Текст екологічної енцикліки Папи Франциска готовий
Після інтенсивної роботи минулого тижня енцикліка Папи Франциска про захист навколишнього середовища готова. Папа скасував усі офіційні зустрічі для уточнення остаточного варіанту документа.
Над енциклікою, присвяченою захисту навколишнього середовища, Папа працював протягом року. Текст повинен бути коротшим, ніж Апостольська проповідь "Evangelii Gaudium", яка була випущена в листопаді 2013 року. Тепер, енцикліка була передана перекладачам та на початку літа, ймовірно, в червні або липні, буде оголошена в перекладі з найбільш уживаних мов.
Місто Енергодар вчилося відповідальності за створіння
В рамках Великопосної екологічної ініціативи о. Михайло Неїжмак, референт Бюро УГКЦ з питань екології Донецького екзархату, відвідав м. Енергодар, Запорізької області. Одразу кілька зустрічей вдалося організувати у даному місті. Візит відбувся 25 березня 2015 р. Божого. Про екологічне вчення та ініціативи УГКЦ дізналися у місцевій греко-католицькій парафії св. Йосифа Обручника, де, при сприянні настоятеля о. Олександра Варницького, відбулася зустріч-знайомство з представником міської ради по екологічних питаннях,а також місцевий телеканал ЄНТС записав тематичну програму.
Отець Михайло звернувся до вірних з духовним словом, акцентуючи увагу на справжню суть покаяння. «Вдивляючись сьогодні у образ страждаючого Христа, застановімося над причиною Його страждань і смерті. Рани, терпіння та побиття Спасителя – це не що інше, як символ вчиненого гріха, зокрема щодо Богом сотвореної дійсності, яка також терпить наругу та знущання від людини» – резюмував екореферент.
Семінарії УГКЦ підтримали всесвітню акцію «Година Землі»
Світові та локальні війни, шалений технічний прогрес, невгамовні споживацькі апетити сучасної людини призвели до того, що спільний Дім – Земля разом з усіма її мешканцями знаходиться в такій реальній небезпеці, в якій мабуть усе Боже створіння не знаходилось від початку свого сотворення.
Однією з наймасовіших акцій, яка покликана привернути увагу суспільства до екологічних проблем нашої планети є щорічна міжнародна подія, започаткована WWF (World Wide Fund for Nature, Всесвітнім фондом природи), яка проводиться в останню суботу березня. У цей день ініціатори закликають людей, організації, навчальні заклади, комерційні установи тощо з 20:30 до 21:30 вимкнути необов'язкове світло та електричні пристрої на одну годину, щоб привернути увагу до проблем, які ставлять на карту життя та здоров’я людей і життя спільного Дому – Землі на загал.
Студенти Дніпродзержинська дізналися про ініціативи Екобюро УГКЦ
Екореферент Донецького екзархату о.Михайло Неїжмак продовжив знайомити з ініціативами Екобюро східні терени України. Цікава зустріч на екологічну тематику мала місце у музеї історії міста Дніпродзержинська. В рамках Великопосної ініціативи «Екологічне навернення задля порятунку створіння», на запрошення директора музею, представник Екобюро поділився ековченням Церкви із студентами міста.
Оскільки подібна зустріч відбувалося вперше, о. Михайло спочатку окреслив основні завдання та цілі Бюро УГКЦ з питань екології, ознайомив молодь з виданнями Екобюро, зокрема «Екологічним дороговказом» та екорозмалювками. Основною темою зустрічі стало представлення Великопосної екологічної ініціативи.
Про важливість молитви за порятунок створіння наголосили на парафіях Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ
27 березня 2015 р. відбулося представлення Великопосної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» на парафії Воздвиження Хреста, с. Середній Майдан, та Миколая Чудотворця, с. Глинки, Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ.
Екоініціативу було представлено о. Назарієм Мицком, референтом Бюро УГКЦ з питань екології. Священик після представлення мети та основних завдань даної ініціативи розповів присутнім вірним про важливість спільної молитви за порятунок Богом створеного світу, а також запропонував роздумати над християнською відповідальністю за Боже створіння у світлі Слова Божого та вчення Католицької Церкви.
Для того, щоб налаштувати серця і розум на сприйняття Божої науки, вірні разом із священиком пройшлися стаціями екологічної Хресної дороги, після якої представник Екобюро закликав парафіян побачити Божу любов до людини у створеному світі.
Місто Збараж приєдналося до Великопосної екологічної ініціативи
27 березня 2015 відбулося представлення Великопосної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» на парафії Воскресіння Господнього, що у місті Збараж. Вірні цих парафій разом з референтом Бюро УГКЦ з питань екології о. Василем Шафраном молилися за збереження усього Богом створеного світу та розважали над екологічним гріхом.
Перші рядки Святого Письма нагадують нам про той досконалий стан природи й цілого світу, який сьогодні людина щоденно нищить. «І побачив Бог усе, що створив: і воно було дуже добре» (Бут 1,31). Повна гармонія і Божий лад існували між людиною, Творцем та усім Його творінням. Проживаючи в раю, людина була щасливою і мала все необхідне для життя. Проте людський гріх позбавив людину цих Божих благ і приніс дисгармонію у відносинах між людиною і Богом та усім Його створінням. Через гріх людина втратила рай – найкраще і найдосконаліше природне благо на землі.
Про екологічне навернення роздумували у Нововолинську
27 березня парафіяни храму св. Петра і Павла УГКЦ у м. Нововолинськ, Волинської області, ознайомилися із Великопосною екологічною ініціативою «Екологічне навернення для порятунку створіння», ініційовану Бюро УГКЦ з питань екології. Екоініціативу представляв о. Володимир Лещишин, референт Бюро УГКЦ з питань екології у Луцькому екзархаті.
Зустріч розпочалась із вступної науки, в якій референт пояснив значення «екологічного гріха» та закликав бути відповідальними за Богом створений світ. «Нехай цей Великий піст, який вже незабаром завершиться, ця подорож до Воскресіння Христового, буде для нас часом глибокого переосмислення не лише наших взаємин із Богом та із нашими ближніми, а також із усім Божим створінням – природою» – підсумував проповідник. Після науки розпочалась екологічна Хресна дорога, під час якої кожен мав змогу глибше і повніше усвідомити власну відповідальність за створений Богом світ.
Задуматись над нищівною дією екологічного гріха закликали на Харківщині
29 березня 2015 року Божого у смт. Покотилівка, що поблизу м. Харкова, у Свято-Покровському храмі при монастирі оо. Василіан була представлена Великопосна екологічна ініціатива «Екологічне навернення задля порятунку створіння», яку представив о. Максим Кролевський, референт Бюро УГКЦ з питань екології у Харківському екзархаті.
На запрошення о. Йосипа Щура, ЧСВВ, який є ігуменом монастиря, екореферент представив екологічну ініціативу та виголосив екологічну проповідь, в якій наголосив на тому, що кожен з нас повинен у Великому пості задуматися також і над екологічною складовою християнської віри.





