Меню

Відбувся християнський еко-патріотичний табір «Місія»

Бюро УГКЦ з питань екології у Львівській архієпархії організувало літній Християнський еко-патріотичний дитячий табір у горах під назвою «Місія». Табір було організовано вже другий рік поспіль і перший цьогорічний восьмиденний заїзд табору пройшов на одній із церковних баз відпочинку в с. Нижня Рожанка, неподалік від містечка Славське, в період з 30 червня по 07 липня та зібрав 53 дитини віком від восьми до дванадцяти років.

Учасниками табору стали діти з понад десяти парафій Львівської архієпархії УГКЦ. Втім, були й вірні ще трьох єпархій УГКЦ: Сокальсько-Жовківської та Самбірсько-Дрогобицької, а також із Луцького екзархату. Серед учасників Табору були й представники інших конфесій і деномінацій (православні, протестанти, римо-католики) зі Львова, Судової Вишні, Києва, Нікополя. Такими чином християнські цінності, духовно-екологічні й патріотичні ідеї та принципи Табору об’єднали в одну родину на вісім днів дітей і дорослих з багатьох куточків Батьківщини та різних Церков.

Детальніше...

Просвіта в дусі ековчення Праведного Митрополита Андрея Шептицького

10 липня в Катедральному соборі Преображення Христового, що в Коломиї, на денному дитячому християнському таборі «Веселі канікули з Богом», відбувся екологічно-просвітницький захід, який провів референт Бюро УГКЦ з питань екології в Коломийській єпархії о. Петро Лащевський.

Цей катехитичний захід мав на меті розповісти учасникам – дітям 11-13 років, про Праведного Митрополита Андрея Шептицького та його досвід плекання відповідальності й турботи про Боже створіння – природу. 

Детальніше...

Екодень у парафіяльному таборі в гармонії з Творцем і довкіллям

10 липня 2025 року Божого, на парафії Катедрального храму Верховних апостолів Петра і Павла, в місті Чорткові, з благословення отців-настоятелів, отець Іван Стефанчук, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Бучацькій єпархії, провів екодень у парафіяльному таборі, в якому взяли участь близько 180 дітей.

Літо – час, коли природа особливо прекрасна, а душа прагне спокою, радості та оновлення. Саме ця пора року є унікальною можливістю для дітей і молоді до активного відпочинку та духовного зростання на лоні природи – серед Божого створіння.

Детальніше...

Презентація екоказок на Хорватському узбережжі Адріатики

У мальовничому хорватському містечку Селіне, на узбережжі Адріатичного моря, 9 липня 2025 року, відбулася особлива подія – презентація екоказок о. Олегом Кобелем, референтом Бюро екології Стрийської єпархії УГКЦ.

На березі моря, у затінку дерев, зібралися діти з України, які відпочивають тут разом зі своїми родинами. У дружній атмосфері о. Олег представив юним слухачам збірку своїх духовно-екологічних казок, головним героєм яких є їжачок Гачок. 

Детальніше...

Папа Лев XIV відслужив першу Святу Месу в намірі збереження створіння

У середу, 9 липня 2025 р., Папа Лев XIV відслужив першу Святу Месу «в намірі збереження створіння», у «Селищі Laudati Si», освітній ініціативі, яку Папа Франциск створив на території літньої папської резиденції в Кастель-Ґандольфо.

«У цей прекрасний день, перш за все, я хотів би заохотити всіх, починаючи від себе, пережити те, що ми служимо серед краси, так би мовити, «природного» собору, з рослинами і багатьма елементами створіння, які привели нас сюди, щоб відправити Євхаристію, що означає: подякувати Господу», – цими словами Папа Лев XIV розпочав свою проповідь під час Святої Меси.

Детальніше...

«Маленькі серця – для великої Землі»: молимося, граємо, бережемо!

7 липня 2025 року, у часі дитячого літнього табору «Веселе літо – щасливі лелечі діти», що проходить за сприянням Буської територіальної громади на локації БДЮТ «Лелеченята», відбулася незабутня екологічно-духовна зустріч під гаслом «Маленькі серця – для великої Землі!». Гостем заходу став о. Юрій Годісь, голова екологічної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

Розпочалася зустріч із спільної молитви «Отче наш», «Богородице Діво» та особливої молитви за нашу Землю, складеної Папою Франциском, 24 травня 2015 року, що завершує екологічну енцикліку «Laudato Si», в якій Святіший Отець закликає берегти створений Богом світ і дбати про спільний дім – Землю.

Детальніше...

«Канікули з Богом» – час молитви, дитячої радості й плекання турботи про створіння

З 1 по 6 липня 2025 року, під гаслом «З Богом у серці й любов’ю до світу», на парафії святого Миколая в селі Новосілки Буського деканату, Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, відбулися літні «Канікули з Богом» — табір духовного, творчого та екологічного спрямування для дітей сіл: Новосілки та Лісок.

Десять Божих Заповідей у поєднанні з турботою до Божого створіння – природи стали ключовими темами табору. Через катехизацію, молитви, екологічні акції та творчість діти пізнавали, що жити за Божими Заповідями – це не лише шанувати Бога і ближнього, але й відповідально ставитися до навколишнього світу.

Детальніше...

«Метаноя» продовжує справу Праведного Митрополита Андрея Шептицького

З 29 червня по 5 липня Бюро УГКЦ з питань екології провело духовно-екологічний табір «Метаноя» для дітей захисників нашої держави та дітей із зони бойових дій. Екотабір приурочений 160-й річниці з Дня народження Праведного Митрополита Андрея Шептицького.

За задумом організаторів, лейтмотивом табору стала популяризація екобогословської спадщини та природоохоронної діяльності очільника Греко-Католицької Церкви першої половини ХХ ст., яка значно випереджувала час й навіть зараз є гідним прикладом для наслідування серед молоді. Адже сприйняття Митрополитом Бога, як безконечно доброго і милосердного Батька, який завжди присутній у світі і опікується всім створінням, спонукає сучасників задуматись над особистими взаєминами з Творцем та вселяє в серця надію й впевненість у тому, що Бог про нас не забув і в цей час воєнного лихоліття.

Детальніше...