Меню

Екологічна дияконія

І один в полі воїн: людина, що зупинила пустелю

Якуба Савадого – фермер із Західної Африки, з Буркіна-Фасо, який використовує методи місцевого традиційного фермерства для відновлення ґрунту, пошкодженого опустелюванням та посухою. У Якубо вийшло те, що не виходило досі ні в кого, і на що було витрачено чимало сил і міжнародної гуманітарної допомоги, — він зміг зупинити пустелю, пише Зелене досьє.

Північні райони Буркіна-Фасо розташовані в Сахелі. Це напівпосушлива місцина між Сахарою на півночі та тропічними саванами на півдні, що регулярно страждає від жорстких посух. Водночас ця місцевість в принципі сприятлива для землеробства: випадає багато дощів, але 80-90% вологи не всмоктується в тверду землю і випаровується, через інтенсивне сонячне випромінювання.

Детальніше...

Команда з гавайського Інституту океанських подорожей вирішила боротися зі сміттям

Команда з Гаваїв вирушила у 48-денну експедицію Тихим океаном і встановила рекорд за кількістю вивезеного сміття.

Судно Інституту океанських подорожей повернулося з тривалого вояжу, під час якого вони витягли рекордну кількість пластику з Великої тихоокеанської сміттєвої плями.

Було встановлено, що кожного дня у світі викидається близько 8 млн. шматочків пластику – всього, за розрахунками вчених, було викинуто вже майже 5,5 трильйонів шматочків, пише НВ.

Детальніше...