Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Роздуми на Великий піст

Сім тижнів для води: Паломництво за водну справедливість

Екуменічна водна мережа Всесвітньої ради церков на час Великого посту готує тематичні роздуми про воду та її доступ для різних верств населення. Роздуми на другий тиждень Посту підготував Митрополит д-р Геевархес Мор Коорілос, Ніранамський єпископ Яковитської сирійської православної церкви в Індії.

У своїх рефлексіях він роздумує над уривком з Євангелії від Івана (Ів 4, 1-30) про те, як Ісус зустрічається з самарянкою біля криниці, провівши паралелі з кастовою нерівністю та дискримінацією в Індії.  

Детальніше...

Піст за створіння: налаштуйте термостат на оптимальну температуру

«Кліматичні зміни спричинили частіші посухи і аномальну спеку. Підвищення середньої температури повітря та аномальна спека спричинили підвищення захворювань, які переносяться комарами, що призвело до поширення гарячки денге на островах Мадейра. А коли починаються опади, то вони є дуже сильними, що збільшує загрозу насування повеней. Багато людей, яких я знаю, страждають», - Діана Мело (Португалія).

Налаштуйте термостат на оптимальну температуру: кондиціонер і обігрівач споживають досить багато енергії. Налаштуйте термостат на скільки це можливо, як солідарність з вашими братами і сестрами по всьому світу.

Детальніше...

Піст за створіння: встановіть LED освітлення, використовуйте енергію сонця та подивися далі свого рахунку за електроенергію

«У 2000 році, коли Мозамбік потерпав від повеней, це називали стихійним лихом, проте деякі з нас, мешканці Лондона вважали по-іншому. У наших молитвах ми прохали, щоб люди змінили свій підхід до енерговикористання, щоб зменшити нашу участь у процесі кліматичних змін заради Божого створіння», - Джон Ховкінс (Англія).

Встановіть LED освітлення: збільшення енергоефективності – це перший крок до того, щоб дбати про даровані нам джерела енергії. Замініть ваші лампочки на довготривале LED освітлення.

 Більшість будівель, в яких ми щодня перебуваємо, мають штучне освітлення. Зміна лампочки на світлодіодну стане маленьким кроком, який, врешті-решті, призведе до великих змін.

Детальніше...

Піст за створіння: компостуйте, вимикайте все, що має вимикач, та обирайте розумний транспорт

«Мені подобається садівництво – це один з моїх улюблених способів розслабитись та покреативити. Я компостую, таким чином, зменшуючи кількість відходів, збагачуючи ґрунт, внаслідок цього отримую здорові рослини та більший врожай. Мене радує те, що можу притримуватись Божої заповіді берегти Землю», - Розелін Карейсі (Танзанія).

Компостуйте органічні відходи: органічні відходи складають велику частину відходів на звалищах, де вони зігниваючи виділяють метан, потужний парниковий газ. Компостуйте вдома та на парафії, щоб земля стала більш плодючою та щоб блокувати парникові гази.

Детальніше...

Піст за створіння: Будьте милосердними! Все Боже створіння заслуговує поваги!

«Щороку мільярди Божих створінь потерпають та страждають від ведення промислового сільського господарства. Промислове сільське господарство є також рушійною силою кліматичних змін та погіршення стану довкілля. Господь дав нам владу над усіма видами, щоб ми допомагали піклуватися та оберігати їх, а також турбуватися про наш Спільний Дім», - Франк Мольтено (ПАР).

Будьте милосердними! Все Боже створіння заслуговує поваги!

«Найбільше мене вражає те, що більшість фермерів у моєму штаті покидають ферми, шукаючи роботу з поденною зарплатою, оскільки вони не мають достатньо покупців, щоб вирощувати зернові та інші культури для місцевої громади», - Рхадхіка Срі Паравасту (Індія).

Детальніше...