Актуальна тема

Меню

Освіта для дорослих

Берегині планети: жінки, які боролись за довкілля

В квітні, коли припадає День Землі, ми згадуємо про тих неймовірних жінок, які працюють заради того, щоб захистити довкілля та все створіння на нашій планеті.

Від прогресивних приматологів до дослідників морських глибин та рішучих активістів: кожна з них трохи змінила наш погляд на світ та нашу роль у його збереженні.

Ці жінки показали, що всі ми впливаємо на здоров’я планети: від найменшого нашого щоденного рішення до міжнародної політики – кожен з нас відіграє велику роль.

Пропонуємо вашій увазі історії про жінок і їхні зусилля зробити світ зеленішим і здоровішим.

Якщо ви хочете дізнатися більше про цих прославлених жінок і розповісти про них дітям та молоді, то після опису представлені декілька рекомендованих книг для різної вікової категорії, а також інших джерел, щоб віддати належне цим надзвичайним жінкам.

Першу берегиню звуть Анна Ботсфорд Комсток (1854-1930)

Фото: Анна Ботсфорд і одна з її ілюстрацій

Вирісши на батьківській фермі у Нью-Йорку, Анна Ботсфорд Комсток навчилась шанувати вражаючий та красивий навколишній світ. Після одруження вона почала зображати на малюнках комах, яких вони з чоловіком вивчали, малюючи тисячі деталізованих картинок для книжок, які написав чоловік, а потім і книжок, які вони написали удвох.

У 1885 році, отримавши ступінь з природознавства, вона почала писати власні книги, включаючи «Посібник з природознавства», який досі використовують як стабільний підручник. Вона також зробила перші кроки у світі науки, ставши першою жінкою-професором в Корнелльському університеті.

Комсток також прославилась, ставши автором першої вуличної гри з природознавства для дітей, що спровокувало науку «вийти» з класу і надихнуло дітей більше любити природу. Її метод став моделлю програми з природознавства по всьому світу, що сприяло появі нового сприйняття важливості навернення молодого покоління.

Книги:

«Зі школи на природу: історія Анни Комсток» (для дітей 6-9 років).

«Дівчата, що заглядали під каміння: життя шести натуралістів-першопрохідців» (від 10 років).

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології з посиланням на A mighty girl