Актуальна тема

Меню

Французи роблять з грибів альтернативу пестицидам

Стартап Mycea, який був удостоєний Гран-прі i-Lab 2020 за свій проект BE-SAFE у сфірі "Біоконтроль і екологічні рішення для сільського господарства на основі екстрактів грибів", розробляє механізм використання грибів замість пестицидів.

Французька компанія Mycea, як пише ukrsugar.com, спрямовує дослідження на гриби, як джерела, що дозволяють уникнути використання хімічних речовин у сільському господарстві, пише GreenPost.

Детальніше...

Український фермер перетворив смітник в «Золоту ягоду»

Господарство з вирощування малини та лохини «Золота ягода» заснував український фермер на території колись занедбаного саду, який використовувався в якості звалища.

Причому, фермер хотів не просто заробити грошей, а й бути корисним для рідного села, допомогти односельцям.

Роботи велися поступово. Спочатку було освоєно 5 гектарів звалища на околиці села. На сьогоднішній день ягідні володіння фермера становлять вже 18 гектарів землі. На більшій частині угідь вирощується малина, ще 2 гектари відведено під лохину.

Детальніше...

Без ґрунтів немає майбутнього

Проблема збереження родючості орних земель в Україні постає вкрай гостро, а того, хто б розв’язав її на державному рівні, немає.

На жаль, знамениті українські чорноземи, якими так пишаємося, в недалекому майбутньому можемо втратити. Точніше, вже втрачаємо. Це зауважили учасники круглого столу на тему деградації українських ґрунтів, що недавно відбувся у Києві за участі науковців і аграріїв. Учасники заходу зазначили: близько 8% наших чорноземів деградовано, це вже не чорноземи. Цифри приблизні, бо єдину національну систему екологічного моніторингу ще треба створити, її не існує.

Детальніше...