Актуальна тема

Меню

Великопосна екологічна ініціатива 2011 р. Б.

Великопосна екологічна ініціатива 2011р. Б.

“Зелений Великдень: екологічне навернення задля воскресіння довкілля”

З благословення правлячого Архиєрея Івано-Франківської єпархії УГКЦ Кир Володимира (Війтишина), Екологічний центр Івано-Франківської єпархії і Мальтійська Служба Допомоги, за сприяння Бюро УГКЦ з питань екології, розпочали в часі Великого посту екологічну ініціативу “Зелений Великдень: екологічне навернення задля воскресіння довкілля”.

Мета ініціативи полягає в тому, щоб спричинитися до поглиблення свідомості щодо відповідальності за створений Богом світ та шляхів її здійснення у повсякденному житті кожної людини.

Головними завданнями ініціативи є:

 • Привернути увагу віруючих людей та громадськості до проблем довкілля.
 • Сприяти усвідомленню їх особистої відповідальності за створений Богом світ та за ту шкоду, яку вони завдають йому, а рівночасно і самим собі.
 • Поширити вчення Церкви щодо питань екології та збереження створіння.
 • Спонукати в часі Великого посту до покаяння та “екологічного навернення”, які мають відбутися завдяки усвідомленню гріховності безвідповідального ставлення до природного середовища, примиренню з Богом і відмові від стилю життя, який є руйнівним для довкілля.
 • Заохочувати до посиленої молитви та діл милосердя стосовно страждаючого довкілля.
 • Запропонувати конкретні кроки для покращення стану довкілля в рамках нашої повсякденної життєдіяльності, як наприклад, загальнодоступні можливості заощадження тепла, енергії, води тощо.
 • Ініціювати підтримку та розвиток відповідних освітньо-виховних та практичних заходів природоохоронного спрямування на парафіяльному, єпархіальному і загально-церковному рівнях.

Яким чином можна долучитись та підтримати ініціативу?

Згідно з благослословенням та рекомендаціями владики Володимира, правлячого Архиєрея Івано-Франківської єпархії, від душпастирів очікується:

 • Щоб вони інформувати парафіян про екологічну ініціативу «Зелений Великдень», спричинялися до осягнення її мети та головних завдань.
 • Хоча б в одну неділю, в часі Великого Посту, на Літургії виголосити на сугубій ектенії спеціальне прошення за збереження створеного Богом світу:

“Владико Вседержителю, подай нам ласку покаяння і навернення, щоб ми побачили в оточуючій природі Тебе Самого – Творця і доброго Батька та з любов’ю доглядали створений Тобою світ, молимось Тобі, вислухай і помилуй”.

 • Принаймі на одній з недільних проповідей, у часі Святої Чотиридесятниці, звернути особливу увагу на питання християнської відповідальності за природне довкілля.

Від вірян та громадськості очікується:

 • Небайдужість і детальне ознайомлення із запропонованою, в рамках ініціативи, інформацією, а також прагнення усвідомити, що відповідальність за довкілля є невід’ємною складовою Віри в Бога Творця і Спасителя людини та всього світу.
 • Конкретні діла милосердя до природи, які виявляються насамперед у намаганні не завдавати їй шкоди: не засмічувати довкілля, не забруднювати повітря та воду, не рвати та не купувати первоцвітів, які знаходяться перед небезпекою цілковитого знищення, не підпалювати залишки рослинності... Наше повсякденне життя, професійна діяльність, господарювання та проведення дозвілля мають бути максимально дружніми до довкілля. Кожен з нас може суттєво зменшити негативний вплив на природу завдяки подоланню споживацької ментальності; раціональному і поміркованому використанню персонального авто та побутових приладів; заходів спрямованих на заощадження тепла, струму та води; зменшенню побутових відходів тощо.
 • Сподіваємося на різноманітні нові ініціативи і практичні зусилля зі сторони віруючих та небайдужих людей, громадськості, органів державної влади та місцевого самоурядування, спрямовані на покращення стану довкілля в різних регіонах та в Україні в цілому.


З сердечними побажаннями благодатного передпасхального часу покаяння і екологічного навернення

Екологічний Центр Івано-Франківської Єпархії

Мальтійська Служба Допомоги

Бюро УГКЦ з питань екології