Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

В Івано-Франківську під час Хресної Дороги говорили про Чорнобиль

alt26 квітня 2013 року Божого, в день відзначення 27-ї річниці Чорнобильської трагедії, в храмі св. Юрія Побідоносця, який знаходиться в парку «Воїнів – Інтернаціоналістів» (в минулому – «Піонерський парк») відбулась Хресна дорога в наміренні за жертв Чорнобильської трагедії.

Перед початком спільної молитви, до чисельно зібраних вірних звернувся о. д-н. Володимир Містерман, заступник керівника Бюро УГКЦ з питань екології. Працівника Екобюро було запрошено, щоб, роздумуючи над XII-ю стацією «Ісус умирає на хресті», зробити особливий акцент на взаємозв’язку екології та християнської віри.

Диякон Володимир під час духовної науки запропонував усім вірним в особливий спосіб призадуматись над власним, повсякденним способом життя та над тим, чи наші ближні і ціле створіння Боже-природа відчувають на собі, що ми постимо та що черпаємо з діла відкуплення Спасителя. «По-справжньому оцінити те, що Ісус умер на хресті – це усвідомити своє місце серед створіння Божого та наше покликання по Божому турбуватися ним, – наголосив заступник екологічного бюро, додаючи, що – таких трагедій як Чорнобиль та Фукусіма можна було б уникнути, якщо б людина покірно розуміла своє покликання та визнавала Бога своїм Творцем, Спасителем та справедливим Суддею».

Наслідки екологічних лих очевидні і їхніми жертвами, нажаль, стають невинні та дуже часто безпосередньо не причетні люди. «Чорнобильська катастрофа спричинилась до того, що багато людей помирають від різного роду захворювань і з цим, нажаль, нічого не можемо зробити, - сказав диякон Володимир, продовживши думку такими словами, - однак дуже часто кожен з нас, в більшій, чи меншій мірі, своїм повсякденним життям спричиняється до того, що в природнє середовище попадає багато шкідливих речовин, які онкологічними захворюваннями повертаються до людини». Як приклад проповідник навів підготовку цвинтарів до Воскресіння Христового, які вкриваються тонами пластикових штучних квітів та вінків.

На закінчення своєї науки, о. д-н. Володимир запропонував усім присутнім пожертвувати Хресну дорогу за потерпівших від Чорнобильської катастрофи та просити в Бога ласки для усіх нас, щоб ми по Божому почали дивитись на Богом створений світ і не допустили до того, щоб людство знищило себе своїми руками.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології