В Сосулівському екотаборі вчилися цінувати й берегти Боже створіння
З 6 по 9 серпня у селі Сосулівка Улашківського деканату Бучацької єпарїії УГКЦ, відбувся християнсько-екологічний табір, в якому взяло участь близько 30 дітей.
Основним завданням табору було те, щоб діти вправлялися в християнських екологічних чеснотах і навчилися цінувати й берегти Боже створіння.
Діти мали можливість щодня молитися Святу Літургію і приймати Причастя. Також були екокатехизація, банси, різні ігри та вікторини присвяченні життю і діяльності Митрополита Андрея Шептицького.
У літньому таборі «Грай і зростай» зростали духовно й в любові до Божого створіння
31 липня 2025 року на парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ в місті Ірпінь пройшов захоплюючий і пізнавальний літній табір «Грай і зростай», організований у межах канікул із Богом за ініціативи та підтримки фахівців БФ «Карітас-Київ». Щодня дітлахи не лише активно проводили час, брали участь в іграх, майстер-класах та спільних молитвах, а й пізнавали важливі християнські цінності, навички життя в спільноті та відповідальність перед Богом і ближніми.
Особливим і натхненним моментом стала зустріч з референтом Бюро УГКЦ з питань екології в Київській Архієпархії о. Романом Романовичем на тему «Плекання відповідальності за створіння під час літніх таборів».
Жива і дієва любов Митрополита Андрея Шептицького до Бога, ближніх та природи – тема Екодня на парафії пророка Іллі у с. Стоянів
4 серпня 2025 року у селі Стоянів, на парафії пророка Іллі Радехівського деканату Сокальсько-Жовківської єпархії, відбувся духовно-екологічний захід – Екодень, присвячений 160-й річниці від дня народження праведного Митрополита Андрея Шептицького. Ініціатором події став парох парафії о. Олексій Лупій, а провів захід – о. Юрій Годісь, голова екологічної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії.
День розпочався молитвою у храмі, де всі спільно звернулися до Бога словами молитви про мудрість, складеної самим Митрополитом Андреєм. Це стало духовним налаштуванням на весь день.
Папа: предметом нашої надії не є земля чи речі, які походять із землі, але надією є шукання Того, хто їх створив
Ювілей молоді, який в рамках Святого Року 2025 відбувався в Римі, завершився Святою Месою на еспланаді Тор-Верґата, яку з Папою Левом XIV молилися мільйон юнаків і дівчат з усього світу. проповідуючи, Святіший Отець наголосив, що лише Бог може втамувати нашу спрагу сенсу й нескінченності.
3 серпня 2025 р., вранці, Святіший Отець повернувся до римського передмістя Тор-Верґата, де напередодні очолив молитовне чування за участі понад мільйона юнаків і дівчат. Більшість з них ночували тут під відкритим небом, очікуючи на заключне Євхаристійне богослужіння. Прилетівши гелікоптером приблизно о 7:30, Папа обʼїхав сектори, вітаючись з паломниками, яких зібралося понад мільйон. Святу Месу співслужили 450 кардиналів і єпископів та сім тисяч священників.
«За руку з Ісусом»: як діти зростали у вірі в Творця й екологічних чеснотах
31 липня на таборі «За руку з Ісусом», що відбувався з 28 липня по 1 серпня для дітей віком від 6-ти до 12 років при парафії св. Миколая с. Лісна Слобідка Отинійського протопревсітеріату Коломийської єпархії УГКЦ, провели духовно-екологічний захід. Для цього, на запрошення адміністратора о. Віталія Попадюка, до табору завітав референт Бюро УГКЦ в Коломийській єпархії о. Петро Лащевський.
Піклування про створений світ Митрополита Андрея Шептицького у службі плекання екопатріотизму
28 липня на Пластовому наметовому таборі «Джерело», який проводився з 28 липня до 1 серпня 2025 р. Б. у селі Дора, відбулася розмова про Боже створіння – природу, яку провів референт Бюро УГКЦ в Коломийській єпархії о. Петро Лащевський.
Учасниками цього патріотично-виховного вишколу були 25 пластунів із 55-го хлоп’ячого куреня імені Максима Залізняка та 68-го дівочого куреня імені Галини Грабець.
Метою спілкування було привернення уваги учасників табору до екологічних викликів сьогодення, а також плекання екопатріотизму та свідомості християнської відповідальності за створений Богом світ.
«Християнська віра спонукає берегти багатство й красу Божого світу», – о. Володимир Годісь
28 липня 2025 року, при парафії св. великомученика Дмитрія УГКЦ у селі Ванів, у рамках проведення табору «Канікули з Богом», відбувся Екодень у якому взяли участь понад 30 дітей. На запрошення адміністратора храму о. Юрія Загоруйка, захід під гаслом «Збережемо наш спільний дім – планету Земля» провів референт Бюро УГКЦ з питань екології Белзького деканату Сокальсько-Жовківської єпархії о. Володимир Годісь.
На початку дня молилися до Бога Творця, щоб дарована була нам мудрість дбання і чеснота відповідальності за довколишній світ. У своїй катехизі отець Володимир навчав молодь про те що справжня християнська віра є живою й дієвою у ставленні до всього створеного Богом світу. «Ми є відповідальними не тільки за своє життя і своє існування, а й маємо дбати і про тих хто прийде після нас, щоб залишити їм багатство та красу Божого створіння які дарував нам Творець», – наголосив душпастир.
«Стежками Митрополита Андрея»: духовно-екологічний табір у Бутині
З 22 по 25 липня 2025 року при парафії св. Архистратига Михаїла УГКЦ у с. Бутини відбувся дитячий екологічно-християнський табір «Канікули з Богом» на тему: «Стежками Митрополита Андрея», в якому взяли участь понад вісімдесят дітей.
«Табір – це чудова нагода для відпочинку дітей на природі. Тут вони можуть побачити всю красу Божого створіння і зростати у любові до Творця та відповідальності за навколишній світ», – так визначив головну місію духовно-екологічного таборування о. Володимир Годісь, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Белзькому деканаті Сокальсько-Жовківської єпархії, а рівно ж й організатор та ідейний натхненник заходу.
