Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Меню

Найбагатші люди стали причиною кліматичної кризи

Приватні польоти, дорогі великі автомобілі – це і багато іншого, без сумніву, робить багатих людей більш «шкідливими» для навколишнього середовища. Недавнє дослідження, проведене некомерційною організацією Oxfam, показало, що найбагатші люди, які складають 1% від усього населення, виробили в два рази більше парникових газів, ніж бідне населення Землі (близько 50%), пише ПМ.

Автори роботи говорять про те, що оскільки глобальне потепління більше шкодить бідним країнам, людству необхідно приймати не тільки глобальні заходи щодо стримування зміни клімату, а й жорсткі заходи з обмеження надмірного споживання багатими країнами та людьми.

Детальніше...

Глобальні загрози людству: зміна клімату залишається найсерйознішою загрозою

Дослідницький центр П’ю провів великомасштабний опитування людей в 14 країнах, щоб з’ясувати, які загрози людство вважає пріоритетними. Результати здавалися дивними – не дивлячись на пандемію, громадян розвинених країн турбує в першу чергу не інфекційні захворювання. Розповідаємо, які загрози людство вважає пріоритетними, які показники зросли з минулого року і з чим люди вже змирилися.

Які загрози турбують людей?

У рік, коли пандемія COVID-19 домінувала в заголовках новин по всьому світу, не дивно було виявити, що більшість опитаних цього літа людей в 14 країнах вважають поширення інфекційних захворювань серйозною загрозою.

Детальніше...

Чим швидше ростуть дерева, тим раніше вони вмирають, – дослідження

Чим швидше ростуть дерева, тим раніше вони вмирають. До такого висновку прийшла команда дослідників, проаналізувавши дані про річні кільця 110 видів дерев з усього світу. Як наголошується в статті для журналу Nature Communications, відкриття вказує, що біомаса лісів навряд чи виросте у відповідь на зростання концентрації вуглекислого газу в атмосфері. Це означає, що один з найважливіших «кліматичних буферів» виявився менш надійним, ніж вважалося раніше, пише epochtimes.

Наземні екосистеми поглинають близько третини вуглекислого газу, викинутого в атмосферу в результаті діяльності людини. Одними з головних його акумуляторів вважаються дерева. Високі концентрації CO2 дозволяють їм рости швидше, що частково пом'якшує інтенсивність змін клімату. Згідно з прогнозами експертів, в майбутньому дерева продовжать виконувати роль «кліматичного буфера».

Детальніше...

Мікропластик знайшли в тілі людини. Що це означає

Людина, в середньому, за тиждень з'їдає стільки пластику, скільки вистачило б на виробництво кредитної картки.

Вчені вперше знайшли мікропластик в тканинах органів людини. Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я заявляла, що як великі, так і найдрібніші частинки пластику, проходять через організм людини, не затримуючись у ньому, тому не завдають шкоди.

Однак нове дослідження викликає у вчених побоювання. Епідеміологічні дослідження для оцінки впливу мікрочастинок пластику на здоров'я людини ще тільки попереду, пише Корреспондент.net.

Детальніше...

Названий «сміттєвий лідер» громадських пляжів

Будемо чесні, громадський пляж – не найчистіше місце в світі. Особливо в розпал курортного сезону, коли натовпи туристів знаходяться на золотих пісках південних міст цілодобово і безперервно. Сміття після себе відпочиваючі залишають самий різний. Довгі роки лідером серед всіх відходів був недопалок. За деякими оцінками, щорічно світові пляжі поповнювалися 4,5 трильйонами недопалків. Але, здається, їх час минув. Тепер лідерами пляжного сміття стали харчові обгортки!

Щороку організація Ocean Conservancy влаштовує міжнародну очистку світового узбережжя. Згідно зі звітом компанії для проведення такого суботника в 2019 році зібралося понад 940 000 добровольців у 116 країнах. Учасники заходу зібрали майже 32,5 мільйона предметів сміття. Це включає рекордні 4,7 мільйона упаковок від цукерок, чіпсів і т. Д., А також 4,2 мільйона недопалків, 1,8 мільйона пластикових пляшок, 1,5 мільйона пластикових кришок для пляшок і понад 940 000 соломинок і паличок для напоїв, пише ПМ.

Детальніше...

Як пластик руйнується в навколишньому середовищі?

Ми викидаємо в навколишнє середовище тонни пластика щороку. Відомо, що ці матеріали розкладаються дуже повільно в порівнянні з органічними відходами. І процес такого розкладу не належить до простих, пише ПМ.

Завдяки людству сьогодні природу забруднюють сотні видів пластику. І всі вони розкладаються з різною швидкістю. Швидше за все це роблять поліетиленові пакети – для їх повного розкладання в навколишньому середовищі потрібно «всього» 100 років. Набагато більше часу потрібно для деградації поліпропілену та інших видів харчового і нехарчового пластика.

Детальніше...

Як і чому клімат на нашій планеті змінюється на гірше?

Наша цивілізація величезна. Її видно з космосу. Людська діяльність в прямому сенсі цього слова змінює зовнішній вигляд планети. Зростання чисельності населення за останні десятиліття помітно прискорило і без того стрімкі зміни, особливо збезлісення – як показали результати раніше проведеного дослідження, вирубка лісів поряд з бурхливими пожежами може стати причиною падіння нашої цивілізації в найближчі три десятки років, пишуть Цікавості.

Сьогодні ми перебуваємо за два кроки від «точки неповернення», позаяк зміна клімату, подібно сніговій лавині, нарощує «м’язи» і посилюється, все більше переплітаючись з нашим способом життя. Речі, на які ми не звертаємо особливої ??уваги – від кондиціонерів до вічної мерзлоти – є справжніми драйверами глобального потепління.

Детальніше...

Глобальне потепління зробить віруси небезпечнішими

Ентеровіруси і інші патогенні віруси, що потрапляють в поверхневі води, можуть бути інактивовані високою температурою, сонячним світлом і іншими мікробами. Таким чином скорочується їх здатність поширювати хвороби, пише Країна здоров’я.

Однак вчені, які представили своє дослідження в журналі Environmental Science & Technology, повідомляють, що глобальне потепління може спровокувати розвиток вірусів, зробивши їх менш сприйнятливими до дезинфікуючих засобів і до хлору, в тому числі.

Команда створила чотири різні популяції ентеровірусу людини, інкубуючи зразки в озерній воді в колбах при температурі 10 і 30 градусів за Цельсієм, з імітацією сонячного світла або без нього.

Детальніше...