Актуальна тема

Меню

Створення Біблійного саду в Івано-Франківську

21 березня 2011 року в Ботанічному саді Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника було презентовано проект – створення Біблійного саду в м. Івано-Франківську.

В ході проекту, ідея якого належить професору Володимирові Лущаку, завідувачу кафедри біохімії та біотехнології, планують зібрати колекцію рослин, які згадуються на сторінках Святого Письма. В кліматичних умовах Прикарпаття може рости більше як половина з них. Це дерева (бук, верба, тополя), кущі (виноград, троянда, терен), злаки (жито, просо), бобові (біб, сочевиця), баштанні (диня, гарбуз) та ін. Більшість з цих рослин мають лікувальні властивості та широко застосовуються в повсякденному житті. Деякі з біблійних рослин можна вирощувати в тепличних умовах, зокрема, мирт, смоківницю, гранат, оливки.

Здійснюватимуть цей задум за сприяння місцевої влади, релігійних установ, меценатів, волонтерів, міжнародних партнерів та всіх зацікавлених осіб. Біблійний сад в Івано-Франківську сприятиме розвитку національного та міжнародного туризму на Прикарпатті, переконані творці ідеї.

Споглядання біблійних рослин допоможе не тільки відпочити від життєвої суєти, набратися сил, відновити душевну рівновагу, але й наблизитись до Бога. Особливо приємним є той факт, що цю можливість матимуть і люди з особливими потребами. Широкі доріжки, заїзди та поручні допоможуть вільно пересуватись людям в інвалідних візках та на милицях. Таблички з написами, продубльовані шрифтом Брайля, дадуть змогу людям з вадами зору отримувати потрібну інформацію і відчути красу природи та велич її Творця.

Інформаційна служба

Бюро УГКЦ з питань екології