Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Через глобальне потепління Світовий океан рекордно нагрівся

Минулого року води Світового океану нагрілися до рекордно високих температур через швидкі темпи глобального потепління. За даними вчених, швидкість надходження тепла в океани за останні 25 років еквівалентна енергії 3,6 млрд атомних бомб, пише Independent.

Зміна клімату спричинила швидке підвищення температури повітря на земній поверхі з 50-х років минулого століття, а 2016 рік став найгарячішим.

Нове дослідження, яке відображає вплив потепління на океани, виявило, що у 2019 році вони були найгарячішими за всю історію людства – зростаючи в середньому на 0,075 C вище середнього рівня 1981–2010 років.

Детальніше...

Альтернативні джерела енергії: типи, переваги, застосування

Альтернативні джерела енергії – це поновлювані джерела, з яких можна отримувати енергію без залежності від комерційних постачальників і побоювання, що ця енергія закінчиться. Сьогодні – епоха підвищення енергетичних затрат і більшої обізнаності щодо охорони середовища та зміни клімату. Тому альтернативні джерела використовуються все ширше, а попит на них зростає.

Споживання енергії значно збільшується, що призводить до більшої уваги до альтернативних джерел і оптимізації витрат в частині виробництва енергії. Наразі проектуються спеціальні будівлі, наприклад житлові будинки з сонячними колекторами. Тим, хто бажає замовити сонячні батареї ціна на них може здатися високою, але обладнання окупиться вже за найближчі кілька років, а потім – лише приноситиме прибуток.

Детальніше...

Чи може мінімалізм допомогти врятувати планету?

Менше речей – більше добробуту, упевнені мінімалісти. Причому зменшення споживання, на їхню думку, іде на користь не лише людям, але й планеті. 

Якби всі жителі Землі споживали стільки ж ресурсів, скільки їх споживає середньостатистичний німець, людству би знадобилося майже три планети рівня Землі. А за американського стилю життя – навіть п'ять, підрахував Global Footprint Network. Цей портал порівнює споживання ресурсів людьми, державами та їхніми економіками з тим, скільки Земля здатна відновити. Однак чи можливо, щоб усе людство змінило спосіб життя, скоротило споживання й обмежувалося меншою кількістю речей?

Детальніше...

Третина продуктів харчування в світі викидається

За даними Всесвітньої продовольчої програми (ВПП), на смітнику виявляється третина всіх продуктів харчування на планеті. Глобальна економіка втрачає через це близько трильйона доларів щорічно. Про дбайливе ставлення до продуктів особливо важливо пам'ятати під час свят, коли господині готують багато смачної їжі. Далеко не все з'їдається, а залишки часто виявляються в сміттєвому відрі.

Співробітники ВПП закликають власників ресторанів і магазинів, а також пересічних громадян не купувати і не готувати зайвого і не викидати їжу, яку ще можна «врятувати». В ООН нагадують, що в світі щорічно виробляють близько 4 мільярдів тонн продовольства, і цього могло б вистачити на всіх жителів планети, якби продукти харчування раціонально використовувалися і розподілялися.

Детальніше...

Українці викидають на смітник їжі на 470 мільйонів: як свідомо спланувати свята

Новорічні та різдвяні свята – це не лише ялинка, вогники, час разом з близькими та відпочинок. Це також тонни сміття, яке залишається після підготовки святкового меню, купування подарунків та прикрашання домівок, вулиць чи офісів до свят.

Наприклад, кожного Різдва кількість відходів у Британії збільшується на 30%. За підрахунками, у сміття викидається понад 350 тисяч кілометрів обгорткового паперу для подарунків, 230 тисяч тонн їжі (багато з якої можна ще споживати), і сотні мільйонів скляних та пластикових пляшок.

В США так само: у період між Днем подяки та Новим роком викидають приблизно на 25% більше сміття. Додаткові відходи становлять близько 25 мільйонів тонн сміття, або близько 1 мільйона зайвих тонн на тиждень.

Детальніше...

Електровелосипед стане головним транспортом 2020-х

Аналітики Deloitte стверджують, що в найближчі роки електровелосипеди продаватимуться мільйонами і не тільки в Європі, але і в США. Суттєві покращення та розвиток акумуляторів, моторів, а також зниження цін незабаром зроблять революцію.

Наступне десятиліття стане тріумфом електротранспорту, але найбільш помітними на дорогах будуть зовсім не електромобілі, хоча про них говорять найчастіше. Експерти Deloitte в дуже оптимістичному прогнозі стверджують, що транспорт майбутнього – це електровелосипед.

Детальніше...

Сім відтінків зеленого: еко-тренди, що наберуть обертів у 2020-му

Захист планети – зростаючий тренд. В Україні все частіше піднімаються питання переробки відходів та поступово набирає популярності свідоме споживання. Які еко-тренди 2019 року спостерігаються по всій планеті? Чого чекати у 2020-му?

  1. Органічна їжа

Не усі продукти, які вирощуються навіть на фермах, можуть називатися органічними. Назву «organic» отримують тільки ті овочі, фрукти та м’ясо, які росли в екологічно чистій зоні без використання хімічних добрив та різноманітних добавок.

Детальніше...

Прості дії, які допоможуть зберігати довкілля та заощаджувати гроші

Шкоди від мене навколишньому середовищу, як я вважала, небагато: машиною в робочі дні я їжджу тільки до метро, власним літаком і яхтою не володію, воду із пластикових пляшок не п’ю. 

Але, разом із моїм 11-річним сином, надихнувшись екологічними протестами молоді, ми взялися глибше вивчати цю тему і змінювати свої звички, аби продукувати менше сміття, особливо пластику. (Поки що взялися за цей аспект проблеми – для початку).

Детальніше...