Меню

Жива пам’ять про Першу Сповідь: біля храму у Томашівцях висадили алею туй

На подвір’ї храму Введення в храм Пресвятої Діви Марії села Томашівці, Войнилівського протопресвітеріату, відбулася особлива духовно-екологічна ініціатива, що об’єднала парафіяльну громаду довкола спільної праці, краси та відповідальності за Божий дар природи.

Ініціаторами акції стали батьки дітей, які цього року готуються до Першої Сповіді та Урочистого Святого Причастя. Бажаючи залишити світлу й живу пам’ять про цю важливу подію, вони запропонували прикрасити територію храму вічнозеленими насадженнями. Ідею радо підтримав адміністратор парафії о. Іван Ребега.

Упродовж суботнього ранку батьки разом із дітьми висадили вздовж огорожі храму 30 саджанців туй. Праця проходила у теплій, дружній атмосфері та стала справжнім свідченням єдності громади.

Детальніше...

Свічка пам’яті: дитячі серця, що вчаться берегти світ

24 квітня у Чортківському ліцеї №7, у теплій і щирій атмосфері 3-х класів, відбувся особливий екологічний захід під назвою «Свічка пам’яті». Його провів референт Бюро УГКЦ з питань екології Бучацької єпархії отець Іван Стефанчук, запросивши дітей не лише до творчості, а й до глибоких роздумів про відповідальність за довкілля.

Цього дня маленькі школярі мали змогу власноруч виготовити свічки з натуральної вощини. У дитячих руках теплі листи вощини оживали: хтось старанно рівняв краї, хтось обережно вставляв гніт, а хтось із захопленням прикрашав свою свічку стрічками та природними елементами. У класі панувала особлива радість – щира, світла, така, що народжується від спільної праці. Кожна дитина вкладала у свою свічку частинку душі, і тому всі вони виходили неповторними.

Детальніше...

Пам’ятати минуле – берегти майбутнє

«Пам’ятати минуле – берегти майбутнє» – під таким гаслом в суботу, 25 квітня, в парафії Богоявлення Господнього м. Коломиї відбулося катехитичне заняття для дітей та молоді, котрі мали нагоду дізнатися більше про Чорнобильську катастрофу та її жахливі екологічні й соціальні наслідки.

На запрошення настоятеля храму о. Віталія Коцура та катехитки сестри Міріям (ЧССНДМ) у зустрічі з дітьми взяв участь о. Петро Лащевський, референт Бюро УГКЦ з питань екології Коломийської єпархії, котрий розповів молоді про Всеукраїнську екосоціальну акцію «Свічка пам’яті», ініційовану Екобюро УГКЦ з нагоди 40-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС.

Детальніше...

У Львівському садочку діти виготовляли «Свічку пам’яті»

У четвер, 23 квітня, референт Бюро УГКЦ з питань екології Львівської архієпархії о. Сергій Довба відвідав ЗДО № 167 м. Львова в рамках Всеукраїнської акції «Свічка пам’яті», ініційованої Екобюро УГКЦ з нагоди 40-х роковин Чорнобильської катастрофи.

Свою зустріч із найменшими львів’янами екореферент розпочав із коротенької історичної довідки про згадану трагічну квітневу подію 1986-го року, показавши дітям два мультиплікаційні тематичні сюжети та обговоривши актуальні питання, пов’язані із ставленням сучасного українця-християнина до такого Божого дару як енергія.

Детальніше...

Від свічки до відповідальності: урок про світло, яке не можна змарнувати

У п’ятницю, 24 квітня, екореферент Буського деканату, Сокальсько-Жовківської єпархії о. Євген Мигаль, завітав до Андріївського закладу загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів, де спільно з педагогами провів екоурок на тему: «Енергоефективність та енергозбереження в часі викликів війни». Зустріч відбулася з учнями 2-х класів і стала важливою подією для всієї шкільної спільноти, поєднавши екологічну освіту з духовним осмисленням відповідальності людини за створений Богом світ.

Захід став живим прикладом співпраці школи, Церкви та культурного середовища: до нього долучилися вчителі та учні, котрі активно включилися в діалог і практичну діяльність.

Детальніше...

У Тернопільській обласній бібліотеці запалили свічку пам’яті жертвам чорнобильської катастрофи

22 квітня, у Міжнародний день Землі, в Тернопільській обласній бібліотеці для молоді, відбувся вечір пам’яті присвячений 40-й річниці найбільшої техногенної катастрофи людства, що сталася в Чорнобилі.

Сюди прийшли вчителі та учні шкіл, методисти Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, представники Всеукраїнської екологічної ліги, студенти Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського, представники різних бібліотек району, щоби вшанувати пам'ять усіх жертв Чорнобиля та долучитися до Всеукраїнської акції «Свічка пам’яті», яку ініціювало Бюро УГКЦ з питань екології.

Детальніше...

Свічка пам’яті у Бучацькій єпархії як символ родинного тепла і світла

У четвер, 23 квітня, у Родинному домі Бучацької єпархії відбувся особливий захід, приурочений 40-й річниці Чорнобильської катастрофи – трагедії, яка назавжди змінила не лише Україну, але й екологічну картину всього світу.

У теплій і водночас зворушливій атмосфері діти разом із сестрою Йосафатою та референтом Бюро УГКЦ з питань екології отцем Іваном Стефанчуком взяли участь у майстер-класі з виготовлення символічних свічок пам'яті з натуральної вощини. Кожна з них стала не просто виробом дитячих рук, а знаком молитви, надії та відповідальності за створений Богом світ. Таким чином діти долучились до Всеукраїнської екосоціальної акції «Свічка пам’яті», яку ініціювало Бюро УГКЦ з питань екології з нагоди 40-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС.

Детальніше...

Як турбота про довкілля об’єднує громаду

У п’ятницю, 24 квітня, учні Новомартинівської філії Бурштинського ліцею №3 на Івано-Франківщині долучилися до доброї справи – висадили близько 20 молодих ялинок на території релігійно-історичного комплексу «Гора над Дністром». Акція відбулася з ініціативи пароха громади о. Ярослава Озарківа за підтримки Бюро УГКЦ з питань екології.

Цього дня дорослі разом з дітьми створювали простір, який з кожним роком стає все зеленішим і привабливішим. Діти мали змогу долучитися до важливої для громади справи – берегти природу і дбати про довкілля.

Детальніше...