Актуальна тема

Меню

Роздуми на Великий піст

Сім тижнів для води: Божий дар води

На третій тиждень Великого посту Ґрейс Джі-Сан Кім, член робочої групи Всесвітньої ради церков, що конфронтується з проблемою кліматичних змін, спеціально для кампанії «Сім тижнів для води 2019» підготувала роздуми про Божу обіцянку «Бо я виллю воду на спраглу землю, потоки вод на сушу…» (Іс 44, 3) та як вона дисонує з сьогоднішнім споживацьким стилем життя, що забруднює водойми і не дає мільйонам людей насолодитись цим життєдайним Божим дарунком – водою!

Пропонуємо вашій увазі уривок з рефлексій Ґрейс Джі-Сан Кім:

«Оскільки наш споживацький стиль життя підживлює спрямовану вниз спіраль забруднення планети: ґрунту, повітря та води, нам необхідно на мить застановитися в час Великого посту над даром води. Біблійні рядки «Бо я виллю воду на спраглу землю, потоки вод на сушу. Я виллю мій дух на твоїх потомків, моє благословення на твоїх нащадків» (Іс 44, 3) нагадують нам, що вода є життям і Божим даром. Ми не можемо жити без води і Святого Духа. Господь створив усе довкола і дав, щоб ми цим користали, розвиваючись тут, на Землі. Будучи творінням, ми не можемо руйнувати чи заборонити іншим користати з того, що створив Господь.

Читайте також: Сім тижнів для води: Паломництво за водну справедливість

Всесвітня лютеранська федерація заявляє, що «Створіння не продається». Ми не можемо володіти чи продати будь-яку частину створіння, бо воно є Божим даром. Це означає, що ми не можемо приватизувати воду та продавати її, бо доступ до води є правом людини. Ми також не можемо позбавити інших доступу до води. Ми маємо нагадати собі, що Господь «виллє воду на спраглу землю» і, таким чином, ми, як Боже творіння, маємо дозволити цій воді текти вільно, щоб кожна людина мала право на чисту воду. Ми не можемо «володіти» водою, натомість ми повинні робити все для того, щоб вода була чиста і доступна для всіх.

Ми захоплюємось такими цінними ресурсами як нафта, викопне паливо, діаманти та золото, але яка з них користь, коли немає чистої питної води? Вода – цінніша. Ми не можемо жити без води, а доступ до питної води – це Богом дане право. Нам потрібно працювати, щоб забезпечити всіх доступом до води, щоб планета жила і процвітала».

Питання для обговорення:

  • Як ми, віруючі люди з цілого світу, можемо співпрацювати, щоб подолати ці процеси і практичну діяльність, що забруднює наші океани і питну воду?
  • Як ми можемо змінити свої звички, щоб не забруднювати Божий дар – воду?
  • Які уривки зі Святого Письма заохочують нас любити Боже створіння і працювати, щоб зберегти його цілісність?

   Як діяти?

  • Існує безліч способів, щоб зберегти воду чистою. Ми можемо обійтися без використання пестицидів чи хімічних добрив, можемо використовувати нетоксичну домашню продукцію, утриматись від використання антибактеріального мила чи інших миючих засобів, не змивати в унітаз ліки чи фармацевтичні засоби. Все це збереже воду чистою.
  • Ми можемо організувати зустрічі чи форуми з друзями та сусідами про те, як кожен може долучитись, щоб зберегти воду чистою. Ми можемо звернутись до місцевих органів влади з проханням, щоб пестициди та токсичні хімікати не використовувались в громадських місцях, таких як школи та парки. Нам всім необхідно «стати на захист» чистої води на всіх державних рівнях, нам потрібно мобілізувати спільноти вірян, щоб вони «захистили» чисту воду.

Фото: windowfilmandmore.com

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології з посиланням на  Ecumenical Water Network