Меню

Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

IX екологічна стація

Ісус падає третій раз під тягарем хреста

Це падіння Господа Нашого Ісуса Христа біля підніжжя Голгофи є найважчим випробовуванням для Богочоловіка в часі Його хресної дороги, бо дух сильний, а тіло немічне після бичувань і катувань. Спаситель, бачачи перед собою обличчя кожної людини, яка замість того, щоб отримати життя від Життя і здійснювати роль Божого співробітника в ділі творіння і спасіння, поставила себе на місце Бога і призвела до бунту з боку природи, для якої людина як і для Ісуса стала радше тираном, а не управителем.

Ще в 1990 році святий Іван Павло ІІ говорив про «екологічну кризу», як результат екологічного гріха, наслідок «царювання» людини, що сіє навкруги руйнування та смерть. Огляньмося навкруги, чи бува ми, засліплені власним егоїзмом та ведені духом споживацтва, не помножили цього гріха, який, наче ракова пухлина, проник у наше повсякденне життя і несе загрозу втрати життя вічного? ...

Чи не спалювали ми залишки рослинності, отруюючи себе і природу, не забруднювали землю, воду, повітря своєю господарською чи підприємницькою діяльністю, не знущалися над тваринами, не вирубували дерева, не марнували їжу, якою можна було б поділитися з потребуючими, надмірно не споживали і витрачали електроенергію, тепло, воду та інші природні ресурси?

Христос помер на хресті, щоб через Його смерть в цей світ прийшло життя. І, можливо, сучасній людині, яка опустилася на саме дно і є за крок від власної смерті, як духовної, яка викликана байдужістю та толеруванням гріха, так і фізичної, яка пов’язана з порушенням фундаментальних принципів піклування про середовище, в якому вона живе, варто, за прикладом Христа, підвести голову, і, побачивши в знищеній людиною природі зранений образ Спасителя, почати настирливо шукати шляхів до гармонійних відносин з Небесним Отцем і всім створінням.

Це падіння Спасителя вчить нас, що після кожного чергового гріхопадіння людина має знайти в собі сили, щоб прямувати далі до своєї остаточної цілі – прослави Бога. Ісус Христос після свого падіння підводиться, керований безмежною любов’ю до людини, і прямує на Голгофу, щоб довершити діло відкуплення. Подібно і людині слід сьогодні, за прикладом нашого Спасителя, підвестися з духовного упадку, звільнитися з тенет гріха, в тому числі екологічного, та допомогти Божому створінню відродитися до нового життя.

Помолімося, щоб Святий Дух, який провадить Церкву, просвітив розум і серце кожної людини, через свої дари скріпив душевні і тілесні сили та допоміг кожній людині навернутися, піднятися з гріховного упадку, та засвідчити правдиву любов до Творця, що в різноманітний спосіб об’явився у своїх створіннях.

Прокоментуйте: