Світовий океан: скільки тонн сміття плаває в ньому?
Океани, моря, ріки та озера Землі забруднені пластиком, але наскільки сильно? Дослідники зібрали дані щодо кількість пластику у водоймах різних куточків світу і отримали невтішні результати: пластикового сміття у Світовому океані плаває аж 269 тисяч тонн!
Про це свідчать дані, зібрані групами науковців з 6 різних країн у 24 експедиціях протягом 2007-2013 років.
Виявилось, що в океані плавають не тільки окремі пластикові предмети, а й навіть мікрочасточки пластмаси. У тій чи іншій концентрації пластикове сміття було присутнє навіть у тих місцях океанів, де його не очікували знайти – у приполярних течіях.
«Ядерна зброя – реальна загроза для спільного Дому – Землі», – Папа Франциск
Нещодавно Святіший Отець Франциск у своєму посланні, надісланому на ім’я Себастьяна Курца, президента ІІІ Конференції з питання про гуманітарні наслідки ядерної зброї, яка на даний час проходить у Відні, висловив заклопотаність у зв'язку з цією глобальною проблемою, яка зачіпає всі народи і має негативний вплив на майбутні покоління, а також на цілу планету, яка є спільним Домом для цілого людства.
«Для того, щоби зменшити ядерну загрозу і працювати задля ядерного роззброєння, необхідною є «глобальна етика» і «етика солідарності», які спонукають народи спільно працювати для забезпечення більш безпечного світу і майбутнього, яке все більше закорінене в моральних цінностях та відповідальності в глобальному вимірі», – наголосив Понтифік.
«Ті, хто став жертвою ядерної зброї попереджають нас про те, щоби не робити ті ж самі непоправні помилки, які спустошують народи і Боже створіння», – наголосив єпископ Риму.
Церква навчає більш ефективно використовувати Божі природні дари: екотренінг для волонтерів у м. Долина
У вівторок 9 грудня у приміщенні Долинської міської ради відбувся семінар-тренінг на тему енергоефективності та заощадження природних ресурсів, проведений Бюро УГКЦ з питань екології за організаційної підтримки мерії м. Долини. Цей захід став логічним продовженням екологічних місій, які були проведені у низці парафіяльних громад та навчально-освітніх закладів міста у жовтні цього року.
Ключовою темою семінару-тренінгу стала презентація демонстраційної «валізки енергоефективності» Бюро УГКЦ з питань екології для потенційних волонтерів, які будуть поширювати інформацію про потенціал раціонального використання енергетичних ресурсів серед найширшої авдиторії, в тому числі і школах та інших закладах освіти та охорони здоров’я, підприємствах тощо.
Священик Михайло Дзуль, референт Бюро УГКЦ з питань екології у Івано-Франківській архієпархії, детально розповів присутнім про наявні технічні можливості заощадження природних ресурсів у повсякденному житті як окремих людей, так і відповідних інституцій, закладів та підприємств. Учасники семінару ознайомились з економічно-екологічними перевагами світлодіодного освітлення; аераторами, які дозволяють в декілька раз знизити витрати води без втрати зручностей; навчились застосовувати термоплівку для ізоляції вікон; отримали інформацію про те, як ефективно боротися з марнуванням енергії, зокрема приладами у режимі очікування.
Основні екологічні проблеми України
Згідно з дослідженнями українських вчених, найбільшу шкоду навколишньому середовищу спричиняють транспорт, промисловість, енергетика та сільське господарство. Тому питання про впровадження природозберігаючих технологій у цих сферах життєдіяльності стоїть особливо гостро.
Протягом усіх минулих років питання забезпечення екологічної безпеки в Україні багато декларувалися, але реально не вирішувалися на рівні державного керівництва. Найочевиднішим прикладом є стан Дніпра в міській смузі столиці: головна водна артерія в буквальному сенсі перетворюється на болото. Скрізь можна спостерігати одну й ту саму тенденцію – екологічні проблеми накопичуються та консервуються. А чиновники незмінно оперують тезою про відсутність належних коштів в держбюджеті/місцевих бюджетах на вирішення цих проблем.
Розетка, яка стимулює економити електрику
Розетка, придумана дизайнером Muhyeon Kim, допоможе людям стати економнішими при використанні електричних приладів. Інноваційна розетка показує скільки ват споживають приєднані до неї прилади. Крім того, вона має світлову індикацію, яка вказує на наднормативне споживання.
Якщо споживання мінімальне, відтінок індикатора буде блакитним, при збільшенні енергоспоживання – підсвічування почне наливатися червоним. За задумом дизайнера, подібне рішення дозволить швидко виділити пристрої, що споживають занадто багато електроенергії і скоригувати режим їх роботи.
Церква намагається зробити світ кращим: Екологічні місії у м. Галич
В п’ятницю, 5 грудня, у м. Галич відбулися екологічні місії, які проводяться Бюро УГКЦ з питань екології від початку осені в усіх єпархіях та екзархатах, маючи за мету в контексті стратегії Церкви «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» через поширення екологічного вчення Церкви спричинитися до оживлення християнських громад і позитивних змін у суспільстві, роблячи їх місцем реальної присутності Творця та життя Пресвятої Трійці. На запрошення місцевої церковної та державної влади разом з о. Михайлом Дзулем, екореферентом Івано-Франківської архієпархії, до проведення місій долучився також п. д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології.
Місії розпочались Святою Літургією у храмі Різдва Христового м. Галича, яку очолив о. Ігор Броновський, декан Галицький, у співслужінні з священиками протопресвітеріату, серед яких також і о. Василь Заверач, референт Бюро УГКЦ з питань екології Галицького деканату. Опісля до присутніх, серед яких були також і вірні з сусідніх сіл, очільник Екобюро УГКЦ звернувся з екологічною катехизою на тему християнської відповідальності за створений Богом світ.
«Навчитись ділитись дарами Божими з іншими – стиль життя християнина», – владика Йосафат (Мощич)
День свята введення в храм Пресвятої Богородиці став знаменним днем для вірних та духовентсва Богородчанського деканату. В цей день, поблизу м. Богородчани, за участі єпископа-помічника Івано-Франківської архієпархії УГКЦ, преосвященного владики Йосафата (Мощича), відбувся чин освячення хреста та джерела, благоустрій якого було здійснено з ініціативи і сприяння Бюро УГКЦ з питань екології та за підтримки небайдужих людей.
Розпочалось святкове дійство Молебнем до Богородиці, який очолив владика Йосафат у співслужінні духовенства вищезгаданого протопресвітеріату. Не зважаючи на те, що в цей день надворі було досить холодно, на посвячення відновленого джерела прийшло чимало вірних з околиць.
Україна повинна зменшити викиди парникових газів на 10%
До 2030 року Україна зобов’язана скоротити викиди парникових газів(ПГ) на 10%, щоб підвищення глобальної середньої температури залишилося в межах 2 °С.
Про це заявила експерт з питань зміни клімату Національного екологічного центру України Марія Сторчило, яка бере участь у конференції ООН з питань кліматичних змін у Перу в якості офіційного громадського спостерігача.
Нагадаємо, що 1 грудня у перуанській столиці – Лімі – стартували 12-денні кліматичні переговори, метою яких є узгодження проекту нової угоди, яка після 2020 року замінить сумнозвісний Кіотський протокол і в рамках якої всі без виключення країни мають взяти на себе зобов’язання по зменшенню викидів ПГ.





