22 березня – Всесвітній день охорони водних ресурсів
Статистика говорить, що кожен з нас п’є від 2 до 4 літрів води щодня, проте велика частина води, яку ми п’ємо, використовується в їжі, яку ми їмо: виробництво 1 кг яловичини, наприклад, потребує 15000 літрів води, в той час як 1 кг пшениця “випиває” 1500 літрів. За найоптимістичнішими підрахунками близько мільярда людей у світі вже живуть під тиском хронічної недостачі їжі і води. Ми не можемо робити вигляд, що проблема “в іншому місці”. Вже сьогодні кожен з нас може зробити крок на користь збереження водних ресурсів нашої планети!
За висновками експертів ООН, понад 20 % населення Землі (1 млрд. 400 млн. осіб) страждають від нестачі води, придатної для пиття та зрошування посівів. Здоров’я генофонду будь-якої нації залежить від екології зокрема водних ресурсів, як ключового фактору, тож наше завдання – зберегти чисту воду для наступних поколінь.
Вперше думка про започаткування Всесвітнього дня охорони водних ресурсів була озвучена на Конференції ООН, присвяченій охороні довкілля і розвитку (ЮНСЕД) в 1992 році, в Ріо-де-Жанейро. Генеральна Асамблея ООН в 1993 році прийняла офіційне рішення про проведення Всесвітнього дня водних ресурсів, що нагадує всім жителям планети про значення і важливість води і продовження життя на Землі. З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день води. Цього дня організація по захисту довкілля звернулася до всіх держав, що існують на планеті, із закликом приділяти більше уваги захисту водних ресурсів і проводити конкретні дії на національному рівні задля його збереження.
Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:
- Сприяти прийняттю відповідних заходів для рішення проблеми забезпечення населення питною водою;
- Інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому;
- Залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.
22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблеми, так і рішень в цій області. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми.
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології