Меню

Жива огорожа може знизити забруднення повітря біля доріг на 20%

Забруднення повітря пов’язане з безліччю захворювань. На жаль, з розвитком міст кількість шкідливих речовин в атмосфері тільки збільшується, тому вчені шукають різні способи, які могли б згладити негативний ефект. Як виявилося, деякі кущі, висаджені біля доріг, можуть помітно знизити забруднення від вихлопних газів машин.

За даними Королівського садівницького товариства (RHS), жива огорожа з кизильнику «захоплює» більше забруднень, ніж інші подібні чагарники. Пухнасте і часте листя цієї рослини на 20% ефективніше в поглинанні частинок дорожніх вихлопів, ніж такі рослини, як глід і туя, пишуть Цікавості.

Детальніше...

Підвищення температури океану провокує збільшення кількості ураганів

Нове дослідження показує, що максимальна швидкість вітру ураганів в субтропічній Атлантиці навколо Бермудських островів збільшилася в середньому більш ніж удвічі за останні 60 років через підвищення температури океану в цьому регіоні.

Урагани посилюються шляхом вилучення енергії з теплої поверхні океану за допомогою теплових потоків напрямки повітря-море, тому тепліший океан призводить до більш сильних ураганів. Поліпшення прогнозів швидкості вітру від ураганів допоможе визначити правильний рівень реакції до урагану і потенційно обмежить завдані збитки на Бермудських островах, пишуть Цікавості.

Детальніше...

Забруднення викопним паливом – причина кожної п'ятої смерті у світі

Кожна п'ята смерть – від 18 до 21,5% – щорічно може бути пов'язана з забрудненням викопним паливом, що набагато вище, ніж передбачалося раніше.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Гарвардським університетом у співпраці з UCL, університетом Бірмінгема та Університетом Лестера, опублікованим у журналі Environment Research, пише eco town

Понад 8 мільйонів людей у всьому світі щорічно вмирають в результаті вдихання повітря, що містить частинки від спалюваного палива, такого як вугілля, бензин і дизельне паливо, які посилюють респіраторні захворювання, приміром, астму, і можуть стати причиною раку легенів, ішемічної хвороби серця, інсультів та ранньої смерті.

Детальніше...

Як сільськогосподарські практики впливають на довкілля та соціальний розвиток

Вплив сільськогосподарських практик та супутніх процесів переробки харчових продуктів на глобальні та місцеві екосистеми – це вплив на водні ресурси, на якість ґрунтів та повітря, на стан біорізноманіття та клімат. Цей вплив залежить від розміру сільськогосподарського підприємства – що більше розмір, тим більший вплив, пише Зелене досьє.

Поточна класифікація ООН розмірів сільськогосподарських підприємств вирізняє сімейні або індивідуальні ферми площею до 2 га землі як малі, з незначним екологічним та соціальним впливами. Тим не менше, ці впливи не можна ігнорувати, оскільки малі підприємства складають 84% від загальної кількості сільськогосподарських підприємств у світі. Вони мають в управлінні близько 12% сільськогосподарських угідь, а глобальне виробництво калорій сягає від 18% до 34% - за оцінками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (Food and Agriculture Organization, FAO).

Детальніше...

Топ-10 висновків науковців у галузі кліматології за 2020 рік

Навіть під час пандемії науковці в усьому світі продовжують ретельно вивчати можливі наслідки зміни клімату. Це не дивно, адже ці зміни можуть бути не менш болючими та різкими, ніж наслідки пандемії коронавірусу. У свіжій доповіді “10 New Insights in Climate Science 2020” провідні вчені підсумували у десяти пунктах найголовнішу інформацію та відкриття минулого року у галузі кліматології та сталого розвитку, пише Екодія.

Пропонуємо і вам ознайомитися з найголовнішими висновками науковців, які мають стимулювати уряди всіх країн світу, у тому числі й України, до активних кліматичних дій.

Детальніше...

Вчені стверджують, що локдауни пришвидшили глобальне потепління

Навесні 2020 року температура була на 0,1-0,3 градуса Цельсія вищою, ніж у попередні роки.

Люди вже більше не дивуються теплим зимам, сніговим буревіям у теплих краях, сакурі в грудні чи ведмедям, які всупереч природі не лягають спати. Все це – глобальне потепління, з такими наслідками як катаклізми та стихійні явища.

Учені з американського Національного центру атмосферних розслідувань заявили, що локдауни, спричинені поширенням коронавірусу на Землі, пришвидшили глобальне потепління, пише GreenPost.

Детальніше...

Календар сталих звичок заради кращого майбутнього

Компанія Carlsberg Ukraine презентує календар "сталих звичок", який може допомогти розпочати вести більш свідоме, екологічне та ресурсозберігаюче життя.

Прості поради, що легко змінять твої "старі" звички на "сталі", тобто ті що будуть набагато краще впливати на життя планети, пише  Korrespondent.net.

Детальніше...

Минулого року українці завдали довкіллю збитків на 100 мільйонів гривень

Минулого року українці завдали довкіллю збитків на 100 мільйонів гривень через те, що неправильно поводилися з промисловим і побутовим сміттям.

Минулоріч підприємства та приватні особи засмітили відходами довкілля та завдали збитків на понад 100 мільйонів гривень. Таку цифру на особистій Facebook-сторінці оприлюднив голова ДЕІ Андрій Мальований, пише GreenPost.

«За минулий рік Держекоінспекцією було виявлено 2144 безхазяйних сміттєзвалищ на території України. З них лише приблизно 60 % ліквідовано за приписами ДЕІ», – прокоментував ситуацію Мальований.

Детальніше...