Актуальна тема

Меню

Екологічна проповідь на неділю Христового Воскресіння по Апостольському читанню

Ді. 1 зач.; 1, 1-8

Христос Воскрес!

«Господи, чи цього часу

відбудуєш царство Ізраїля?» (Ді 1,6)

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

Дорогі в Христі!

Напевно, сьогодні, коли на українських землях триває широкомасштабна війна з росією, ми по-різному відчуваємо одну і ту ж саму дійсність.

Ми не вибирали цієї війни, але багато хто з нас став пліч-о-пліч з тими, для кого Україна як Держава є великою цінністю. Сьогодні багато чоловіків і жінок, об’єднаних християнськими цінностями, віддають найкращі роки, навіть здоров’я та життя в ім’я Любові до свого ближнього, рідних та української землі.

Хтось може сьогодні сказати, що ми живемо в трагічний час. Знаєте, я з цим не погоджуюся. Ми живемо в героїчний час, в історичний час, у час, коли народжуються нові герої –  люди величного формату, українці, здатні на вчинки самопосвяти й самопожертви в ім’я Любові до таких, як ми.

Сьогодні маємо багато експертів, військових аналітиків, які можуть давати слушні поради чи висловлювати якісь думки щодо різних варіантів завершення військових дій та припинення війни в Україні.

Але пам’ятаймо, що не знаємо, ні дня, ні години, коли будемо радіти перемозі України в цій війні. Усе в Божих руках, лише один Всемогутній Бог Творець та наша тверда віра можуть відродити країну після воєнного лихоліття.

І для цього треба стати співтворцями, Божими співробітниками, патріотами своєї держави, які несуть у цей світ мир і життя, а не смерть і руїну.

Коли помирав праведний митрополит Андрей Шептицький, то виголосив кілька пророцтв: наша Церква вийде з підпілля і розцвіте по всій Україні, а згодом настануть часи, коли наша держава  дорівнюватиме високорозвиненим країнам світу.

Дорогі в Христі! Як часто ми в житті покладаємося на Господа Бога? Чи молимося за розквіт нашої держави, за подолання воєнного лихоліття та перемогу добра над злом? Який наш особистий вклад у перемогу? Що ми робимо для того, щоб Україна здобула енергетичну й економічну незалежність від росії? Чи свідомі того, що, заощаджуючи ресурси: газ, електроенергію, воду, ділячись життєво необхідними речами щоденного вжитку з ближнім, – ми також допомагаємо долати спільного ворога й відбудовувати нашу державу?

Робімо кожен зокрема те, що в наших силах, щоб наближати перемогу світлої, квітучої української держави та Богом дарованих земель. Цього вам та собі бажаю. Амінь!

Підготував о. Максим Кролевський, референт Бюро УГКЦ з питань екології у Харківському екзархаті.

Проповідь підготовлена в рамках Великопосної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» 2023 р.