Меню

Чому не можна палити листя та сміття

З весни до осені наші села та міста оповиті димом, коли люди спалюють сухе листя або сміття. Це не лише шкідливо, а й протизаконно і шкодить природі, пише Tokar.ua.

Здавна в селах палять листя та сміття. Одні виправдовують це економічними вигодами, інші свято вірять, що “допомагають” природі, але природа якось собі існувала й до виникнення без хлопців з сірниками і давала собі раду із листям?

Пожежі в Чорнобилі, щорічні лісові пожежі й ріст захворюваності дихальних шляхів та онкології люди звикли пов’язувати з екологією, але ж ми самі псуємо цю саму екологію, спалюючи черговий пакетик зі сміттям або мішок листя у себе в дворі.

Детальніше...

Кліматологи з’ясували, як швидко теплішає Південний полюс

За останні 25 років середні температури на Південному полюсі кожне десятиліття збільшувалися на 0,6 °С. Це явище пов’язане з періодичними коливаннями клімату в тропічній частині Тихого океану. До такого висновку прийшли кліматологи, проаналізувавши дані з американських полярних станцій. Їх висновки опублікував науковий журнал Nature Climate Change, пишуть Цікавості.

«Наші дані показують, що температура на Південному полюсі зростає приблизно в три рази швидше, ніж в середньому по планеті. Це відбувається з-за сильної циклонічної аномалії в море Уеделла. Вона пов’язана зі зростанням температур в тропічній частині західного Тихого океану. Це в черговий раз говорить про те, що кліматичні процеси в тропіках і в Антарктиці сильно пов’язані між собою», – пишуть дослідники.

Детальніше...

Переломний момент: вугілля стає неконкурентоспроможним на більшості ринків

До 2022 року частка неконкурентоспроможних вугільних електростанцій у всьому світі збільшиться до 60%.

Про це йдеться у дослідженні Rocky Mountain Institute, The Carbon Tracker Initiative і The Sierra Club, пише Eco Town

«Вугілля досягло фінансового «переломного моменту», що робить його неконкурентоспроможним на більшості ринків, – зазначають автори. – До 2025 року частка неконкурентоспроможних вугільних електростанцій у всьому світі збільшиться до 73%».

Детальніше...

Масове озеленення може завдати шкоди: що не так із благородними планами

Масштабне озеленення завдає навколишньому середовищу більше шкоди, ніж користі, та є слабким інструментом у протидії кліматичним змінам, про це свідчать відразу два нових дослідження.

Автори одного дослідження дійшли висновку, що грандіозні зобов'язання з озеленення великих територій, що взяли на себе політики багатьох країн, можуть мати протилежний ефект, пише ВВС.

Зайвий лісовий покрив може завдати шкоди біологічному різноманіттю та майже не впливає на поглинання вуглецю з атмосфери, заради якого ці проєкти починали.

Детальніше...

Обсяги електронних відходів збільшуються втричі швидше, ніж чисельність населення світу

Ми вже не можемо уявити своє життя без холодильників, кондиціонерів, ноутбуків, смартфонів і іншого електронного та електричного обладнання. Підвищення рівня життя дозволяє більшості населення світу в гонитві за новинками відмовлятися від застарілої техніки і гаджетів. Все це обертається зростанням гір електронних відходів.

Згідно з новою доповіддю Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), яка була підготовлена за сприяння ряду інших організацій, в 2019 році на звалища було викинуто 53,6 млн тонн комп'ютерів, ноутбуків, комп'ютерних приставок, мобільних телефонів, телевізорів, холодильників та іншої побутової електроніки. Це на 21 відсоток більше, ніж п'ять років тому.

Детальніше...

Як допомогти врятувати океани від забруднення

Океани можуть бути врятовані шляхом зміни звичок прання.

Нове дослідження показало, що майже 13 000 тон мікроволокон, що еквівалентні двом сміттєвозам кожен день, випускається в європейське морське середовище щороку. Але цю кількість можна зменшити на третину, якщо змінити деякі звички, пов'язані зі звичайним пранням. Кожен раз при пранні одягу тисячі крихітних мікроволокон з тканини потрапляють до річок, моря і Світового океану, викликаючи забруднення морського середовища. Протягом якогось часу вчені припускали, що ці мікроволокна можуть заподіяти шкоду, але докладне дослідження було проведено лише недавно, пише lenta.ua.

Детальніше...

Що було б, якби парникових газів було менше: відповідь вчених

Кожен день в світі з'являється все більше досліджень, присвячених проблемам клімату. Інформаційний портал The Conversation спільно з новозеландським центром науки New Zealand Science Media Centre створив спеціальну платформу Climate Explained, на якій вчені відповідають на популярні запитання читачів про клімат. На цьому тижні експерти пояснили, як би виглядала наша планета, якби кількість вуглекислого газу не збільшувалася з моменту індустріалізації, а також, що буде, якщо ми раптом різко скоротимо кількість парникових газів в атмосфері, пише ПМ.

Для того, щоб відповісти на ці питання вчені починають з пояснення того, як працює атмосфера нашої планети. Тонкий шар газів, які підтримують життя на Землі, в основному формується з азоту і кисню. Також в атмосфері присутня невелика кількість залишкових газів, таких як аргон, неон, гелій і різні парникові гази, названі так тому, що вони вловлюють тепло, що виділяється Землею.

Детальніше...

Європа планує покращити здоров’я європейців якісною їжею

Європейський союз має одних із найжорстокіших у світі стандартів безпеки їжі, але розробляє стратегію у найближчі п’ять років покращити їх ще, поступово відмовляючись від використання «хімії» й переходячи на органіку. Це – гучний «дзвіночок» для аграрної України, яка експортує в ЄС органічні продукти, продовжуючи годувати власних громадян різноманітними пестицидами, пишуть Екологічні новини

Європейський союз має одних із найжорстокіших у світі стандартів безпеки їжі. Усе, що потрапляє тут на тарілку, проходить моніторинг цілої мережі контролю. Навіть якщо їжа вироблена, або вирощена в іншому куточку світу, експерти у режимі реального часу бачать, хто виростив, хто купив, хто перевіз, хто продає. І втручаються, щойно виникає проблема. Мешканці Старого Світу навіть не уявляють собі, що може бути по-іншому. 

Детальніше...