Екологічний тиждень у Радивилові
Посадкою майбутнього живоплоту завершився 6 тиждень Великого Посту на парафії Преображення Господнього, Луцького екзархату УГКЦ, у м. Радивилів. У Лазареву суботу, 4 квітня, після Святої Літургії, настоятель храму о. Володимир Лещишин разом із парафіянами висадили 83 туї довкола храму.
Розпочинався цей тиждень з вечірньої молитви при свічках, якою у суботу, 28 березня, віряни долучились до всесвітньої акції «Година Землі». Також у п’ятницю громада зібралась до храму на молитву, де всі учасники духовно пройшли стаціями екологічної Хресної дороги, розважання над якими спонукали до глибшого переосмислення нашої християнської віри та допомогли повніше пережити процес покаяння, завдяки усвідомленню своєї відповідальності за створений Богом світ. Та найбільш багатою на плоди стала субота – день, коли дружною командою висаджували саджанці туй.
Еконауки на парафії святого Миколая Чудотворця у районному центрі Врадіївка
На запрошення протопресвітера Миколаївського деканату, Одеського екзархату, отця Романа Балити провести духовні науки на його парафії, до селища міського типу Врадіївка, на парафію святого Миколая Чудотворця у квітну неділю прибув екзархальний екореферент отець Дмитро Онуфрик.
У 2009 році отець Роман розпочав будівництво храму Миколая Чудотворця. І з того часу маленька, нещодавно зареєстрована громада почала збільшуватись у кількості. Парох докладав зусиль не тільки на будівництві, щоб швидше закінчити храм, але й на духовній ниві, щоб духовна громада формувалася, вчилася жити духовними мірками і поступово входити у життя із своїм Творцем. Позитивні плоди даної праці можна спостерігати вже тепер.
Протопресвітер особисто був ознайомлений із Великопосною ініціативою «Екологічне навернення для порятунку створіння» і вирішив, що його парафія має знати про екологічний гріх, відповідальність перед Богом за довкілля, щоб належно приготовитись до зустрічі із Воскреслим Христом; тому звернувся за допомогою до екореферента екзархату.
Парафіяльна толока: "Чиста парафія – чиста Україна"
Напевно жодному щирому українцю не байдуже те, що наша земля дуже засмічена. Про екологію говорять і в суспільстві, і в Церкві. І ми згодимося з тим, що нам боляче, коли люди викидають сміття.
Ми всі знаємо приказку: "Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять". У парафії святих Кирила і Методія двічі на рік організовується парафіяльна толока – прибирання вулиць нашої парафії. Цього року погода трохи налякала наших парафіян, але все ж таки ми не перенесли, а зібралися у храмі і... рушили на пошуки сміття.
Ви згодитеся, що його шукати не треба довго, бо його багато кругом нас.
Прийшли прибирати парафію, як звичайно, о. Петро Цідило та адміністратор парафії о. Йосафат В.Бойко, ВС, спільнота молодих покликань (хлопці, які живуть при монастирі), діти з Містечка Милосердя Св. Миколая, яким опікуються Сестри чернечої родини Воплоченого Слова, декілька парафіян і два семінаристи.
Екологічні реколекції в смт. Гніздичів Жидачівського деканату
У четвер, 30 березня 2015 року, відбулися великопосні реколекції та представлення екологічної ініціативи на парафії св. Безсребреників і чудотворців Косми і Дам᾽яна смт. Гніздичів. Великий Піст є особливим часом християнського подвигу в дорозі нашого спасіння. Через особисте зречення від зла, плекання чеснот та життя у Христі, людина примирюється з Богом, щоб відновити у собі зруйнований гріхом Божий образ. Примирення є результатом діалогу людського каяття та Божественного прощення, яке особливим способом дарується людині у св. Тайні Покаяння. Тому на запрошення пароха о. Миколи Масендича на реколекції прибув о. Ярослав Турик районний еко-референт.
Реколекції розпочалися Божественною літургією, яку відслужив о. Ярослав та зачитав Звернення преосвященного Владики Тараса Сеньківа О.М., Єпарха Стрийського, з нагоди Великопосної ініціативи Бюро екології УГКЦ «Екологічне навернення для порятунку створіння». В своїй реколекційній науці отець розповів про те, що Великий піст є важливим елементом нашої подорожі до Воскресіння, яка має відбутися в гармонії з усім світом та наголосив на шкідливості пластикових квітів, а також розповів про інші екологічні гріхи.
О. Микола Пришляк: «Подолання екологічних проблем потребує духовного відновлення людини»
У шостий тиждень Великого посту о. Микола Пришляк, референт Бюро УГКЦ з питань екології Львівської Архиєпархії, провів зустріч у Львівській міській раді із в.о. начальника управління екології та благоустрою Андрієм Галушкою, на якій сторни обговорили проблемні екологічні питання у м. Львові. Духовний провідник розповів пану Андрію та його колегам про Великопосну ініціативу «Екологічне навернення для порятунку створіння», наголосивши, на важливості збереження природного довкілля - Божого створіння. Референт вказав, що: "Подолання екологічних проблем потребує духовного відновлення людини, налагодження зв'язку між нею та Богом створеним світом. А все це можливе лише тоді, коли кожен з нас буде молитися, постити та приносити милостиню".
Користуючись нагодою, о. Микола навідав й інші структурні підрозділи Львівської міської ради, де представив великопосну екологічну ініціативу та поділився інформаційними флаєрами на екологічну тематику.
Посадка парафіяльного саду в селі Іванівка, на Миколаївщині
У Лазареву суботу при греко-католицькій парафії Успіння Пресвятої Богородиці, у селі Іванівка, Врадіївського району, Миколаївської області, з ініціативи екореферента Одеського екзархату отця Дмитра Онуфрика, при підтримці Бюро УГКЦ з питань екології та активній участі мешканців села було висаджено саджанці різних дерев та квітів на церковному подвір’ї та біля каплиці, побудованої на честь Покрови Пресвятої Богородиці.
Нещодавно дана парафія ознайомилась із Великопісною ініціативою «Екологічне навернення для порятунку створіння» та мала екологічні реколекції, на яких роздумували про екологічні гріхи, час навернення, красу нашого творіння та наш вклад для повернення гармонії між людиною та навколишнім світом.
З огляду на те, що надворі пишно буяє весна і настав сприятливий час для нових насаджень, парафіяни вирішили зробити щось від себе вже тут і тепер. Це бажання реалізувалося у вигляді конкретних дій. Найперше, активістами на чолі з отцем-парохом Романом Балитою був складений детальний план насадження зелені біля церкви, закуплено хвойні декоративні дерева та квіти.
Енергоефективність як виклик сучасності
Сьогодні для всіх нас, вірних Церкви і громадян України, настали насправді важкі часи. Ми стали очевидцями війни, гуманітарних та екологічних потрясінь на Сході та Півдні країни, важкого страждання народу. В протистоянні між силами Добра і зла стаємо свідками великого героїзму. Ще, здається, поволі, але все ж приходимо до несприйняття ментальності пасивного спостереження, в якій ми солодко дрімали до сьогодні. Приходимо до розуміння необхідності щось робити, щось змінювати в собі, брати участь у цій боротьбі з пекельними силами, адже саме дієві християни є воїнами Христа-Царя. Це стає не просто добрим бажанням, але життєво-необхідною, екзистенційною потребою душі в такий переломний момент нашої Віри та, можливо, всієї історії нашого особистого спасіння.
Одним зі шляхів здійснення цієї екзистенційної потреби в контексті глибокої моральної кризи, на моє переконання, є цілковита переміна нашого усвідомлення та звичок щодо бережливого поводження з Божими Дарами, такими як вода, тепло та енергія. Природний закон каже, що енергія не виникає нізвідки, якщо її змарнуємо, то комусь, можливо, її забракне. Якщо зужити понад міру природних ресурсів – нафти, газу, вугілля, океанічних багатств, води, чистого повітря, лісів, то цих Дарів Бога Творця напевно забракне нашим дітям та внукам. Більше того, дефіцит природних ресурсів вже має місце і сьогодні. Споживаючи по-хижацьки земні ресурси, чинимо важкий гріх проти Богом створеного світу та супроти всіх теперішніх і прийдешніх поколінь [див.1, ч. 995]. Не може відбутися нашого правдивого навернення до Бога, якщо наше сприйняття Віри не буде містити і площину екологічного навернення, яка, в найпершу чергу, окреслюється питаннями ресурсо- та енергозбереження.
Ряд екологічних акцій проведено в останні дні Великого посту у Сокальсько-Жовківській єпархії
З 29 березня по 1 квітня на теренах Сокальсько-Жовківської єпархії пройшов ряд екологічних ініціатив. Зокрема, в с. Заболотці, Бродівського району, вірні УГКЦ разом із парохом о. Ігором Балуком та референтом Бюро УГКЦ з питань екології Сокальсько-Жовківської єпархії о. Тарасом Дзьобою пройшли Хресну дорогу селом, повністю присвячену темі відповідальності за Богом створений світ.
В школі с. Суховоля та школі-інтернаті для дітей з вадами слуху стм. Підкамінь о. Тарас представив Великопосну екологічну ініціативу та застановив дітей на любові до довкілля. Також в цих школах з дітьми було проведено міні-тренінг – «зупини і переконай палія», на якому діти себе випробовували у ролі міні екологів та пробували переконати потенційного палія сухотрав’я.
Цього ж дня на зборах священиків Підкаміньського деканату о. Тарас розповів духовенству про діяльність екологічної комісії при єпархії та її відкритість на співпрацю.





