Меню

Заклик Бюро УГКЦ з питань екології до підтримки Всесвітньої екологічної акції «Година Землі» та молитви за збереження життя

ГОДИНА ЗЕМЛІ – 20:30-21:30, 28 березня 2020

Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви закликає до участі та молитовної підтримки ГОДИНИ ЗЕМЛІ – найбільшої всесвітньої екологічної акції, яка щорічно відбувається ввечері останньої суботи березня (у 2020 році – 28 березня, 20:30 до 21:30).

Вже традиційно для сотень мільйонів людей, у понад 180 країнах по всьому світі, вимкнення на одну годину електричного освітлення та необов’язкових електроприладів стало символом турботи за спільний дім – Землю і надії на активні дії кожного задля чистого, здорового та справедливого світу.

Детальніше...

Звернення Бюро УГКЦ з питань екології з приводу проблеми топінгу (надмірного обрізування) дерев

Дорогі в Христі брати і сестри! 

Щораз частіше наприкінці зими чи на початку весни стаємо свідками так званого кронування дерев, після якого залишаються лише голі стовбури, схожі на телеграфні стовпи. Цю масову практику працівники комунальних підприємств називають «омолоджуванням», або більш по-сучасному топінгом, а дендрологи – варварством і нищенням живої природи.

Це згубне явище поширюється в містах і селах, обабіч доріг, у дворах, скверах і парках, біля дитячих майданчиків, закладів освіти чи місцевого самоврядування і навіть державних природоохоронних інституцій. Такий спосіб поводження з зеленими насадженнями недавній і, скоріше за все, перейнятий від наших північних сусідів, де топінг почали практикувати на початку ХХІ ст. У більшості європейських країн ця практика є забороненою.

Детальніше...

Звернення-заклик Бюро УГКЦ з питань екології з приводу проведення Всеукраїнської екологічної акції «Посади дерево Миру»

alt

Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви ініціює Всеукраїнську екологічну акцію «Посади дерево Миру».

Тисячі вбитих, десятки тисяч поранених, мільйони біженців і переселенців, важкий удар по економіці і зубожіння населення всієї країни – усе це лиш деякі з-поміж згубних наслідків війни на Сході України.

Разом з людьми від воєнних дій страждає все створіння Боже – природа, безмовно волаючи від болю і взиваючи про милосердя. Сотні тисяч розривів снарядів, мін та гранат понівечили землю та отруїли безліччю токсичних хімічних речовин, зокрема важкими металами та фосфором. Лише 1 кг вибухівки утворює декілька десятків куб. м токсичних газів: SO2, NOx, CO та інших, серед яких є також і ракотворні.

Детальніше...

Заклик Бюро УГКЦ з питань екології до відмови від «святкової піротехніки»

Дорогі у Христі!

Незабаром Новий рік і Різдво, святкуючи які з року в рік збільшується використання феєрверків, салютів, петард та інших піротехнічних засобів. Здебільшого використання різних піротехнічних забавок пов’язане із бажанням створити чи підсилити особливий святковий настрій. На жаль, при цьому мало хто задумується над широким спектром негативних наслідків, загроз та ризиків піротехнічного «допінгу» свята.

Опіки рук, пошкодження очей, включно із втратою зору та травми слухового апарату – це тільки найбільш очевидні наслідки для здоров’я. Під загрозою опиняються не лише безпосередні винуватці, які активують піротехнічний засіб, але часто й випадкові перехожі, а також діти, яким може згодом потрапити в руки піротехнічний заряд, що попередньо не спрацював і потребує спеціальної утилізації.

Детальніше...

Заклик Бюро УГКЦ з питань екології до посиленої молитви за припинення збройної агресії та збереження створіння Божого

altВже більше десяти років міжнародна спільнота відзначає 6 листопада як «Міжнародний день попередження експлуатації навколишнього природного середовища під час війни та воєнних конфліктів».

Рішення про встановлення цього дня було прийняте на основі фахових висновків про те, що шкода, яка заподіюється навколишньому середовищу під час збройних конфліктів, призводить до погіршення стану екосистем та природних ресурсів на тривалий період після припинення конфліктів і часто торкається не тільки однієї держави і не тільки нинішнього покоління.

Нещодавно українські екологи оприлюднили дані про те, що внаслідок воєнної агресії завдано непоправної шкоди природі України. Приблизна сума збитків, нанесених лиш окремим заповідним територіям, становить близько 14 мільярдів гривень. Однак, згідно із твердженням екологів, загальні еколого-економічні збитки становлять суми більші в десятки разів. Тільки під час боїв за Слов’янськ близько 1000 гектарів національного природного парку «Святі гори» було пошкоджено вогнем внаслідок обстрілів ГРАДами.

Детальніше...

Звернення Бюро УГКЦ з питань екології до Дня Бога Творця 2014 р. Б.

Ідіть по цілому світові, та всьому створінню Євангелію проповідуйте! (Мк 16, 15)

Дорогі у Христі!

В неділю, 14 вересня, Українська Греко-Католицька Церква, долучаючись до міжнародної екуменічно-екологічної ініціативи Константинопольського Патріархату, відзначає День Бога Творця як особливе свято, яке покликане, через прославу нашого Творця і подяку за отримані від нього дари та доброчинства, спричинитися до утвердження нашої віри та життя згідно з його заповідями (за Божою подобою) у різних вимірах: особистому, сімейному, суспільному, а зокрема, у ставленні до Його створіння – природи.

Згідно з рекомендаціями Всесвітньої Ради Церков (ВРЦ) цього року це свято відзначається християнами всього світу під девізом «Приєднаймося до паломництва справедливості і миру!», для того, щоб вказати на важливість справедливості і миру в житті особи, сім’ї, суспільства, міжнародного співтовариства, а також для всього створеного Богом світу. Цей заклик є особливо актуальний в контексті подій останніх місяців в Україні, яка зазнала нечуваної агресії північного сусіда, що сіє навкруги смерть та знищення, біль та страждання.

Детальніше...

Звернення Бюро УГКЦ з питань екології з приводу Великопосної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» 2014 р.

Дорогі у Христі!

Вже традиційно, в часі Великого посту, Бюро УГКЦ з питань екології проводить ініціативу «Екологічне навернення для порятунку створіння», що має за мету допомогти глибше і повніше пережити процес покаяння і навернення до Бога, завдяки поглибленню свідомості щодо відповідальності за створений Богом світ та шляхів її здійснення у повсякденному житті кожної людини.

Відчуження людини від Бога і бажання поставити на Його місце себе чи якесь інше створене добро призводить до важкого захворювання особи – гріховного рабства, яке становить загрозу не лише для її життя, але рівно ж і для людської спільноти та всього створіння.

Дійсність гріха починається з кризи стосунків з Богом і веде до кризи екології спільноти, порушення суспільного миру, чисельних суспільно-політичних та економічних криз і екологічних проблем. Будь-який гріх становить загрозу для життя і несе з собою руйнування та смерть, особливо це стосується головних гріхів.

Детальніше...

Заклик до молитви за створений Богом світ в рамках Тижня молитов за єдність християн

«Чи ж Христос розділився?» (див. 1 Кор 1, 1-17) – під таким гаслом 18-25 січня пройде Тиждень молитов за єдність християн, який щорічно відзначається під егідою Всесвітньої ради Церков та Папської ради сприяння єдності християн.

Безумовно, що розділення християн є великим скандалом перед лицем Бога і необхідно шукати всіх можливих шляхів для відновлення втраченої єдності Тіла Христового – Церкви. Вже традиційно, одним із таких шляхів вважається співпраця християн для збереження нашого спільного дому, яким є створений Богом світ.

Також однією з провідних тем цьогорічного Тижня молитов за єдність християн є питання відповідальності за створіння в контексті покликання всіх християн до святості (див. 1 Кор 1, 1-3). Це покликання означає – відкрити своє нутро для дії Божої благодаті і ставати Новою людиною у Христі через молитовне та сакраментальне життя, а рівно ж і через служіння ближнім, що включає відповідальне ставлення до всього, створеного у Христі, світу – природи.

Детальніше...