Ватикан закликає задуматись над „ціною” використання мирного атому
„Трагічні події останніх тижнів ставлять багато запитань” – заявив о. Федеріко Ломбарді, глава прес-центру Апостольського Престолу, коментуючи минулого тижня у „Octava Dies” наслідки стихійного лиха в Японії.
Ватиканський чиновник зауважив, що хоча ядерна енергія і є величезним ресурсом для людства, однак не слід нехтувати питанням про її ризики: „необхідно по новому задуматись над критеріями правильного використання енергетичних технологій, над ризиками та ціною, яку люди змушені за це платити. Папа часто це рекомендує”.
Висловивши співчуття з приводу десятків тисяч загиблих та пропавших безвісті внаслідок природної катастрофи о. Федеріко констатував, що сьогодні все більше „увага світу зміщається з руйнівної хвилі цієї катастрофи на атомні станції”. Заява керівника МАГАТЕ Юкія Амано про те, що криза на атомній станції Фукусіма є надзвичайно серйозною спричинила тривогу світової громадськості.
Згідно з інформаційними повідомленнями, рівень радіації поблизу другого реактора перевищив гранично допустимий рівень більш ніж в 100 000 раз, що могло бути спричинене розплавленням активної зони реактора. Близько 200 тисяч людей було евакуйовано.
Керівник прес-служби Ватикану підкреслив, що хоча японці показали, що вони навчилися будувати неймовірно міцні і стійкі до землетрусів будинки, однак, в даному випадку технологічний прогрес Японії все ж цілком несподівано виявив одне слабке місце, а саме те, що: „Безпека атомних об’єктів і убезпечення радіоактивного матеріалу ніколи не можуть бути абсолютними”.
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології