Меню

Повне перезавантаження уряду: чим загрожує можлива ліквідація Міндовкілля

Кулуарна інформація про намір включити природоохоронне міністерство до складу іншого новоствореного відомства активно обговорюється у медіа.

Об’єднання Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства економіки та Міністерства аграрної політики та продовольства у рамках нового Міністерства ресурсів стане інституційною катастрофою для довкілля, національної безпеки та стратегічного курсу держави на європейську інтеграцію.

Детальніше...

Заява щодо неприпустимості ліквідації окремого Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів України

Україна, на жаль, є однією із найбільш вразливих до довкіллєвих загроз країн Європи. Ми живемо в умовах війни, яка вже завдала довкіллю катастрофічної шкоди: тисячі гектарів забруднених земель, знищення природоохоронних територій, заміновані ліси, забруднені річки, зруйнована інфраструктура моніторингу та контролю. Зростають ризики для життя мільйонів громадян.

У такій ситуації держава має не зменшувати екологічну інституційну спроможність, а посилювати її. Проте стало відомо про плани створити «Міністерство ресурсів», в яке мають бути інтегровані Мінекономіки, Мінагрополітики та Міндовкілля. Цей намір — інституційна катастрофа для довкілля, національної безпеки та стратегічного курсу держави на європейську інтеграцію.

Детальніше...

Норвегія представила плавучу теплицю, що виробляє їжу, прісну воду й енергію одночасно

Норвегія зробила сміливий крок до сталого розвитку, презентувавши унікальний проєкт Ocean Bloom — плавучу теплицю, що поєднує сільське господарство, рибництво, опріснення води та генерацію чистої енергії.

Розташована біля узбережжя Бергена, ця автономна екосистема може змінити підхід до вирощування продуктів і використання ресурсів у регіонах, що потерпають від кліматичних змін.

Детальніше...

"Eco Film Festival": на Закарпатті відбудеться екологічний кінофестиваль

У селі Колочава Хустського району 1-3 серпня відбудеться фестиваль екології та кіно, присвячений захисту природи.

Про це повідомляють організатори заходу.

Фестиваль відбудеться на території музею архітектури та побуту "Старе село".

"Наша мрія про переродження сміттєсховища в осередок культурної та екологічної просвіти потихеньку справджується. Колись з Романом ми саме так собі намріяли, потрапивши на Берег Закарпатського Моря вперше. Мрії не здійснюються, їх здійснюють. Радію, що команда "CHYSTO.DE?!" об‘єднує таку кількість свідомих і дивовижних людей, митців, режисерів", — поділилася співзасновниця ініціативи "CHYSTO.DE?!" Олена Жук.

Детальніше...

Базиліка Святого Петра: план екологічної та енергетичної сталості

Фабрика святого Петра, орган Римської курії, відповідальний за утримання базиліки Святого Петра, представив план заходів, натхнених енциклікою «Laudato si'». Ініціативи приурочені до десятиріччя цієї соціальної енцикліки Папи Франциска.

Зменшення викидів, моніторинг якості повітря, поширення добрих практик і відповідальної життєвої поведінки, плекання турботи про спільний дім. Фабрика святого Петра поклала ці принципи в основу проекту екологічної та енергетичної сталості, який зробить найбільший у світі храм прикладом для багатьох культурних об'єктів. План, який вже діє з 2022 року, включає в себе заходи не лише в базиліці, але й у Палаццо делла Каноніка, «Домі святої Марти» та в майстерні мозаїки.

Детальніше...

В «Оазисі» вчились любові до спільносвіту та заощадженню енергії

У суботу 12 липням 2025 р. з екологічною програмою на дитячий табір «Оазис» завітав о. Михайло Неїжмак, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Донецькому екзархаті.

Християнський відпочинковий табір «Оазис» був організований при храмі «Преображення Господнього» УГКЦ у с. Преображенка, Дніпропетровської області.

Учасники табору взяли участь в екогрі, переглянули пізнавальні матеріали на екотематику та молилися за збереження Божого світу, який нині важко страждає внаслідок війни.

Детальніше...

Молитвою та бережним ставленням до довкілля вчились славити Творця на «Канікулах з Богом» у Теребовлі та Миролюбівці

Доброю традицією у проведенні християнських таборів «Канікули з Богом» є екологічна освіта для дітей та молоді. Бюро УГКЦ з питань екології вже тривалий час активно працює у цьому напрямку і наповнює програми таборів молитовними, навчальними, ігровими та практичними заходами.

У цьому ключі відбулись таборові екологічні дні 10-го та 11-го липня в історичному містечку Теребовля та у селищі Миролюбівка, що на Тернопільщині. Референт з питань екології Тернопільсько-Зборівської архієпархії о. Василь Шафран спільно з місцевими священниками, семінаристами та аніматорами проповідував про любов та відповідальність до всього Божого створіння, читав тематичні екоказочки, співав під гітару катехитичних пісень, проводив майстер-класи по збереженню природніх ресурсів, запрошував до участі в екоіграх, організовував екоквести, тощо.

Детальніше...

Природа – не просто середовище, а дар і завдання: Екологічна катехизація серця відбулась на «Канікулах з Богом» у Кудирявцях

12 липня 2025 року в парафії святого великомученика Димитрія в селі Кудирявці Буського деканату, відбувся особливий день табору «Канікули з Богом», присвячений Божому слову, природі та екологічному вихованню. На запрошення місцевого священника о. Андрія Вовка до дітей завітав о. Юрій Годісь, голова Екологічної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії.

Діти зібралися у храмі святого великомученика Димитрія, щоб розпочати день із зустрічі з Богом. Охочі мали можливість приступити до Таїнства Сповіді, яку уділяв о. Юрій, а опісля о. Андрій відслужив Божественну Літургію. Саме з молитви народжується слухання – і це стало першим кроком до глибшої теми дня: «Слово Боже творить – вчімося почути Його. Мої слова теж мають силу».

Детальніше...