Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

Дороги із використаних медичних масок як спосіб утилізації

Під час пандемії у світі щодня викидають понад 6,8 млрд медичних масок. Науковці пропонують переробляти їх на дороги

Науковці з Мельбурнського королівського технологічного університету Австралії (RMIT) пропонують перероблювати використані медичні маски на основу для тротуарних плиток та доріг, пише hromadske.

Своє дослідження науковці опублікували у виданні Science of the Total Environment.

Детальніше...

Палити листя: чому це шкідливо і яка альтернатива

За спалювання листя, стерні та гілок в Україні в десятки разів збільшили штрафи. Екоінспектори з весни вже оштрафували паліїв майже на пів мільйона гривень. Проте штрафи не дуже діють, пише DW.

Яка є альтернатива спалюванню? 

Рання весна та золота осінь в Україні традиційно перетворюється на сезон спалювання листя, а разом з ним – й інших відходів. У 80% відсотках випадків, за даними ДСНС, пожежі в лісах починаються не в самих лісах, а на полях та городах, де селяни спалюють опале листя, гілки, бадилля. І це попри те, що цього року штрафи за спалювання стерні в межах населених пунктів для громадян збільшили в рази – зі 170-ти до трьох-п'яти тисяч гривень.

Детальніше...

У Фінляндії будують перший у Європі завод для переробки побутового текстильного сміття

У Фінляндії влітку 2021 року відкриють перший завод, який прийматиме на переробку зношений одяг та інші текстильні відходи від домогосподарств, пише Європейська правда.

Будівництво заводу вже розпочалося у Пайміо, неподалік від міста Турку на південному заході країни. 

Як пише видання, це буде перший подібний завод не лише у Фінляндії, а й у Європі, і саме цієї "ланки" бракує для того, щоб країна отримала повноцінно функціонуючий ланцюжок переробки. 

На ньому буде можливо перетворити викинутий текстиль на матеріал, який промисловість зможе використовувати для виробництва нової продукції. 

Детальніше...

У Мінприроди розповіли, як правильно утилізувати засоби індивідуального захисту у домашніх умовах

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський під час ранкового брифінгу 4 липня розповів, як правильно утилізувати засоби індивідуального захисту у домашніх умовах, пише GreenPost.

За словами міністра, більшість європейських країн розробили рекомендації щодо поводження з такими відходами. Зважаючи на європейський досвід, на утилізацію масок і рукавичок у домашніх господарствах піде три дні. У Мінприроди рекомендують три кроки:

Детальніше...

Утилізувати контактні лінзи потрібно правильно

Контактні лінзи, потрапляючи в каналізацію, потім випливають у відкриті води і забруднюють навколишнє середовище. Цей предмет дуже складно помітити. Адже він для нашої комфортної носіння зроблений з матеріалів, які пропускають кисень. Незважаючи на свою користь для очей, лінзи є шкідливими для екології, пише Країна здоров’я.

Автори дослідження пояснюють, що коли лінзи потрапляють в очисні споруди, їх стає неможливо відстежити. Тому дослідники взяли п'ять найпопулярніших полімерів, які використовують для виготовлення лінз, і помістили їх в середовище з аеробними і анаеробними бактеріями (такі живуть у воді очисних споруд).

Детальніше...

Британський художник перетворює автомобільне сміття в приголомшливі скульптури

Для більшості людей старі автомобільні ковпаки – сміття, яке часто валяється на узбіччях доріг, але тільки не для Птолемея Елрінгтона.

Художники володіють великою різноманітністю різних способів виразити свій творчий потенціал. Його витвори дійсно вражають, пише Ukr.Media.

Цей же британський художник, ім'я якого Птолемей Елрінгтон (Ptolemy Elrington), віддає данину природі, задіюючи для цього старе викинуте сміття, по типу дротів та автомобільних деталей, створюючи неймовірні і складні скульптури тварин.

Детальніше...

В Україні перетворюють «неліквідний пластик » на тротуарну плитку

Сировиною слугуватиме одноразовий посуд, кольоровий і білий PET, PS і інший побутовий пластик.

Одеський проект Precious plastic Ukraine починає експеримент з перетворення «неліквідного пластику» на тротуарну плитку.

Проект розвиває фотограф і мандрівник Євген Хлєбніков. В Одесі він почав зі створення паркових меблів з кришок від пляшок. А трохи більше року тому відкрив студію, куди можна було здати пластик і потім дізнатися, що з нього зробили.

Детальніше...

Новий фермент зможе переробити 90% пластикових пляшок

Вчені синтезували вдосконалені гідролази – ферменти, які розщеплюють до 90% поліетилентерефталату (ПЕТ) на мономери за 10 годин. Отриманий пластик за властивостями не поступається тому, що був отриманий з нафтопродуктів, і може використовуватися знову для виготовлення пляшок та текстилю, що дозволить досягти замкнутого виробничого циклу.

Щороку у світі виробляється близько 350 мільйонів тонн пластику, і близько 200 мільйонів тонн практично відразу ж стають твердими побутовими відходами, тому що використовуються протягом короткого проміжку часу і не піддаються перероблюванню. Одна п'ята світового пластикового сміття доводиться на поліетилентерефталат – цей матеріал використовують для виготовлення текстилю та тари, переважно пластикових пляшок для води та газованих напоїв.

Детальніше...