Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

21 березня – Міжнародний день лісу

Ліси, серед всіх екосистем суші, характеризуються найбільшим біорізноманіттям – тут мешкає більше половини наземних видів тварин і рослин. Ліси – це також регулятор багатьох природних процесів. Вони відіграють ключову роль у боротьбі зі зміною клімату, сприяють підтриманню збалансованого газового складу повітря, захищають річки і озера від обміління, не дають весняним паводкам розмивати ґрунти.

Однак, незважаючи на вказані екологічні, а також економічні, соціальні та медичні властивості, глобальна вирубка лісів продовжується загрозливими темпами – по 13 мільйонів гектарів лісу щороку. Поряд з цим ліси гинуть від пожеж, природних катастроф, хвороб та інших причин. Скорочення площі лісових масивів веде до непоправних негативних процесів, які мають глобальне значення для екосистеми планети і життєдіяльності всього людства.

21 березня відзначається Міжнародний день лісу (Всесвітній день захисту лісів). Ця дата була заснована Продовольчою і сільськогосподарською організацією при ООН за ініціативою Європейської конфедерації сільського господарства в 1971 році. Міжнародний день лісу святкується в день весняного рівнодення в Північній півкулі, яке за традицією вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань. Цей день був встановлений з метою підвищення обізнаності з питань раціонального використання, збереження та сталого розвитку усіх видів дерев, в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.

Починаючи з 2013 року Міжнародний день лісу мають відзначати у всіх країнах світу. У резолюції ООН відзначається надзвичайна важливість підвищення обізнаності населення всіх країн в особливій ролі всіх видів лісів і навіть окремих дерев, що ростуть за межами лісових масивів. У зв’язку з цим ООН пропонує всім державам-членам приурочувати до цього Міжнародного дня проведення відповідних інформаційно-пропагандистських заходів, присвячених конкретній діяльності щодо всіх видів лісів і дерев. Рекомендується проводити масові заходи, наприклад кампанії по висадці дерев, з урахуванням традицій та природних особливостей країн.

Ліси України є її національним багатством, вони відіграють важливу роль в економічному та соціальному житті держави. Усі ліси України, незалежно від того, на землях яких категорій за основним цільовим призначенням вони розташовані, та незалежно від права власності на них, становлять лісовий фонд України і перебувають під охороною держави.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології