Великопосну екоініціативу підтримують районні референти Екобюро Стрийської єпархії УГКЦ
У Комарнівському деканаті Стрийської єпархії за ініціативи о. Тараса Жолдака, районного референта Бюро УГКЦ з питань екології, відбулася низка заходів екологічного спрямування.
27 березня 2015 року на деканальних зборах цього деканату, о. Тарас представив священикам Великопосну ініціативу Екобюро, заохотивши отців-душпастирів у своїх парафіях зачитати Звернення преосвященного Владики Тараса Сеньківа О.М., Єпарха Стрийського, з нагоди Великопосної ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології «Екологічне навернення для порятунку створіння» на 2015 рік. Також запропонував поінформувати вірних про інші екоініціативи, особливо, що стосуються підпалів сухої трави та відмови від практики використання похоронних вінків та штучних квітів. Отці підтримали цю пропозицію. У нагоді стала література, флаєри та буклети на екотематику.
Харківський екореферент: «Померлим, потрібні молитви, а не штучна похоронна символіка»
2 квітня 2015 року Божого в одній з бібліотек міста Полтави була представлена Великопосна екологічна ініціатива "Екологічне навернення для порятунку створіння" для вчителів та учнів 5-х класів референтом Бюро УГКЦ з питань екології у Харківському Екзархаті отцем Максимом Кролевським.
Священик розповів про діяльність Бюро УГКЦ з питань екології, яка направлена на збереження створеного Богом світу та природної спадщини України, в контексті піклування про спасіння людини.
Церковний еколог також окреслив основні причини чому Церква закликає не вживати штучної похоронної символіки, тобто пласмасових вінків та квітів на кладовищах. "Ця традиція покладання штучних квітів та вінків на могили наших померлих, – підкреслив екареферент, – не має нічого спільного з християнською традицією Церкви вшанування померлих». Душпастир наголосив на тому, що необхідно бути свідомим того, що померлим, в першу чергу, потрібні молитви, а не штучна похоронна символіка, яка отруює довкілля і загрожує здоров’ю та життю.
Екоініціатива на парафії великомученика Димитрія, с. Агафіївка, Одеської області
У середу, шостого тижня Великого посту, екореферент Одеського екзархату о. Дмитро Онуфрик представив ініціативу Бюро УГКЦ з питань екології «Екологічне навернення для порятунку створіння» на парафії великомученика Димитрія, що знаходиться у с. Агафіївка, Любашівського району, в Одеській області.
Зустріч парафіян із референтом розпочалась із акафісту до Страстей Христових. Після спільної молитви о. Дмитро розповів про екологічні гріхи та про час навернення.
З огляду на те, що дана парафія знаходиться у сільській місцевості, референт пояснив, яким чином ми можемо шкодити природі, а тим самим і собі вже тут, на локальному рівні. Засмічення території місцевості, де живемо, узбіччя доріг, що забруднює ґрунт, який нас годує, і воду, яку самі ж і п’ємо; безвідповідальне масштабне вирубування лісосмуг, лісів, які в тій місцевості вкрай важливі, бо ж призначені не тільки давати нам чисте повітря, а й взимку затримують сніг на полях, щоб майбутній урожай не тільки вижив, але й був добрим, а також у вітряні пори року не дозволяє вітру забрати родючий шар ґрунту. Парадокс також полягає у тому, що є такі випадки, коли люди вирощують свійських тварин на продаж, а також і для себе на різних преміксах та хімічних добавках, тим самим шкодячи ближньому і собі. Те саме і стосується того, що вирощуємо на городі власними руками, бо ж може виникнути спокуса значно пришвидшити природний ріст овочів та іншої продукції.
Екологічна проповідь на Квітну неділю

Радуйся, вельми дочко Сіону!
Викрикуй, о дочко Єрусалиму!
Ось цар твій іде до тебе,
справедливий і переможний,
смиренний і верхи на ослі їде.
Зах. 9, 9
Тріумфальний в'їзд Ісуса в Єрусалим спонукає нас до роздумів про шлях Великого посту, який ми пройшли, адже ж він вже на своєму закінченні. На початку подорожі ми ставили перед собою амбітні завдання для самовдосконалення та здобування чеснот, а головне – це очищення нашого серця та думок від бруду гріха. Тільки оновлена, очищена людина може з'єднатися із Воскреслим Христом та стати спадкоємцем Царства. І сьогодні ми, як на екзамені, можемо поставити собі оцінку за виконані чи не виконані постанови.
Великопосна екоініціатива в контексті шкільного Тижня довкілля
1 квітня 2015 року у с. Жулин, Моршинського деканату, відбулася зустріч референта Бюро УГКЦ з питань екології Стрийської єпархії о. Олега Кобеля із всіма учнями та вчителями Жулинської школи. Адміністратор парафії о. Олег Корда організував цю зустріч в контексті шкільного Тижня довкілля.
О. Олег Кобель розказав всім присутнім про покликання кожного християнина бути відповідальним по відношенню до всього сотвореного Богом світу. Також доніс інформацію про Великопосну ініціативу Екобюро та інші ініціативи, які успішно реалізовуються сьогодні. Особливо повчально дітям було переглянути короткометражні мультфільми на екотематику. Вони викликали жваве обговорення того, що кожен, малий і дорослий може зробити для покращення стану довкілля у рідному селі. На завершення зустрічі, о. Олег подарував літературу для шкільної бібліотеки та флаєри про шкоду підпалів сухотрав’я і пластикових похоронних вінків і квітів.
Екологічна Великопосна ініціатива активно підтримується у Коломийсько-Чернівецькій єпархії УГКЦ
Нещодавно, після низки представлень Великопосної екологічної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» на різних парафіях Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, на запрошення о. Василя Ткачука, пароха храму Зіслання Святого Духа смт. Ланчин, до місцевої громади прибув о. Назарій Мицко, референт Бюро УГКЦ з питань екології даної єпархії.
З подібним представленням ініціативи, на запрошення о. Андрія Цесліва, адміністратора храму Різдва Пресвятої Богородиці, с. Ворона, цієї ж єпархії, було запрошено о. Назарія Мицка і о. Михайла Дзуля, референта Екобюро Івано-Франківської архієпархії.
У своїй проповідях референти звертали увагу вірних на згубну дію «екологічного гріха». Священики та віряни молилися молебень до Бога Творця та екологічну Хресну дорогу.
До порятунку створіння долучилось духовенство Луцького екзархату.
31 березня в монастирі оо. Василіан, у м. Луцьк, відбулось представлення Великопосної екологічної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» духовенству Луцького екзархату УГКЦ. У цей день о. Володимир Лещишин, референт Бюро УГКЦ з питань екології у Луцькому екзархаті, презентував душпастирям екологічну церковну інституцію та розповів про її діяльність. Особливу увагу було зосереджено на екологічній Великопосній ініціативі, яка проходить у часі Великого Посту.
В ході презентації референт наголосив на важливості усвідомлення насамперед своєї власної відповідальності за Богом створений світ та про наш обов’язок допомагати іншим усвідомлювати це покликання. «Саме зараз, у часі Великого посту, є чудова нагода промовити до людей та пригадати про їх покликання – доглядати створений Богом світ та бути відповідальними управителями дарів природи. Також це сприятливий час боротися з екологічними гріхами, які дуже часто залишаються неусвідомленими» – зазначив о. Володимир. Особлива увага була звернена на дуже поширені та шкідливі практики серед нашого народу: весняно-осінні підпали та використання пластмасових вінків і квітів.
Місто Першотравенськ долучилося до Великопосної ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології
У п’яту неділю Великого посту, на парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ міста Першотравенськ, Дніпропетровської області, екореферент Донецького екзархату о. Михайло Неїжмак презентував цьогорічну Великопосну екологічну ініціативу. Прийнявши участь у недільній літургії на прохання настоятеля о. Ярослава Швачука, представник Екобюро виголосив проповідь, в якій просив вірних не втрачати намарно час, а молитися, навертатися та каятися. «Ось ми вже наближаємося до завершення Великопосного періоду, але чи щось змінилося на краще, чи ми зміцнили віру, чи зросли у любові? Якщо немає любові, не буде віри та втратиться будь-яка надія – навчав о. Михайло, наголошуючи: все у нас починається з любові до Бога Творця, адже якою любов’ю любимо Бога, такою будемо любити ближнього та сотворений Господом світ. Людина повинна плекати у собі досконалу любов до Бога, люблячи Бога, буде любити Його створіння».
В часі представлення Великопосної ініціативи о. Михайло розповів про згубний вплив пластику на організм людини та заохотив власним прикладом бути спонукою для навернення інших. Людина інколи суперечить сама собі, готуючись до празнику Воскресіння, приймає тайну Сповіді, і в той же час купує пластикові вінки, відвідуючи могили своїх померлих, знову продовжує грішити проти власного життя.





