Меню

Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Тканини з ананасів і грибів – шлях до порятунку довкілля?

Як і багато підлітків, Сара Кінг кожні кілька тижнів купувала нове вбрання, щоб не відставати від останніх модних трендів.

"Коли мені було 16-17 років, я купувала нове вбрання для вечірки і з кожної зарплати, скуповуючи все нові й нові наряди залежно від того, що було модним і популярним, що носили знаменитості чи мої друзі", – каже вона.

Зараз, маючи за плечима курс з екологічної моди, 26-річна менеджерка з цифрового маркетингу та модна веган-блогерка приєдналась до все більш популярного руху, що закликає до відмови від одноразових товарів.

Вони звертають увагу на екологічну кризу, спричинену модною індустрією.

Детальніше...

Що таке «фудбанк»? Що роблять в супермаркетах з простроченими продуктами?

НАВІЩО ЦЕ ПОТРІБНО?

Продукти, які не продаються в торгових мережах або залишаються у виробника як неліквід, зазвичай підлягають утилізації. У кращому випадку вони йдуть на корм тваринам або переробляються в добрива. При цьому велика їх частина – це якісний товар, який ще можна використовувати за прямим призначенням.

Щорічно на звалищах усього світу виявляється більш 1 млрд тонн продуктів. Це недозволене марнотратство, особливо якщо врахувати, що одночасно з цим більш 800 млн людей в різних країнах не доїдають і навіть голодують.

Детальніше...

Чи будемо сортувати сміття як у Європі

Ще 1 січня 2018 року Україна мала б перейти на роздільний збір відходів — коли набрали чинності зміни до закону «Про відходи». Сортування та новий підхід до управління відходами в цілому — серед зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Проте більшість українців і досі не бачать різнокольорових баків у своїх дворах та на вулицях міст, а головними драйверами сортування залишаються волонтерські проекти. Пілотний проект масштабного роздільного збору сміття у Києві запустили лише на початку серпня цього року. Кілька днів тому у Мінрегіонбуді розповіли, що планують встановлювати у громадських місцях автомати для збору пластикових та алюмінієвих пляшок — але поки що це лише ідея.

Ми спробували розібратися, на якому етапі зараз впровадження обіцяних змін, що потрібно, аби сортування повноцінно впровадили у кожному місті, та хто за це відповідає.

Детальніше...

30 модних брендів уклали угоду про обмеження використання пластику

Більше 30 світових брендів приєдналися до екологічної угоди про скорочення обсягів використання пластику.

"Модний пакт" підписали під час саміту G7, який відбувся наприкінці серпня у французькому Біарріце. 

Документ передбачає, перш за все, боротьбу зі зміною клімату, вирішення проблем забруднення Світового океану і підтримання біологічного різноманіття.

Підписанти – Adidas, Chanel, Burberry, Herm'es, Nike, Puma, Prada, Capri Holdings (Michael Kors, Jimmy Choo і Versace), H&M, Gap Inc.,великі рітейлери - Galeries Lafayette, Matchesfashion, Nordstrom і Selfridges Group та багато інших - пообіцяли переслідувати мету нульових викидів парникових газів до 2050 року і перейти на відновлювану енергію до 2030 року.

Детальніше...

Чотири професії, які можуть врятувати нашу планету

Наш світ постійно рятують не лише Месники або Доктор хто. Дуже багато людей роблять це щодня на своєму робочому місці – і їм для цього навіть не треба вести подвійне життя.

Професії, що зосереджуються на зменшенні викидів вуглецю, харчових та пластикових відходів та використанні відновлюваних джерел енергії відіграють важливу роль у зменшенні людського впливу на планету.

Ось історії чотирьох людей, які роблять свій внесок у наше екологічне майбутнє щоразу, коли приходять на роботу. 

 

Детальніше...

Як обрати засіб для миття посуду

Засоби для миття посуду суттєво пришвидшує процес очищення посуду та іншого приладдя. Попри це, потрібно правильно обрати побутову хімію.

Через агресивний склад засоби для миття посуду можуть спричинити алергію та інші побічні реакції, які погано впливають на організм людини.

Лікар Наталя Зубарева назвала агресивні компоненти, які можуть бути у складі засобу для миття посуду.

Які складники не повинні містити мийні засоби для посуду:

Детальніше...

Вчені знайшли 900 мільйонів гектарів землі для висадки лісу. Це може зупинити глобальне потепління

Група вчених зі Швейцарії, Італії та Франції з’ясувала, що на Землі є ще 900 мільйонів гектарів, які можна засадити деревами. Це може допомогти в боротьбі зі змінами клімату, йдеться в дослідженні, опублікованому в Science.

Рослини, висаджені на цій території, можуть зберегти 205 гігатонн вуглецю.

900 мільйонів гектарів землі − це та територія, яку можна засадити лісами без шкоди містам і сільському господарству. Найбільшу кількість дерев можна посадити в шести країнах: США, Канаді, Бразилії, Австралії. Китаї та Росії.

На думку вчених, висадження лісів є одним з найефективніших методів боротьби зі змінами клімату.

Детальніше...

Як стати відповідальним туристом

Від напливу туристів сьогодні страждають навіть найвіддаленіші куточки світу. Але якщо сидіти вдома – не ваш варіант, є кілька правил, як подорожувати свідомо.

«Тепер більше людей можуть дозволити собі подорожувати – і це чудово, але місць, куди не ступала б нога туриста, майже не лишилося».

Звісно, це добре, що люди почали більше подорожувати. Вони розширюють свої горизонти і дізнаються більше про життя інших.

Але подорожі заради селфі в Instagram та змагання за найбільш екзотичне місце відпочинку підживлюють надмірний туризм з усіма його негативними наслідками.

Усі ці місця відвідує більше людей, ніж вони здатні витримати.

Це не означає, що ми повинні припинити подорожувати, але ми можемо стати кращими туристами – відповідальними. Ось кілька правил.

Детальніше...