Меню

Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Головною проблемою довкілля українці вважають сміття

На замовлення Київського міжнародного економічного форуму центр Социс провів дослідження, у якому, окрім іншого, виявив, які проблеми довкілля турбують українців найбільше. Про це йдеться у інфографіці ГО «Зелений фонд».

Виявилось, що перше місце у цьому списку займають проблеми зі сміттям – ними переймаються 57,5% українців. Далі йдуть вирубка лісів – 56,4%, забруднення річок – 54,4%, забруднення повітря – 45,4%, а також забруднення ґрунтів – 25,3%.

Детальніше...

Японія досягла найвищого в усьому світі рівня сортування сміття

На вулицях міст немає жодного звичайного смітника, бо усі відходи збираються диференційовано. 

Містяни виносять відходи у певний час у прозорих пакетиках, щоб працівники сміттєвоза бачили, що лежить всередині. У певний день приймається конкретний вид сміття. Сміттєві пакети мають різні розміри й кольорові відтінки, в залежності від категорії. У різних муніципалітетах країни – різна кількість категорій для сортування.

Наприклад, жителі японського міста Камікацу сортують все сміття на 34 різні категорії, а потім самостійно приносять розсортовані відходи в центр переробки, де робітники перевіряють, чи немає там зайвих речей і висипають у великі баки.

Детальніше...

Загроза в кожному подиху: що десята смерть в Україні пов’язана з якістю повітря

Українці вдихають небезпеки для здоров’я та життя в промислових районах і великих містах. 

Повітря здатне дивувати навіть досвідчених лікарів і становити загрозу для життя та здоров’я пересічних українців. Героїня спецпроєкту "Штучне дихання" переконана, що має докази – те, чим ми дихаємо, здатне забрати життя.

Вона звикла дивитися на небезпеку через вікно. "На один бік квартири видно аглофабрику, на інший – доменний цех. Усе несеться на дім", – каже Вікторія Пікуз. Усі свої недуги жінка пов’язує з місцем проживання.

Героїня спецпроєкту "Штучне дихання" певна – має докази того, що те, чим ми дихаємо, здатне забрати життя. Судовий процес триває, і це світовий прецедент. ТСН – тим часом – пильніше придивилася, яку шкоду здоров'ю українців наносить невидимий ворог.  

Детальніше...

Які бренди найбільше забруднювали довкілля пластиком у 2019 році

Coca-Cola, Nestlé та PepsiCo очолили рейтинг брендів, які найбільше забруднюють довкілля пластиком. Про це йдеться у дослідженні (бренд-аудит) руху Break Free From Plastic за 2019 рік.

У вересні на шести континентах 72 тисячі волонтерів збирали сміття на пляжах і на вулицях міст. Сміття потім відсортували і підрахували, що пластик виробили 8 тисяч брендів.

Найбільшу кількість пластику знайшли від продуктів бренду Coca-Cola – понад 11 тисяч одиниць (у 37 країнах на чотирьох континентах).

Забруднення пластиком від PepsiCo становило 3,362 одиниці сміття, а кількість пластику від Nestlé становила 4,846 предмета.

Детальніше...

Що краще: переробка паперу чи вирубки лісів і що екологічніше?

Скільки паперу використовується по всьому світу?

Світове споживання паперу за останні 40 років зросла на 400% - до 300 млн т на рік. Зараз для задоволення потреб паперової промисловості на всіх континентах необхідно більше 4 млрд дерев на рік.

Велика частина цього паперу виробляється з первинної целюлози, а на перероблений папір припадає 38% від загального обсягу поставок сировини. Недеревні волокна від таких рослин, як коноплі або кенаф, складають лише 7%.

Лісозаготівельна промисловість величезна – за даними PwC, тільки на біржах по всьому світу зареєстровано 245 компаній, що займаються заготовленням деревини та виробництвом паперу, а рахунок непублічних компаній йде на тисячі. Велика частина з них (136 з 245 зареєстрованих на біржах) знаходиться в Китаї.

Детальніше...

З 2021 року тропічним лісам буде не вистачати води

Згідно з дослідженням Інституту міжнародної екології в США, чиї доводи підтверджуються даними Інституту космічних досліджень Бразилії, через два роки лісам Амазонки буде не вистачати води, що призведе до часткового вимирання дерев. Однак інші вчені вважають, що це станеться тільки через 10-15 років.

Через два роки тропічні ліси в Південній Америці можуть перестати виробляти достатньо води для підтримки життєдіяльності та почнуть повільно деградувати, перетворюючись в суху савану і вивільняючи мільярди тонн вуглецю в атмосферу. Це може привести до прискорення глобального потепління та зміни клімату по всій Південній Америці.

Детальніше...

Нове дослідження: закислення океану може привести до масового вимирання риб та морських тварин

Дослідники з Німецького дослідницького центру геонаук отримали пряме свідчення того, що крейдове вимирання, яке відбулося 66 млн років тому, збіглося з різким закисленням океану. Вчені безпосередньо зв'язали ці події та спробували спрогнозувати, як закислення, що може статися в майбутньому, вплине на життя морських тварин.

Одним з ключових наслідків кліматичних змін є те, що океани окислюються, оскільки вони поглинають вуглецеві викиди в результаті спалювання вугілля, нафти та газу, відзначили вчені. Вони стверджують, що останні дослідження є попередженням про те, що людство ризикує зіткнутися з потенційним «екологічним колапсом», пов'язаним з океанами.

Детальніше...

Викиди зі спаленого листя у 350 разів гірші за сигарету – еколог

Викиди у повітря, які утворюються під час спалення опалого листя, у 350 разів шкідливіші за паління сигарети.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на hromadske заявила екологиня Світлана Берзіна.

«Коли ми спалюємо опале листя, і якщо воно вологе, воно димить, це є чадний газ, але ще утворюється така штука як бензопірен, це канцероген, який має кумулятивний ефект в організмі людини, він є провокуючим онкологічні захворювання», – розповіла вона.

За словами експертки, загалом під час спалення листя утворюються понад 30 речовин, що забруднюють повітря.

Детальніше...