Забруднення повітря призводить до втрати зору і сліпоти — вчені
Навіть невелике погіршення індексу якості повітря підвищує ймовірність повної сліпоти.
Британські дослідники провели дослідження і довели, що забруднення повітря — одна з причин макулярної дегенерації, або вікової дегенерації жовтої плями (ВДЖП). Це прогресуюче пошкодження жовтої плями центральної і особливо важливої частини сітківки. Серед літніх людей це найпоширеніша причина незворотної втрати зору, пише Ukr.Media.
При макулярній дегенерації погіршується стан клітин в жовтій плямі. Через це людина втрачає здатність читати, писати і ідентифікувати особи.
Вчені досліджували стан сітківки ока понад 50 тисяч осіб віком 40-69 років. Виявляється, ризик руйнування клітин підвищується в регіонах із забрудненим повітрям. Тверді частинки і інші шкідливі речовини осідають на склері ока. Їх мікронний розмір дозволяє проникнути в кровоносні судини сітківки, після чого забруднювачі потрапляють в організм.
Дослідники виявили, що збільшення кількості шкідливих часток у повітрі на 1 мг/м³ підвищує ймовірність ВДЖП на 8%. Вчені впевнені, що в майбутньому цей показник буде тільки посилюватися.
Подальші дослідження присвятять вивченню повітря в приміщеннях. Швидше за все, зізнаються автори дослідження, вдасться знайти ще кілька чинників ризику для людського організму. Справа в тому, що повітря всередині будівель майже так само токсичне.