Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

У темі екології політики маніпулюють стереотипами, замовчуючи реальні проблеми, – експерт

Через недостатню поінформованість людей в темі екології політики в Україні легко маніпулюють стереотипами, що вкорінилися в масовій свідомості.

Зокрема про забруднення повітря викидами в атмосферу СО2 саме промислових підприємств та підприємств енергетичного сектору. При цьому небезпека від реальних загроз залишається недооціненою. Таку думку озвучив гендиректор «Ньюфолк-НКЦ» Андрій Закревський в статті: «Не зазеленіє: Як політики будуть використовувати тему екології для перемоги на парламентських виборах».

Детальніше...

Як релігійність впливає на екологічні переконання

Очевидно, що питання екології та ставлення людини до природи зараз більш ніж актуальні. Крім того, відомо, що релігія істотно впливає на моральні принципи суспільства.

Нині під загрозою вимирання близько мільйона видів рослин і тварин. Про жахливий стан навколишнього середовища йдеться в доповіді від ООН на майже тисячу сторінок. 

Тому психологи з Іллінойського та Уорікського університетів (University of Illinois; Warwick University) провели дослідження, щоб з'ясувати, як християни ставляться до проблем екології. Вчені визначили, як релігія може впливати на турботу про природу.

Детальніше...

Вчені винайшли унікальний пластик з нескінченною переробкою: революційне відкриття

Унікальний пластик можна переробляти величезну кількість раз.

Хіміки з Університету Берклі створили новий тип пластику, який, за їх словами, можна переробляти майже нескінченну кількість разів. Матеріал можна розкласти на молекулярному рівні і створити нові вироби без будь-якої втрати якості. У теорії, це дозволить не створювати пластик в таких великих кількостях, а просто переробляти старий. Це дозволить суттєво зменшити забруднення навколишнього середовища та екології. Враховуючи, в яких кількостях пластик плаває в океанах, проблема набрала катастрофічних масштабів.

Детальніше...

Синдемія – нова глобальна загроза для людства

Ожиріння, голод, зміни клімату – все це частини глобального пазла, який називають синдемією.

Учені з Америки та Нової Зеландії говорять про те, що всі проблеми людства об’єдналися в одну комплексну загрозу. Її назвали синдемією, і складається вона з декількох пандемій: проблем, які прийняли масовий характер.

Проблеми в охороні здоров’я, прагнення корпорацій до наживи, інформаційні війни – ось три компоненти, які створюють синдемію.

Детальніше...

В ЄС викидають п’яту частину продовольства

Єврокомісія пропонує ввести загальну для ЄС методологію моніторингу втрат виробленого продовольства, які в країнах спільноти досягають 20%.

Про це повідомляє НВ з посиланням на сайт Європейської комісії.

«Втрати продовольства неприйнятні у світі, де мільйони людей все ще страждають від голоду, і де природні ресурси, що є основою людського життя і добробуту, все більше скорочуються. Саме тому ми визначили запобігання втрат продовольчих продуктів як головний пріоритет», – заявив перший віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс.

Детальніше...

Золота жила: як тварини гинуть через пальмову олію

Пальмова олія – справжня золота жила. З одного гектара землі, засадженого пальмами, можна отримати в 5-10 разів більше олії, ніж від будь-якої іншої рослини. Пальмову олію не рідко використовують замість нафтопродуктів. Але якою є справжня ціна його використання?

Споживання пальмової олії у світі зростає. За оцінкою агентства Research and Markets, ринок пальмової олії зростає на 5,7% щороку. Це зростання може прискоритися внаслідок того, що цьому продукту знаходитимуть нове використання.

У березні Всесвітня організація охорони здоров'я зробила висновок, що вживання пальмової олії призводить до ожиріння та розвитку хронічних захворювань. Це була перша однозначна рекомендація щодо продукту від міжнародної організації.

Детальніше...

Пластик в повітрі: вчені стурбовані екологічною ситуацією в світі

Забруднення планети перейшло на новий рівень. Пластик знаходять там, де його зовсім немає і не могло з'явитися. Вчені стурбовані кількістю волокон, що витають в повітрі.

Ситуація в світі досить плачевна, коли справа доходить до екології. Засмічення планети йде повним ходом, і мікрочастинки пластику знаходять тепер не тільки в личинках комах, домашнього пилу, кухонної солі і глибинах океану, але навіть в повітрі.

Детальніше...

Топ-5 куточків планети, де немає автомобілів

Іноді дуже хочеться потрапити до тихого місця, де немає потоку машин, аби насолодитися тишею та свіжим повітрям. Можемо вас потішити: такі місця є, про них і поговоримо. Важко знайти людину, яка не хотіла б бути власником автомобіля, тому кількість машин на дорогах стрімко зростає. При цьому більшість людей здивується, дізнавшись, що у світі досі є місця, де ніколи не зустрінеш автомобіль. Хочете дізнатися про ці райські куточки? Тоді поїхали!

Детальніше...