Меню

Конкурс до дня Творця

День Творця

Календар 2018

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Як заощадити на комунальних послугах: п'ять «розумних» домашніх девайсів

«Розумні» домашні технології є ефективним способом скорочення використання енергії та ресурсів будинку. Вони допомагають скоротити витрати на комунальні послуги та зменшити вплив на навколишнє середовище. Ось кілька простих технічних ідей, які ви можете використовувати у своєму будинку вже сьогодні.

«Розумні» термостати

Детальніше...

Унікальні винаходи українців, які допомогли людству та Божому створінню

Їстівний поліетилен

Харків’янин Сергій Тимчук допоміг вирішити проблему, над якою працювали багато вчених світової спільноти, – утилізація пакувальних матеріалів. Він 15 років присвятив розробці їстівної плівки для продуктів. Основним матеріалом став кукурудзяний крохмаль.

Це і екологічно чисто, і дозволяє продовжити термін зберігання продуктів. Їсти їх можна не знімаючи плівки, смакових якостей вона не має. Але навіть якщо ви викинете плівку, то за кілька тижнів від неї не залишиться й сліду.

Вітряк "на балкон"

Унікального вітрогенератора винайшов українець Олексій Оніпко. Агрегат може почати роботу навіть при швидкості вітру менше 1 м/с, тоді як іншим подібним приладам потрібно 2,5-3 м/с. Пристрій чудово підходить для українського клімату, його можна поставити просто на балконі та заощадити на електроенергії.

Детальніше...

Побутові речі, які забруднюють повітря вдома

altРизик для життя людей становлять побутові забруднення: від газових котлів до освіжувачів повітря та ароматичних свічок.

Вчені занепокоїлися після того, як стали відомі результати спільного дослідження Королівського медколеджу та Королівського коледжу педіатрії і дитячого здоров'я Великобританії.

Мешканці країни встановлюють «глухі» вікна, що не відчиняються, аби заощадити на тепловтратах і рахунках за електроенергію. Це призводить до формування токсичних «хмар» у квартирі. Звіт під назвою «Кожен наш подих» застерігає, що 40 тисяч смертей щороку у Великобританії викликає саме забруднене повітря, яким люди дихають і навулиці, і вдома.

Детальніше...

86 кілограмів відходів лише з одного телефону

altВиготовлення одного мобільного телефону масою 169 грамів спричиняє появу 86 кілограмів сміття та становить кліматичну вартість у 140 крон (близько 430 гривень – прим. перекладача). ІВЛ Шведський Екологічний інститут (IVL Svenska Miljösinstitutet) та компанія «Відходи Швеція» (Avfall Sverige) підрахували «сміттєвий слід» (співвідношення маси відходів виробництва до готового продукту) від одинадцяти звичайних споживчих товарів.

У своєму дослідженні ІВЛ і компанія «Відходи Швеція» розглядали «сміттєвий слід» та кліматичну вартість обраних споживчих продуктів. Вони розробили спеціальний метод для підрахунку цього показника. Мета полягає у підвищенні знань та обізнаності серед споживачів про те, скільки відходів утворюється при виробництві, оскільки вони значно перевищують масу виробу.

Детальніше...

«Палити чи не палити, ось у чому питання?» або Що робити з листям

altЗ приходом осені кожне місто та село вкривається жовтим листям. Мабуть кожен знає характерний запах диму, що вкриває місто восени. Та коли вологість повітря висока, то дим прибивається до землі і пелена густого їдкого туману заважає дихати. Ще зі школи нас вчили, що дим із опалого листя шкідливий для здоров’я, але таке враження чи то в школу не всі ходили, чи то не всім подобається дихати на повні груди свіжим повітрям.

Чи може якось влада контролювати та реагувати на підпали сухого листя? Теоретично може. Але ключовим словом є «теоретично» тому, щоб якось зреагувати, потрібно мати протокол санітарної служби. Представник служби має особисто засвідчити порушення. І ось тут завершується теорія, і починаються сумні реалії життя. І навіть якщо представник санстанції проїде 40 км (власним транспортом, електричкою чи маршруткою з пересадками), щоб оглянути тліючу купу листя, Кабінет міністрів видав тимчасову заборону проводити такі перевірки взагалі.

Та опале листя не шкідливе для людини, якщо правильно його використовувати. Природі опале листя потрібне. Так що ж з ним можна зробити?

Детальніше...