності може бути футбольний м'яч Soccket.

Всього 30 хвилин гри з таким м'ячем можуть згенерувати достатньо електроенергії для роботи невеликих електронних пристроїв (наприклад, світлодіодних ламп) протягом трьох годин.

Незвичайний генератор, створений командою розробників Uncharted Play, покликаний вирішити проблеми з електрикою у сільських районах.

Карусель PlayPump перетворює рутинну і часом тяжку відкачку питної води у чергову можливість пограти. Замаскований у такий спосіб свердловинний насос запускають у роботу діти, які штовхають, розкручують і катаються на каруселі.

Детальніше...

Чашка кави здатна зарядити смартфон

17-річна Енн Макосінскі (Ann Makosinski) з Саанича у Канаді, незважаючи на свій юний вік, досить відома у сфері екотехнологій. Молода винахідниця вже розробила кишеньковий ліхтарик, який працює від теплоти долоні. Оболонка ліхтарика складається з елементів Пельтьє, які виробляють енергію за рахунок різниці температур.

Цей самий матеріал винахідниця також використовує для своєї  останньої інновації: кавової чашки, яка водночас є зарядним пристроєм для гаджетів. Чашка частково складається з елементів Пельтьє і використовує тепло напою, щоб живити розташований на дні USB - порт. Від нього можна заряджати смартфон, планшет або настільний вентилятор.

Детальніше...

Водяне колесо на сонячній енергії збирає сміття в гавані Балтімора

Сміття ніколи не виглядало привабливо, особливо плаваючим в річках і водоймах, а за словами очевидців, новий винахід – з назвою «Водяне Колесо» в Балтіморі, штату Меріленд, яке допомагає збирати сміття з води, виглядає дуже незвично і весело.

Приводиться в дію електрикою від 30 сонячних панелей і водним плином, Водяне Колесо може збирати близько 22 679 кг сміття на день – та швидкість, з якою організація Waterfront Partnership of Baltimore сподівається зробити міську гавань придатною для купання до 2020 року .Розроблене Джоном Келлетом і Даніелем Чейзом з Clearwater Mills, компанії з розробки очисних споруд, сміттєвий колектор на сонячній енергії генерує 2500 Вт електроенергії на добу, що є достатнім для харчування середньостатистичного будинку в штаті Меріленд.

Щороку зливові стоки приносять тонни сміття і різних будівельних уламків з вулиць і приток басейну річки Джонс Фолл, які за допомогою течії річки, потрапляють прямо в гавань Балтімора.

Детальніше...

Фірма Bosch почала виробництво електроприводів для електровелосипедів

Німецька компанія Bosch запустила серійне виробництво електроприводів для велосипедів на заводі концерну Mondeville, який знаходиться у Франції.

Назвали новий гібридний привід «Bosch E -Bike». Комплект для переобладнання включає в себе електромотор з режимом генерування енергії, акумулятор і контролер, який управляє режимами роботи електродвигуна. Джерелом крутного моменту може виступати і сам велосипедист.

Частина енергії, запасеної в акумуляторі, повертається під час з'їзду по затяжному спуску, гальмуванні і навіть на рівній дорозі, якщо обертати педалі. А в моменти старту і на підйомах електромотор додає крутний момент, тим самим полегшуючи рух електровелосипеда.

Детальніше...

Apple запатентувала MacBook на сонячних батареях

Apple вчора отримала патент на ноутбук MacBook, який може оснащуватися сонячними батареями, котрі дозволяють йому працювати вдень без використання заряду акумулятора

Патент, отриманий Apple, описує електронний модуль з двома тонкими дисплеями, розміщеними на ноутбуці. Перший збирає світло з поверхні екрану, другий розміщується на тильній стороні і служить одночасно сонячною батареєю і кришкою ноутбука.

Патент описує так зване «електрохромне скло», яке дозволяє як проводити випромінювання LED світла, так і поглинати ультрафіолет.

У компанії говорять, що технічно розміщувати світлопоглинальний шар можна де завгодно, однак, треба переконатися, що місце вибрано таким чином, що світла буде достатньо. У випадку з розробкою компанії, сонячні елементи розміщені під склом. На екрані вони є прозорими, тоді як на тильній стороні ноутбука шар працює тільки в режимі поглинання ультрафіолету.

Детальніше...

У КНР створили папір, який дозволяє друкувати водою, а не чорнилом

Китайські хіміки відкрили особливий "рецепт" для виготовлення листів паперу, який дозволяє використовувати його для багаторазового друку за допомогою води, а не дорогих і екологічних "брудних" чорнил, і опублікували його в статті в журналі Nature Communications.

На сьогодні існують тисячі способів записувати інформацію за допомогою "невидимих" чорнил, які зникають або проявляються на папері через деякий час. Частина з них знайшла застосування в дитячих "чарівних" ручках і маркерах, а інші знайшли своє місце в арсеналі шпигунів.

Шон Сяо-Ань Чжан з Цзіліньского університету в Чанчуні (Китай) і його колеги знайшли вельми оригінальне застосування для таких технологій, перемістивши подібні "чорнила" всередину самого паперу і навчившись друкувати на ньому за допомогою води. Створюючи цю технологію, вчені переслідували дві мети – зменшення вартості друку, а також підвищення її екологічності за рахунок того, що текст на такому папері можна прати. Керуючись цією ідеєю, вчені вивчили властивості органічних барвників, здатних змінювати колір.

Детальніше...

Душову кабіну вдалося поєднати з пральною машиною

Група турецьких промислових дизайнерів під загальним керівництвом Ахмета Бурака Актас (Ahmet Burak Aktas) анонсувала концепт-проект Washit – душову кабіну, витрачена вода з якої фільтрується і подається в інтегровану пральну машину.

За розрахунками, всі потреби у пранні будуть задовольнятися за рахунок «сірої води», яка в звичайному сценарії зливається в каналізацію.

Якщо не вести мову про деякі європейські країни, у світі не прийнято вимикати воду в душі за схемою «облилися – вимкнули, намилилися – включили». Тому при тривалому прийнятті душу, за розрахунками дизайнерської групи з Анкари, людина витрачає до 150 л (цифра, яку слід вважати дещо перебільшеною, якщо, звичайно, ви не проводите під душем по 15-20 хвилин).

У той же час середні витрати води при використанні невеликої пральної машини рідко перевищують 30-40 літрів за одне прання.

Детальніше...