Освіта для дорослих
Вчені НАНЦ випустили унікальну книгу про Антарктику українською мовою
Українські дослідники Антарктики створили першу масштабну україномовну енциклопедію про крижаний континент та їх участь у його вивченні. Книга називається «Антарктика: шість нарисів для тих, хто хоче знати більше».
Видання містить інформацію про географію, геологію, рослинний і тваринний світи Антарктики. Окремі розділи присвячені історії відкриття та дослідження континенту, захисту його дивовижної природи. Звісно, є багато цікавого про станцію «Академік Вернадський» та роботу українців в Антарктиці.
Берегині планети: королева рециклінгу
«Ваша рішучість – ось що має значення, а також те, на що ви сконцентрували свою увагу. Ви маєте ціль і йдете до неї», – розповідає Айсатоу Сіссей про свій проект спасіння планети.
Як і багато дівчат з Гамбії, Айсатоу Сіссей (1972 р.н.) була змушена рано кинути школу, але це не означало, що вона не зважала на екологічні виклики довкола неї.
Кольорові пластикові пакети, якими вона раніше так захоплювалась, тепер збирали як сміття по всьому селу; вони ранили худобу, у них розводились комарі і вони перешкоджали росту рослин… на відміну від плетених кошиків, до яких звикли місцеві мешканці, вони ніколи не розкладались.
Берегині планети: боротися в усіх куточках світу
«Ми повинні боротися в усіх куточках світу, де б ми не були, бо у нас немає іншої вільної планети чи планети на заміну. У нас вона одна і нам потрібно діяти», – казала Берта Ізабель Качерес Флорес (1971-2016), екоактивістка з Гондурасу.
Походячи з племені Ленка (Гондурас), Берта Ізабель Качерес Флорес розуміла наскільки важливо зберегти природу довкола неї.
Ще в студентські роки вона заснувала Раду народних та місцевих організацій Гондурасу (COPINH), щоб вирішити питання незаконної лісозаготівлі та руйнування довкілля, спричинене внаслідок насадження плантацій та будування дамб.
Берегині планети: життя - це битва, але ти можеш перемогти
"Поінформованість є ключем до всього. Якщо немає інформації, тоді ніхто з нас не дізнається, що відбувається і що може поставити під загрозу наше здоров'я, наш доступ до води і нашу планету", - казала Ерін Брокович (1960 р.н.), американська екоактивістка та смілива берегиня Землі.
Ерін Брокович працювала помічником юриста, не маючи на той час офіційної юридичної освіти, коли вона відіграла важливу роль у справі проти Тихоокеанської газової і електричної компанії (PG&E), яка забруднювала підземні води в Хінклі (Каліфорнія).
Берегині планети: сила – в Землі
Американська активістка Вайнона ЛаД’юк (1959 р. н.) ще змалку зіштовхнулась з проблемами корінних американців: її батько, з племені Оджибве, який походить з Індійської резервації Білої Землі в Міннесоті, активно боровся за втрачені землі.
Відчуваючи завдяки племені зв'язок із землею, вона також бачила потенціал для нової моделі сталого розвитку та місцевої екологічної продукції, від їжі до енергії.
Її некомерційний проект White Earth Land Recovery Project «оживив» процес вирощування дикого рису в Міннесоті та продає місцеву їжу під етикеткою «Місцевий урожай».