Актуальна тема

Меню

Великий велосипедний бум 2020 року: чи може це тривати?

Протягом усього періоду карантинних обмежень в гаражах по всьому світу пилили іржаві велосипеди, а продажі нових зростали. Питання зараз: як довго це триватиме?  

Covid-19 спричинив різке зростання продажів велосипедів у відповідь на пандемію. Підвищена тривожність у зв'язку з поїздками у громадському транспортові та обмеження роботи спортивних залів означають, що все більше і більше людей обирають одну з найосновніших форм мобільності, що призводить до так званого "велосипедного буму", пише firtka.

Детальніше...

Ще трошки, і електромобілі зрівняються в ціні з паливними авто: аналітики назвали терміни

Вже за декілька років вартість виробництва електромобілів зрівняється з вартістю виробництва автомобілів з ДВЗ.

Такого висновку дійшли аналітики швейцарського фінансового холдингу UBS, пише autogeek.

Вони дослідили сферу виробництва акумуляторів для автомобілів на електротязі, а саме діяльність сімох найбільших постачальників цього обладнання й дійшли висновку, що коли вартість виробництва компонентів для електромобілів й ДВС-транспорту зрівняється, це спричинить відмову від використання викопних видів палива.

Детальніше...

Іспанці розробили двигун для вантажівок, який скоротить викиди до 92%

Дослідники політехнічного університету Валенсії(Іспанія) розробили новий «зелений» двигун для вантажівок, який скорочує викиди оксидів азоту і сажі на 92% і 88% відповідно.

Про це свідчать результати перших теоретико-експериментальних випробувань, опубліковані журналом Energy Conversion and Management. 

При роботі нового "зеленого двигуна" викиди CO2 з вихлопних газів труби скоротилися на 15% – до 52 г/ткм (грам на тонну і кілометр). Нова розробка випереджає суворі правила по боротьбі із забрудненням, затверджені урядом Іспанії на 2025 рік. До речі, нова конфігурація об'єднує всі переваги гібридних і двопаливних двигунів внутрішнього згоряння, пише eco town.

Детальніше...

Заради нащадків: 90% машин повинні стати «зеленими» до 2050 року

В даний час багато урядів і різні організації ставлять перед собою все більше і більше цілей у боротьбі зі зміною клімату. Багато з них виглядають фантастично, деякі вже знаходяться «в роботі», а якісь тільки проходять критичну оцінку. Нове дослідження інженерів з Університету Торонто показує, що необхідно зробити для досягнення кліматичних цілей, поставлених ООН.

Канадські вчені створили комп'ютерну модель, яка змогла оцінити, скільки електромобілів буде потрібно в країні, сильно залежить від автомобілів, щоб досягти мети ООН. Як виявилося, майже всі машини на дорогах повинні будуть бути електричними до 2050 року, пише ПМ.

Детальніше...

Сонячний автомобіль служить акумулятором на колесах

Випити чашку свіжозвареної кави під час кемпінгу на природі? Немає проблем! Розетки для кавомашини більше не потрібні, якщо у вас є автомобіль на сонячних батареях. Команда Solar Team в Ейндховені продемонструвала це. Автомобіль на сонячних батареях Stella Era від голландської команди Solar Team Eindhoven не тільки виробляє власну енергію, але також служить акумулятором для інших пристроїв. Це корисно, наприклад, коли ви в поході. Крім того, за допомогою Stella Era можна заряджати й інші електромобілі – відмінне практичне рішення, коли поблизу немає зарядної станції, пише facepla.net.

Студенти Технологічного університету Ейндховена (TU/e) представили сьогодні свої остаточні результати. За минулий навчальний рік вони багато працювали над. І результати вражають. Під час Всесвітнього сонячного змагання (World Solar Challenge) Stella Era вже довела свою здатність без проблем долати великі відстані. Студенти з усього світу проїжджають по три тисячі кілометрів на своїх саморобних сонячних автомобілях під час гонки, що проходить в Австралії. Команда з Ейндховена вже чотири роки поспіль займає перше місце в крейсерському класі. Цей клас пов'язаний не тільки з швидкістю, але і з рівнем ефективності автомобіля.

Детальніше...

Мініелектромобіль для неповнолітніх

Французька компанія Citroën випустила електричний мініавтомобіль Ami, яким можуть управляти особи у віці від 14 років і без повноцінних водійських прав, пише zik.ua.

Як зазначається, електромобіль має характеристики, які, ймовірно, привернуть увагу технічно підкованих підлітків. Він уже продається разом з ігровими консолями та смартфонами в великих французьких магазинах побутової електроніки.

Автомобіль завдовжки 2,4 м і шириною 1,4 м має максимальну швидкість 45 км/год і пробіг без дозаправки 75 км.

Детальніше...

У Литві запустили на маршрут електробус з пластикових пляшок

На вулицях Клайпеди курсують електробуси виготовлені з перероблених пластикових пляшок.

Нові електробуси Dancer запустила у серійне виробництво литовська компанія Vejo Projektai, пише ecotown

Кузов 12-метрового електробуса виготовлений з композитного матеріалу, основну частину якого складають перероблені пластикові пляшки. Електробус оснащений мотор-колесами в мостах ZF, сумарна потужність яких становить 340 к.с. Dancer використовує літій-титанатні батареї Toshiba на 60 кВт•год. акумулятори за допомогою пантографа можна повністю зарядити за 10 хвилин.

Детальніше...

Car-eBike – транспорт для міст майбутнього

Міська мобільність майбутнього – це не тільки швидкість та екологічність, але ще й мініатюрність. Під перераховані вище критерії могли б підійти велосипеди, але вони не захищають городян від погодних умов – сильного дощу, снігу або палючого сонця. Компанія CityQ з Осло пропонує розв'язати цю проблему за допомогою гібрида велосипеда та електромобіля, пише Eco Technology.

Car-eBike, як неважко здогадатися з назви – гібрид електричного автомобіля та велосипеда, призначений для поїздок на роботу або за продуктами. Крім водія, всередині поміститься ще один дорослий або дві дитини. Двері та вікна можуть закривати електромобіль повністю або частково, а ззаду присутній мініатюрний багажник, в якому можна розмістити кілька невеликих пакетів, наприклад, з продуктами.

Детальніше...