Меню

Конкурс "Здай макулатуру"

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Освіта для дорослих

Берегині планети: королева гірських горил

"Людина, яка вбила тварину сьогодні, завтра вб'є людину, яка стане на її шляху", – в цьому була переконана Даян Фоссі (1932-1985), яку можна назвати покровителькою руандійських горил.

Даян Фоссі зробила перші кроки серед жінок-біологів, коли почала вивчати загадкових гірських горил Руанди: американський приматолог змогла наблизитись до горил, імітуючи їхню поведінку, тоді як іншим це не вдавалось.

Під час того, як вона дізнавалась та реєструвала багато нових особливостей поведінки горил, саме тоді жінка на власні очі бачила жорстоке браконьєрство.

Детальніше...

Берегині планети: мовчазна весна

"Ті, хто споглядає красу землі, знаходять резерви сил, які ніколи не вичерпаються", - так казала Рейчел Карсон (1907-1964), біолог за професією і берегиня Землі за покликанням.

Коли американський морський біолог Рейчел Карсон видала книгу «Мовчазна весна», то в ній вона не просто звернула увагу на небезпеку несанкціонованого використання синтетичних пестицидів, але й посприяла старту нового екологічного руху.

Карсон розпочала свою кар’єру в Службі охорони рибних ресурсів і диких тварин США, проте після написаних статей та книжок про живі організми океану, вона дуже прославилась, тому почала писати про науку на постійній основі.

Детальніше...

Берегині планети: бабуся руху по збереженню природи

"Дика природа є основою цивілізації. Цікаво, чи маємо ми досить поваги до життя, щоб дозволити дикій природі далі існувати", - впевнено заявляла Маргарет Томас Мюрі (1902-2003), одна з тих сміливих берегинь планети, яким не була байдужа доля Землі.

Маргарет Томас Мюрі для багатьох, включаючи клуб «Сьєра» та Товариство дикої природи, була «Бабусею руху по збереженню природи».

Вона була природознавцем, автором та мандрівником, яка любила природу і провела близько 40 років, досліджуючи з чоловіком Олаусом дику природу під час експедицій віддаленими районами Аляски та Вайомінгу.

Детальніше...

Берегині планети: врятувати пульсуюючу павутину екосистем

"Охорона природи" стала вже застарілою фразою", – так вважала Марджорі Стоунмен Дуґлас (1890-1998), одна з берегинь нашої планети.

Коли Марджорі Стоунмен Дуґлас, будучи молодою дівчиною, переїхала до Маямі, заболочені рівнини вважались непотрібним болотом, проте молода журналістка бачила в них зовсім інше: пульсуюючу павутину екосистем, яку необхідно оберігати і яка забезпечує Флориду питною водою.

Детальніше...

Берегині планети: захисниця яструбів та орлів

Захищати види потрібно тоді, коли вони ще не з'явились у Червоній книзі!

Саме такої думки притримувалась Розалі Берров Едж (1877-1962), відома захисниця яструбів та орлів.

Детальніше...