Актуальна тема

Меню

Освіта для молоді

Український школяр виборов «срібло» на Олімпіаді геніїв у США

Школяр Андрій Горбонос здобув срібну медаль на Олімпіаді геніїв, яка відбулась у м. Освего (США). Також двоє членів української команди посіли четверті місця. Загалом Україну на олімпіаді представляли п’ятеро учнів Малої академії наук.

Проєкти всіх учасників конкурсу пропонували рішення екологічних проблем. Українська команда презентувала свої розробки у номінації «Фундаментальна наука», конкуруючи із 800 проектами учасників з усього світу.

Срібний призер Андрій Горбонос із м. Дніпро розробив спеціальну речовину, яка має покращити властивості суперконденсаторів, збільшивши ємність та швидкість заряджання. Суперконденсатори, наповнені цією речовиною, зможуть використовуватись у системах живлення електромобілів, апаратах життєзабезпечення, електростанціях, резервних генераторах тощо.

Детальніше...

Живи Laudato Si вдома

Паломництво під час Всесвітнього Дня Молоді – це особлива нагода застановитися над тим, як нас сьогодні формують наші католицькі цінності. Але й після закінчення цієї події ми маємо продовжувати жити за покликом нашої віри.

Всесвітній рух католиків з питань клімату запрошує нас піклуватися про створіння вдома:

Молитва

Скористайтесь екологічним розарієм чи екологічною молитвою.

Детальніше...

Кліматичне паломництво: Як створіння «вчить» і «розповідає» нам про Господню любов?

«Спитай лиш у тварин, вони тебе навчать; у птиць небесних, і тобі сповістять; або повзунів, вони тебе повчать, і риби в морі тобі повідають! Хто з усіх них не знає, що рука Господня все це створила? В його руці душа всього живого, дихання кожного людського тіла». (Іов 12, 7-10)

«Перед нами стоять великі культурні, духовні та освітні виклики і нам необхідно вийти на довгий шлях віднови». (Laudato Si, 202).

Питання для обговорення:

  • Як створіння «вчить» і «розповідає» нам про Господню любов?
  • Яким чином Господь підтримує життя всього створіння? Як ми, люди, є частиною цього кругообігу життя?
  • Папа Франциск пише, що екологічна криза є великим викликом і ми повинні вийти на довгий шлях віднови. Як ми маємо відновити наші стосунки з Творцем і Його створінням?

Детальніше...