Меню

Календар 2020

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Як правильно утилізувати використані маски, рукавички та спецодяг

У результаті протиепідемічних заходів, які сьогодні проводяться у зв’язку з епідемією коронавірусу, утворюється значна кількість медичних відходів. Вони можуть бути не тільки носіями вірусу, а й становити загрозу довкіллю, якщо не дотримуватися правил їх збирання та передачі на знешкодження. Про це інформує Департамент екології та природних ресурсів ОДА.

Так, використані маски, рукавички, флакончики від знезаражувальних засобів, спецодяг – усе це при недбалому ставленні може бути джерелом зараження інших людей та забруднення довкілля, особливо в період дії карантину. Тому не слід забувати про дотримання правил і норм поводження з побутовими відходами, в тому числі з медичними.

Для цього слід додержуватися простих рекомендацій:

Детальніше...

На звалищі пластикових відходів дослідники виявили бактерію, здатну харчуватися пластиком

Скорочення використання пластику, який важко утилізувати, а також його зменшення у довкіллі залишається життєво необхідним.

На звалищі пластикових відходів дослідники виявили бактерію, здатну харчуватися пластиком. Про відкриття науковців Центру досліджень навколишнього середовища імені Гельмгольца у німецькому Лейпцигу.

Бактерію віднесли до сімейства Pseudomonas, які вже відома своєю здатністю виживати у суворих умовам, як-от високі температури й кислотні середовища.  

Детальніше...

Скільки вуглецю можуть поглинати тропічні ліси

Екосистеми тропічних лісів є важливою частиною глобального вуглецевого циклу, оскільки вони поглинають і зберігають велику кількість CO2.

Проте незрозуміло, наскільки здатність цих лісів поглинати і накопичувати вуглець розрізняється між лісами з високим або низьким багатством видів. Нове дослідження Міжнародного інституту прикладного системного аналізу (МІПСА) проливає світло на це питання, спрямоване на підвищення спроможності прогнозувати силу тропічних екосистем як глобальних поглиначів вуглецю.

Детальніше...

Як зробити самоізоляцію екологічною: 5 простих порад

Опинившись у чотирьох стінах на період карантину, зовсім не обов'язково забувати про те, що відбувається за дверима вашого будинку – у великому світі. У тому числі не варто забивати і на екологію. Розповідаємо про те, як без особливих зусиль видобути з карантинного режиму користь для навколишнього середовища

Привид блукає по Європі… Точніше, не привид, і не тільки по Європі. Новини про коронавірус поширюються куди швидше самого захворювання, чим, м’яко кажучи, шкодять настрою і бадьорості духу. Одна з небагатьох хороших новин у цій хвилі – свідоцтво того, що з огляду на зупинки багатьох підприємств і транспортного сполучення, планета почала очищатися.

Але по-перше, щоб допомогти планеті, не обов’язково вдаватися до радикальних методів, а по-друге, навіть в умовах рекомендованої самоізоляції можна зробити своє життя більш екологічним.

Детальніше...

На Землі знайдено місце, яке не постраждало від рук людини

Читаючи новини про те, як океани перетворилися в «урни» для пластикового сміття, можна подумати, що людство нашкодило кожному куточку планети Земля. Однак, нещодавно співробітники Національного географічного товариства знайшли місце, до якого руки людини досі не дісталися. Мова йде про підводний ліс бурих водоростей, розташованому на околиці Південної Америки, недалеко від архіпелагу Вогняна Земля (Tierra del Fuego).

Вчені вивчали це місце в далекому 1973 році і тоді серед щільно зростаючих водоростей жили морські їжаки, зірки і безліч різних риб. Пірнувши в підводний ліс через майже 50 років, водолази виявили, що місцеві мешканці чудово себе почувають і донині. Але як водоростям і водним мешканцям вдалося вижити у час, коли світ буквально потопає в купі пластикового сміття?

Детальніше...

Швидке прання у холодній воді менше шкодить довкіллю

Швидке прання в холодній менш шкідливе для планети, ніж довгий цикл із використанням гарячої води. Про це йдеться у дослідженні Університету Лідса.

Дослідники виявили, що, виконавши кілька простих кроків, люди можуть різко збільшити термін експлуатації одягу і суттєво знизити рівень мікроволокон, які через прання викидаються в океани.

Результати дослідження свідчать, що прання білизни з більш швидким та прохолодним циклом зменшує кількість виділення мікроволокна в навколишнє середовище до 52% та скорочує викид барвників на 74%. Крім того, прання одягу при 20 градусах, а не 40 градусах економить приблизно 66 відсотків енергії.

Вчені з Університету Лідса та фахівці з Procter&Gamble викрили своє нове розуміння того, як прання одягу впливає на вицвітання, кольори та вивільнення мікроволокна.

Детальніше...

Акумулятори стали серйозною небезпекою для сміттєвих підприємств

Щорічно через утилізовані акумулятори, які самостійно займаються, перебуваючи в купах відходів, згорає дотла один сміттєпереробний завод.

У грудні 2016 року у Техасі (США) згорів великий сміттєвий завод. Вогонь спалахнув швидко, плавив пластикові пляшки, пожираючи картонні коробки й спалюючи викинутий папір. Пожежна система так і не змогла загасити полум’я, а все, що могли зробити пожежники, – це не дати пожежі, яка палахкотіла 12 годин, поширитися за межі будівлі.

Причиною пожежі став один з викинутих і вчасно не виявлених літій-іонних акумуляторів, на зразок того, який встановлений у вашому мобільному телефоні або ноутбуці.

Детальніше...

Підсніжник – символ надії

Нинішньої безсніжної теплої зими первоцвіти розквітли рано. Ще в січні крізь торішнє листя в Холодному Яру на Чигиринщині підсніжники просунули білі голівки і засвітилися чистим світлом, ніби маленькі чарівні лампочки. А в лютому розлилися цілими масивами. Ця червонокнижна рослина росте в урочищі на площі понад 60 гектарів. Щороку, щоб запобігти її знищенню, студенти й лісівники влаштовують акцію «Першоцвіт».

Складчастий підсніжник нині буйно квітує у холодноярському заказнику «Білосніжний». Студенти-екологи та біологи Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького цілодобово охороняють цю територію. Патрулювання почали ще з середини лютого.

Як розповідають юні охоронці, окремі галявини обгородили стрічками, встановили попереджувальні таблички, щоб численні любителі весняних квітів не зірвали або не витоптали їх. Недбальців попереджають про штрафи.

Детальніше...