Полтавців закликали не купувати штучних квітів
Священик Української Греко-Католицької Церкви отець Максим Кролевський напередодні Великодніх свят та Поминального Понеділка розповів про те, чому священики виступають проти прикрашання могилок у такий спосіб.
У нашому місті почали з’являтися банери, у яких розповідається про те, як штучні квіти шкодять здоров’ю та довкіллю. Такі оголошення були створені за ініціативою екологічного Бюро при Греко-Католицькій Церкві.
– Сам Іван Павло ІІ, наш Святий Папа, говорив про екологічний гріх і зачисляв його до найгірших і найважчих, – говорить отець Максим. – І, власне кажучи, ми переймаємо досвід Західної Європи та Церкви, тому що такі установи, які ми створили тільки 5 років тому, там діють по 30, по 40, по 50 років. І, важливо сказати, що пріоритети, які сповідують європейці, були початково закладені церквою, яка почала піднімати ці проблеми з андеграунду і показувати, до чого ми йдемо та що нас чекає у майбутньому, якщо не змінити своє ставлення до навколишнього середовища.
Екологічна проповідь на Пасху
«Сьогодні все наповнилося світлом:
Небо, земля і глибини підземні.
Нехай же празнує вся вселенна
Христове воскресіння,–
В якому ми утверджуємось»
(стихира 3-ї пісні восресного канону)
Свято Христового Восресіння є святом відродження людини до її первозданного образу, який був даний їй Богом Творцем у Раю. Гріх приніс втрату цього образу, гріх приніс смерть, гріх зробив із людини вбивцю. Людина почала вбивати людину і крок за кроком нищити весь Божий світ. Тільки смерть Христова здатна відкупити найвище Боже створіння від загибелі, тільки через відродження у Христі ми здатні глянути на світ очима Творця і жити у гармонії з Ним та з усім Його творінням.
«Прагнете добра? Бережіть створений Богом світ!» – девіз екологічної спільноти с. Жулин, Стрийської єпархії УГКЦ
У селі Жулин, Моршинського деканату Стрийської єпархії УГКЦ, молодь прибирала сміття до Великопосної екоініціативи Бюро УГКЦ з питань екології. Це був перший етап прибирання. Було анонсовано про те, що відбудеться також і другий етап, у якому візьме участь ще більше учасників.
Віднедавна в селі створено спільноту "Екологія у с. Жулин", яку організував учень місцевої школи Олег Томкевич. Ідея створення цієї спільноти прийшла йому після презентації Великопосної ініціативи в їхній школі. Відтепер парафіяльна екоспільнота, девізом якої є "Прагнете добра? Бережіть створений Богом світ!" із благословення отця Олега Корди, адміністратора парафії с. Жулин, буде робити конкретні кроки для збереження довкілля та усунення заподіяної йому шкоди.
Тернополян та жителів усієї України закликають відмовитись від пластикових квітів та вінків
У часі Великого посту тернополян, жителів області та всієї України охопила хвиля інформаційних заходів Бюро УГКЦ з питань екології проти практики прикрашання могил померлих пластиковими квітами та вінками.
Цю інформаційну хвилю підхопили тернопільські та всеукраїнські інформаційні інтернет-ресурси ( zz.te.ua;doba.te.ua; poglyad.te.ua; te.20minut.ua; risu org.ua. tze.org.ua та ін.). Вони стали мультиплікаторами цієї природоохоронної агітації та зібрали навколо себе тисячі небайдужих людей, які лишали свої коментарі і ділились своїми враженнями. Здебільшого відгуки були позитивні і схвальні. Єдиним недоліком, на який вказували – це те, що цю кампанію потрібно було стартувати набагато раніше і не тільки в УГКЦ, але й в цілому нашому суспільстві.
Великопосна екоініціатива у м. Дніпропетровську
3 квітня 2015 року, на запрошення директора екзархального БФ «Карітас» о. Василя Пантелюка, екореферент Донецького екзархату о. Михайло Неїжмак взяв участь у посвяченні нового приміщення в м. Дніпропетровськ для потреб фонду, який раніше знаходився у Донецьку. Отець Михайло представив працівникам екзархального БФ «Карітас» Великопосну ініціативу «Екологічне навернення для порятунку створіння», а також передав деякі видання Бюро УГКЦ з питань екології.
В часі Хресної дороги на парафії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ, що у даному місті, третя стація була присвячена розважанням на тему християнської відповідальності за Боже створіння. Отець Михайло наголосив, що екологічні гріхи порушують заповідь «Не вбий», завдають шкоду природі, загрожують здоров’ю та життю людини і розпинають Ісуса Христа, який віддає своє життя на хресті, щоб визволити нас від гріховної смерті.
У Патріаршому соборі розповіли про екологічний гріх
4 квітня 2015 року, в рамках Великопосних реколекцій для молоді Київської архієпархії, які проводив о. Володимир Стефанишин у Патріаршому соборі Воскресіння Христового, одну із наук було присвячено питанням екологічного гріха. Цю науку провів референт з питань екології Київської архієпархії о. Роман Романович.
У своєму вступі референт розповів про екологічний гріх. Продовжуючи цю тему, було розказано, що це за гріх і як зробити собі екологічний іспит сумління. Також було представлено для молоді як ми маємо наслідувати Бога у відношенні до створіння, і як це розуміти згідно з поясненням книг Святого Письма, та що може чекати на нас, якщо ми не будемо дотримуватися Божого плану.
У наступній частині референтом було запропоновано практичні поради для того, щоб зберегти довкілля. Тут розкривалися різні способи економії: щодо води, електроенергії, тепла, наголошувалось, що маємо обмежити покупки непотрібних речей, не використовувати поліетиленові пакети під час відвідування магазинів, про проблеми відходів та їх утилізації.
Парафія св. Архистратига Михаїла, Стрийської єпархії УГКЦ дізналася про екологіний вимір служіння Церкви
У Стрийській єпархії УГКЦ, Ходорівського деканату, відбулася чергова презентація Великопосної ініціативи, яку провів при співпраці з о. Олегом Кобелем, референтом Екобюро у Стрийській єпархії, екореферент Донецького екзархату о. Михайло Неїжмак. презентував працю Екобюро на парафії Архистратига Михаїла, у с. Вербиця, яке є довголітнім відпустовим місцем у даній єпархії. Щорічно у липні відбувається відпуст на честь відновлення образу Вербицької Богородиці.
Візит у с. Вербиця до парафіяльного храму відбувся на свято Благовіщення. Отець-екореферент в рамках візиту взяв участь у літургії на честь Богородичного свята у співслужінні із настоятелем парафії о. Романом Тимчишиним. В часі літургії о. Михайло просив заступництва Богородиці у збереженні світу.
Прес-анонс: ФЛЕШМОБ «НІ ПІДПАЛАМ!»
У четвер, 09 квітня 2015 року, о 15.00 на площі перед пам’ятником Т.Шевченка (проспект Свободи, м. Львів) відбудеться вулична акція – Флешмоб «Ні підпалам!». Захід приурочено до відзначення в області Дня довкілля.
Метою проведення заходу є привернення уваги населення до значної шкоди на довкілля спалювання сухої рослинності, шляхом розповсюдження буклету «Ні підпалам!» (розроблений Бюро УГКЦ з питань екології), що сприятиме розвитку екологічної свідомості громадян. Також під час Флешмобу буде проведено театралізоване дійство «Ні підпалам!», за участю студентів Бродівського педагогічного коледжу ім. М.Шашкевича.





