«Автомобільний піст» в підтримку навколишнього середовища

Євангельська і Католицька Церкви Німеччини і Люксембурга закликали парафіян відмовитися на місяць від користування особистим транспортом заради захисту клімату.
Євангельська і Католицька Церкви південно-західної Німеччини та Люксембургу закликали віруючих взяти участь у «автомобільному пості» – відмові від користування особистим транспортом в підтримку навколишнього середовища, повідомляє «GlaubeAktuell».
У цьому році екологічна акція віруючих пройде з 25 лютого по 24 березня. Протягом чотирьох тижнів автомобілістів закликають користуватися іншими видами транспорту для щоденних пересувань: автобусом, електричкою або велосипедом, а на невеликі відстані пропонується ходити пішки.
National Geographic просить Святий Престол зупинити масовий відстріл слонів

Всесвітньо відоме видання National Geographic звернулося до представника Святого Престолу, щоб він втрутився в складну ситуацію із вбивством слонів для подальшого використання слонової кістки при виготовленні предметів культу.
Глава прес-служби Святого Престолу отець Федеріко Ломбарді, до котрого звернулося National Geographic, зізнався, що за останній час отримав багато листів із закликом посприяти вирішенню складної ситуації. У своєму листі до редакції журналу керівник Залу Друку Святого Престолу пояснив, що з точки зору вчення Церкви, невиправдане насильство щодо тварин неприпустиме.
Цибуля і часник допоможуть очистити землю від токсинів
Біотехнологи з Indraprastha University в Делі (Індія) виявили спосіб використовувати відходи переробки цибулі (Allium сера L.) і часнику (Allium sativum L.) для видалення металів і токсинів з промислових стоків.
Забруднення важкими металами, такими як свинець, миш'як, кадмій, залізо, ртуть і олово, становить серйозну проблему особливо в країнах, що розвиваються, де від хвороб, пов'язаних з отруєнням токсинами, щороку помирають сотні тисяч людей. Проблема в тому, що зазвичай очищення промислових стоків і грунту від токсинів коштує великих грошей і пов'язане з використанням високотехнологічних процесів.
Індійські вчені пропонують дешевший і простіший спосіб вирішення цієї проблеми. Команда вчених вивчала вплив кислотності або лужності, часу контакту, температури і концентрації різних матеріалів на здатність біоматеріалів поглинати і дезактивувати важкі метали та інші токсини.
Бюро УГКЦ з питань екології взяло участь у конференції Спілки Католицької соціальної етики в Центральній Європі

«Відповідність життя християн до правд віри, яку вони сповідують є запорукою справедливості і збереження природи», – д-р Володимир Шеремета
12 січня у Віденському державному університеті (Австрія) відбулась конференція, яку ініціювала Спілка Католицької соціальної етики в Центральній Європі. У науково-практичному заході, що став логічним продовженням конференції «Справедливість у сучасному світі: екологія – економіка – етика», взяли участь члени Спілки, викладачі та студенти університету а також ті, кого більш детально цікавила тема взаємозв’язку соціальних та екологічних питань на національному та міжнародному рівнях.
Доповідачами виступили члени ради правління Спілки Католицької соціальної етики в Центральній Європі, котрі висвітлили соціально-екологічну ситуацію в країнах, які вони представляють.Екологи заявляють про черговий намір отруїти Дніпро
Нові реагенти для боротьби з ожеледдю, які планує невдовзі випробувати столична влада замість солі та піску, — загроза не лише для машин, здоров'я людей, а і для фауни Дніпра.
Про це «Рідній країні» повідомили у прес-службі Національного екологічного центру України.
«Яка б не була формула реагенту, від нього залишається кислота. Хоча вона і органічна, але все одно шкідлива для машин, покришок та взуття. Крім того, при випаровуванні вона роз'їдає слизову носа і горла, очі, навіть на зубах відчувається характерна лоскіт. Земля може бути схильна до ерозії. Навіть сіль — менше зло», — цитують екологи кандидата фармацевтичних наук, спеціаліста з токсичної та аналогічної хімії Львівського медуніверситету Зофію Кубрак.
На Львівщині в рамках Тижня молитов за єдність християн молилися за поширення християнської екосвідомості
У парафії УГКЦ Зіслання Святого Духа, с. Сухоти, Бродівського р-ну, Львівської обл., в неділю, 20 січня, молилися за збереження всього створеного Богом світу. Молитовна акція, до якої закликало Бюро УГКЦ з питань екології, відбулася в рамках тижня молитов за єдність християн, який традиційно відзначають християни з 18 по 25 січня.На сугубій ектенії, під час Святої Літургії, о. Тарас Дзьоба виголосив особливі прошення за усвідомлення спільної відповідальності усіх християн за Богом створений світ.
Під час проповіді о. Тарас закликав усвідомлювати труднощі та виклики, які є на шляху до відновлення первісної християнської єдності.
У Івано-Франківську Молебнем до Бога Творця долучились до Молитовного тижня за єдність християн
21-го січня 2013 року, з ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології, опівдні, в семінарійній каплиці ім. священномученика Йосафата (Івано-Франківської архієпархії) було відслужено Молебень до Бога Творця. Богослужіння відбулось в рамках Тижня молитов за єдність християн, під час якого особлива увага присвячується молитві за збереження природного довкілля і всього створеного Богом світу.
Молебень, в якому взяли участь працівники Екобюро та брати-семінаристи, очолив викладач догматичного богослов’я Івано-Франківської Теологічної Академії, о. Володимир Лось.
Під час Богослужіння о. Володимир звернувся до присутніх з повчальним словом, в якому наголосив передусім на тому, що «Христос приходить у світ, щоб підняти з руїни гріхопадіння людину і відреставрувати весь світ.
Англійцям пропонують пожертвувати автомобілями заради дерев
У жителів Великобританії, які збираються поміняти машину, з'явилася можливість компенсувати шкоду, завдану навколишньому середовищу. Учасникам нової екологічної програми «утилізується автомобіль, посади дерево» (Scrap Car Plant Tree), пропонується «перетворити» старі авто в молодий ліс. У ролі організатора проекту виступає некомерційна організація Великобританії «Дерева для міст», повідомляє портал «Autoblog Green».
Згідно з підрахунками екологів, суми від утилізації однієї машини досить для посадки 13 дерев. У разі ж, якщо автомобіль «на ходу» і може бути виставлений на аукціон, грошей вистачить на цілий гай. «Ви можете збільшити кількість зелених насаджень в містах Великобританії і створити міцну спадщина», – йдеться у зверненні організації.
