Меню

Пластик – дісгастінг. Як світові бренди очищають планету від власної продукції

Як компанії, що виробляють тонни пластика, збираються вирішувати проблему забруднення середовища – кейси великого бізнесу

У жовтні 2019 року Greenpeace спільно з рухом Breakfreefromplastic інспектували узбережжя 42 країн на наявність пластику. Загалом знайшли 187 тисяч пластикових об'єктів, багато з яких були марковані Coca-Cola, Nestle та PepsiCo й іншими. Розбираємось, як головні забруднювачі планети збираються очищати світ і свою репутацію від пластику, пише НВ.

Детальніше...

Чому не можна палити листя та сміття

З весни до осені наші села та міста оповиті димом, коли люди спалюють сухе листя або сміття. Це не лише шкідливо, а й протизаконно і шкодить природі, пише Tokar.ua.

Здавна в селах палять листя та сміття. Одні виправдовують це економічними вигодами, інші свято вірять, що “допомагають” природі, але природа якось собі існувала й до виникнення без хлопців з сірниками і давала собі раду із листям?

Пожежі в Чорнобилі, щорічні лісові пожежі й ріст захворюваності дихальних шляхів та онкології люди звикли пов’язувати з екологією, але ж ми самі псуємо цю саму екологію, спалюючи черговий пакетик зі сміттям або мішок листя у себе в дворі.

Детальніше...

І один в полі воїн: людина, що зупинила пустелю

Якуба Савадого – фермер із Західної Африки, з Буркіна-Фасо, який використовує методи місцевого традиційного фермерства для відновлення ґрунту, пошкодженого опустелюванням та посухою. У Якубо вийшло те, що не виходило досі ні в кого, і на що було витрачено чимало сил і міжнародної гуманітарної допомоги, — він зміг зупинити пустелю, пише Зелене досьє.

Північні райони Буркіна-Фасо розташовані в Сахелі. Це напівпосушлива місцина між Сахарою на півночі та тропічними саванами на півдні, що регулярно страждає від жорстких посух. Водночас ця місцевість в принципі сприятлива для землеробства: випадає багато дощів, але 80-90% вологи не всмоктується в тверду землю і випаровується, через інтенсивне сонячне випромінювання.

Детальніше...

У Мінприроди розповіли, як правильно утилізувати засоби індивідуального захисту у домашніх умовах

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський під час ранкового брифінгу 4 липня розповів, як правильно утилізувати засоби індивідуального захисту у домашніх умовах, пише GreenPost.

За словами міністра, більшість європейських країн розробили рекомендації щодо поводження з такими відходами. Зважаючи на європейський досвід, на утилізацію масок і рукавичок у домашніх господарствах піде три дні. У Мінприроди рекомендують три кроки:

Детальніше...

Кліматологи з’ясували, як швидко теплішає Південний полюс

За останні 25 років середні температури на Південному полюсі кожне десятиліття збільшувалися на 0,6 °С. Це явище пов’язане з періодичними коливаннями клімату в тропічній частині Тихого океану. До такого висновку прийшли кліматологи, проаналізувавши дані з американських полярних станцій. Їх висновки опублікував науковий журнал Nature Climate Change, пишуть Цікавості.

«Наші дані показують, що температура на Південному полюсі зростає приблизно в три рази швидше, ніж в середньому по планеті. Це відбувається з-за сильної циклонічної аномалії в море Уеделла. Вона пов’язана зі зростанням температур в тропічній частині західного Тихого океану. Це в черговий раз говорить про те, що кліматичні процеси в тропіках і в Антарктиці сильно пов’язані між собою», – пишуть дослідники.

Детальніше...

Команда з гавайського Інституту океанських подорожей вирішила боротися зі сміттям

Команда з Гаваїв вирушила у 48-денну експедицію Тихим океаном і встановила рекорд за кількістю вивезеного сміття.

Судно Інституту океанських подорожей повернулося з тривалого вояжу, під час якого вони витягли рекордну кількість пластику з Великої тихоокеанської сміттєвої плями.

Було встановлено, що кожного дня у світі викидається близько 8 млн. шматочків пластику – всього, за розрахунками вчених, було викинуто вже майже 5,5 трильйонів шматочків, пише НВ.

Детальніше...

Переломний момент: вугілля стає неконкурентоспроможним на більшості ринків

До 2022 року частка неконкурентоспроможних вугільних електростанцій у всьому світі збільшиться до 60%.

Про це йдеться у дослідженні Rocky Mountain Institute, The Carbon Tracker Initiative і The Sierra Club, пише Eco Town

«Вугілля досягло фінансового «переломного моменту», що робить його неконкурентоспроможним на більшості ринків, – зазначають автори. – До 2025 року частка неконкурентоспроможних вугільних електростанцій у всьому світі збільшиться до 73%».

Детальніше...

Масове озеленення може завдати шкоди: що не так із благородними планами

Масштабне озеленення завдає навколишньому середовищу більше шкоди, ніж користі, та є слабким інструментом у протидії кліматичним змінам, про це свідчать відразу два нових дослідження.

Автори одного дослідження дійшли висновку, що грандіозні зобов'язання з озеленення великих територій, що взяли на себе політики багатьох країн, можуть мати протилежний ефект, пише ВВС.

Зайвий лісовий покрив може завдати шкоди біологічному різноманіттю та майже не впливає на поглинання вуглецю з атмосфери, заради якого ці проєкти починали.

Детальніше...

Дочірні категорії