Меню

Конкурс до дня Творця

День Творця

Календар 2018

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Чисте повітря у наших руках!

Людство давно зрозуміло, що дуже недбало ставився до того, що дає нам Земля. Безглузде використання природних ресурсів, знищення флори і фауни, зміна клімату - все це, незабаром, призведе до масового вимирання видів. Тільки за двісті років з вини людини виявилося в атмосфері більше 2 трильйонів тонн CO2, одночасно відбулося окислення Світового океану на 30%.

Автотранспорт у великих містах забруднює повітря на 70-90% і виробляє багато шуму. Це позначається на здоров'ї людей і на навколишньому середовищі, повільно, але впевнено погіршуючи якість нашого життя.

Для того, щоб наочно показати шкоду автомобілів, що працюють на двигуні внутрішнього згоряння, варто навести цифри, що вказують на кількість викидів, вироблених в результаті їх діяльності. В середньому на один автомобіль на рік викиди складають:

Детальніше...

Екологічний мега-прорив у автопромі.

Toyota Mirai — водневий гібридний автомобіль на паливних елементах. Вперше був публічно представлений в листопаді 2013 року на Токійському автосалоні. 16 листопада 2014 року президент компанії Toyota Акіо Тойода офіційно оголосив, що автомобіль буде називатися Toyota Mirai. Автомобіль зроблений на базі концепт-кара Toyota FCV. Продажі в Японії стартували 15 грудня 2014 року по ціні 6 700 000 японських ієн (близько 57 500 доларів США), а в США і Європі стартували у четвертому кварталі 2015 року. Збирають автомобілі на заводі Motomachi Plant в місті Тойота. Технічні характеристики: Довжина чотирьохмістного седану складає 4870 мм, ширина — 1810 мм. а висота — 1535 мм. Модель кузова — ZBA-JPD10-CEDSS. Мінімальний дорожній просвіт 130 мм. Тип приводу передній. В базовій комплектації будуть йти легкосплавні диски R17, а розмір шин 215/55. Мінімальний радіус повороту 5,7 м.

Силова установка: двигун — гібридна установка на водневих паливних елементах під назвою FC stack, модель установки — FCA110. В результаті хімічної реакції взаємодії водню і кисню виробляється електроенергія. Реакція відбувається без процесу горіння. Максимальний ККД перетворення в електричний струм складає 83 %. Для порівняння 1,3-літровий бензиновий двигун VVT-iE компанії Toyota, котрий був розроблений на початку 2014 року має максимальний ККД 38 % і на даний момент є найвищим у світі серед автомобільних ДВЗ. На практиці ж, середньостатистичний двигун компанії Toyota має ККД 23 %. Максимальна потужність установки складає 114 кіловат. Друга батарея — це нікель-метал-гідридний акумулятор із максимальною вихідною потужністю 21 кіловатт. В акумуляторі зберігається енергія від рекуперативного гальмування. У випадку, коли автомобілю потрібна максимальна потужність, наприклад, при різких прискореннях, на електродвигун надходить енергія другого акумулятора. На автомобіль встановлюється синхронний електродвигун змінного струму, розроблений компанією Toyota. Даний двигун працює як генератор при гальмуванні, регенеруючи енергію в другий акумулятор. Максимальна потужність електродвигуна складає 113 кіловат (154 к. с.). Електричний струм, що виробляється на паливних елементах, проходить через підвищуючий перетворювач, в котрому постійний струм перетворюється в змінний, а напруга збільшується до 650 вольт.

Детальніше...

7 причин, чому Україна має підтримати електромобілі

alt

Електромобілі спровокують наступну нафтову кризу, а 2020-ті стануть їх десятиріччям – прогнозує Bloomberg New Energy Finance. Керівництво розвинених країн вже давно всіляко сприяє просуванню електрокарів. Для покупців створюються преференції: податкові пільги, компенсації вартості авто, безкоштовні парковки тощо. Україна для популяризації електромобілів робить мало. У листопаді 2015 року парламент, одним з останніх в Європі, вжив заходів для підтримки електромобілів, проголосувавши за скасування для них ввізного мита, але відмовився скасувати ще й ПДВ, як в країнах-лідерах електромобільного ринку.

Але зростання кількості електричних авто у нас все одно б’є рекорди. Cтаном на середину лютого 2016 року в Україні зареєстровано вже 693 електрокари.

Детальніше...

Strati: перший у світі електромобіль з 3D-принтера

altStrati від арізонської компанії Local Motors представляє собою перший в світі електромобіль, надрукований на 3D-принтері. Його проектування і виробництво зайняли 5 місяців – однак розробку майбутніх моделей можна звести до шести тижнів, а безпосередньо друк – і зовсім до 24 годин. Слід визнати – це неймовірно швидко.

Деякі компоненти автомобіля – такі як двигун, покришки, і підвіску – неможливо надрукувати, але більша частина машини, від шасі до сидінь, створена з посиленого вуглеволоконного термопластика, який має таку ж міцність, що і алюміній середньої жорсткості. Strati складається всього із 49 частин – порівняйте це з 25 000 компонентами звичайного автомобіля. Ціна машини становить 11 тисяч фунтів.

Детальніше...

Mercedes готується до презентації найекологічнішого автомобіля

На честь відкриття у Пекіні нового дослідницького центру, німці показали свій концепт Vision G-code, що використовує максимальну кількість альтернативних джерел енергії. Vision G-code є втіленням інноваційних систем, що згодом будуть використовуватись на нових моделях. Презентація для широкого загалу має відбутись з дня на день, в рамках авто-шоу, що зараз проходить у Лос-Анджелесі.

Анонсовані технології ще не використовуються на серійних моделях компанії. Серед «зелених» технологій Vision G-code: двигун внутрішнього згорання, що працює на водні та призводить до руху передню вісь, та електромотор, котрий передає крутний момент на задню вісь.

Детальніше...

У Луцьку презентували електробус, що який може змагатися із «бензиновими» маршрутками

Група конструкторів на чолі із В’ячеславом Полтавцем у Луцьку розробила автобус із електродвигунами, що може проїхати 250-300 кілометрів та має базову швидкість 80 кілометрів за годину.

Презентували автобус журналістам у суботу, 15 листопада,  .

Директор ТОВ ВТП «Санрайз» ЛТД Юрій Девіцький розповідає, що подібні електроавтомобілі масово використовують в Європі, а нещодавно – і в Києві: «Приклади таких автомобілів вже є в Києві. Це китайські автомобілі легкові, які використовують як таксі. В Європі вже давно є такі автомобілі, в деяких країнах є стоянки спеціальні з електропідзарядкою».

Однак, за його слів, розроблений на базі «Богдан А091» електробус – це лише тестова версія. Перш ніж перевозити пасажирів, його вдосконалять.

Детальніше...

4 новини від Тесла Моторс, які змінять весь світ

Багато провідних експертів та інвесторів вважають Елона Маска, засновника компанії Тесла, генієм та інноватором. Він сміливо ламає шаблони і впроваджує нововведення в тих сферах автомобілебудування та енергетики, де останні 50 років було накладено строге табу.

Як відомо власники електромобілів Тесла і виробників сонячних батарей SolarCity – родичі, і багато розробок вони робили спільно, що дало їм неймовірний поштовх у розвитку. І хоча в більшості штатів США та інших країн нафтовидобувні компанії роблять все можливе, щоб зупинити продаж електромобілів, Тесла йде вперед, кожен раз використовуючи все нові прийоми, більшість з яких широко практикуються в цифровому світі, але практично не використовуються в «традиційних» моделях бізнесу.

Детальніше...

Літак на сонячній енергії здійснить перший політ над Швейцарією

Друга модифікація літака на сонячній енергії Solar Impulse, перший кругосвітній політ якого відбудеться в 2015 році, підніметься в повітря над Швейцарією в понеділок, передає телерадіомовна корпорація Бі-бі-сі.

Протягом останніх тижнів літак пройшов через серію різних тестів і випробувань, в ході яких практично досяг швидкості, необхідної для того, щоб піднятися в повітря. Як запевняють автори проекту, якщо погодні умови будуть задовільні, повітряне судно підніметься в повітря над Швейцарією приблизно в 07:30 за місцевим часом.

Презентація другого модифікації Solar Impulse пройшла на швейцарській авіабазі Пайерн 10 квітня. У новій моделі винахідники збільшили вантажопідйомність літака. Крім того, були збільшені розміри: розмах крил становить 72 метри, що можна порівняти з Airbus A-380. При цьому важить нова модель 2,3 тонни, що становить менше 1% від ваги A-380. На крилах і фюзеляжі моделі встановлені 17248 сонячних панелей.

Детальніше...