Внесок Андрея Шептицького у збереження та розвиток українського довкілля
У 2025-му році Українська Греко-Католицька Церква відзначає 160-ту річницю від дня народження Праведного Митрополита Андрея Шептицького (1865-1944). Заходи вшанування цього великого подвижника, «будівничого» української церкви та державності проводять на різних рівнях.
Так 17 серпня у селі Серединки, що неподалік Тернополя, відбувся святковий вечір під гаслом «У рік надії з Митрополитом Андреєм Шептицьким: Не мають боятись ті, що чекають світлої перемоги».
Серед числа доповідачів, запрошеним був також референт Бюро УГКЦ з питань екології у Тернопільсько-Зборівській архієпархії о. Василь Шафран. Він свою промову сфокусував на соціальному служінні Митрополита Андрея, а зокрема на його природоохоронній діяльності.
«Метаноя» – простір зустрічі з Богом і створінням
«Духовно зростаємо – фізично відпочиваємо – інтелектуально збагачуємося!» – саме під таким гаслом з 7 по 14 серпня при Успенському прокатедральному соборі у Крилосі, що на Прикарпатті, проходив духовно-екологічний табір «Метаноя» для 60 дітей віком від 8 до 12 років, який завершився спільним святкування храмового празника в день Успіння Пресвятої Богородиці.
Протягом восьми днів діти, під проводом референта Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієпархії о. Михайла Дзуля та команди творчих аніматорів, мали змогу духовно збагатитися та примиритися з Творцем, кожного дня роздумуючи над тою чи іншою заповіддю Декалогу.
День турботи про українське довкілля
У селі Цеблів при парафії Косми і Дам’яна УГКЦ минулого тижня відбувся християнський табір «Веселі канікули з Богом», один день якого був присвячений Божому створінню і нашій відповідальності за нього.
На запрошення адміністратора храму о. Ігоря Грици 13 серпня на табір прибув референт Бюро УГКЦ з питань екології Белзького деканату Сокальсько-Жовківської єпархії о. Володимир Годісь, котрий намагався висвітлити учасникам табору таких три важливих питання: екологічні ризики від спалювання сухої трави, заощадження електроенергії і чистота довкілля.
«Я, дякую Богові за природу, як нас учив Митрополит Андрей», – гасло таборового Екодня
11 серпня розпочалися «Канікули з Богом» у с. Полоничі, Буського деканату Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ (Золочівський р-н, Львівська область).
Кожного дня діти дізнаються щось нового і цікавого про Бога, світ та своє покликання в ньому. На запрошення місцевого священника о. Михайла Гунчака 13 серпня, на табір завітав голова Екологічної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії о. Юрій Годісь. Цей день пройшов під гаслом: «Я, дякую Богові за природу, як нас учив митрополит Андрей».
Намети, молитва і чиста природа: діти Чернівецької єпархії провели ековікенд у Карпатах
У серці мальовничих Карпат відбувся екологічний вікенд під відкритим небом, організований Карітасом Чернівецької єпархії для дітей з екогуртків, що діяли у Путилі, Вашківцях та Чернівцях.
Протягом кількох днів учасники заходу насолоджувалися чистим гірським повітрям, джерельною водою та красою довколишніх краєвидів. Програма включала знайомство з навчальними екоіграми та «Валізкою енергоефективності», прослуховування екоказок, вивчення повчань Митрополита Андрея Шептицького та екологічних настанов УГКЦ.
У Великих Мостах вчились порати і доглядати Божий сад
З 4 по 11 серпня 2025 року, при парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці у м. Великі Мости, відбувся відпочинковий табір «Канікули з Богом», в якому взяли участь понад 100 дітей. Табір відбувся під керівництвом настоятеля храму о. Володимира Юськіва і помічника о. Василя Дриворіза та активної молоді, які допомагали у проведені табору. Діти протягом 8-ми днів мали змогу спільно молитися, грати цікаві ігри, а також пізнавати Божу любов.
На запрошення настоятеля о. Володимира Юськіва до таборової програми активно долучився референт Бюро УГКЦ з питань екології Белзького деканату Сокальсько-Жовківської єпархії о. Володимир Годісь, який протягом двох днів допомагав таборовикам застановлятися над темою відповідальності щодо всього, що сотворив Творець.
На Тернопіллі молодь вчилась прислухатись до ековчення Митрополита Андрея Шептицького
Літні християнські табори «Канікули з Богом» стали доброю нагодою для проголошення екологічної катехизи українській молоді. Бюро з питань екології УГКЦ вже тривалий допомагає провести час з Богом плекаючи християнські екочесноти через різні екологічні програми молитовного, пізнавального, рекреаційного та практичного спрямування. Екотабори та окремі таборові екодні стали доброю традицією у душпастирстві нашої молоді.
Не винятком стали й табори «Канікули з Богом» на теренах Тернопільсько-Зборівської архієпархії. Тут в селищах Лучка Тернопільського району Микулинецького деканату, Серединки Тернопільського району Великоберезовицького деканату та у місті Тернополі при парафії «Вознесіння Господнього» відбулись таборові екологічні дні відповідно 11-го, 12-го липня та 13 серпня.
В Олеському деканаті вчилися будувати духовно-екологічні будинки серця
З 7 по 10 серпня у парафії святих Косми та Дам’яна с. Тур’я Олеського деканату Сокальсько-Жовківської єпархії відбувся літній екологічно-катехитичний табір «Будинок мого серця». Ця подія об’єднала дітей у спільній молитві, пізнанні Божого Слова та турботі про довкілля.
Кожен день табору розпочинався молитвою і був наповнений цікавими катехитичними заняттями, екологічними іграми, творчими майстер-класами та спортивними розвагами. Діти вчилися бачити красу Божого творіння, дбати про природу та з вдячністю відкривати серце для Господа.
