20 років природоохоронної діяльності ARGE SVA: підсумки та перспективи
В п’ятницю, 1 березня, у Відні відбулось генеральне засідання Міжнародного соціально-екологічного об’єднання «Відповідальність за створіння» (ARGE SVA), довголітнього партнера Бюро УГКЦ з питань екології.
Засідання було присвячене проведенню підсумків 20-річчя діяльності ARGE SVA у сфері збереження створеного Богом світу, a також пошуку нових шляхів формування почуття відповідальності за природу, на засадах християнської віри та етики, в контексті постійного загострення екологічної кризи. Рівно ж, беручи до уваги сучасне екологічне вчення Вчительського Уряду Церкви про те, що «Церква є відповідальною за створіння і зобов’язана дану відповідальність засвідчити перед громадськістю» (Сaritas in vеritate, 51), учасники засідання шукали відповідь на питання, яким чином Церква на інституційному рівні може і має засвідчити свою відповідальність за створіння на практиці.Окрема увага була присвячена міжнародній діяльності ARGE SVA, серед якої особливе місце займає співпраця з Бюро УГКЦ з питань екології. Відповідно, було представлено низку спільних проектів, серед яких зокрема серії лекцій з питань екологічної етики, екологічного душпастирства та збереження створіння у Івано-Франківській теологічній академії, Українському Католицькому Університеті, семінарів на відповідну тематику для членів монаших згромаджень та мирян, проведених за участі президента об’єднання п. Ізольди Шьонстайн та її заступника о. Георга Цізельсбергера, SVD.
У своєму привітальному виступі керівник Бюро УГКЦ з питань екології проф. д-р Володимир Шеремета відзначив вагомість діяльності ARGE SVA на полі збереження Божого створіння не тільки в межах Австрії, але й на міжнародному рівні, а також виразив вдячність за підтримку у формуванні свідомості відповідальності за створіння Боже в Україні. З-поміж іншого, проф. Шеремета відзначив, що один з перших посібників для церковної екологічної освіти на українській мові, а саме збірник документів Папи Івана Павла ІІ не тему відповідальності за створіння, появився за сприяння ARGE SVA, яке ласкаво дозволило здійснити відповідний переклад, підготованого ним видання, та здійснити деякі доповнення.
Очільник Екологічного бюро УГКЦ зазначив, що має за честь належати до Богословської та Наукової рад ARGE SVA і вносити посильний вклад у діяльність цього об’єднання на протязі близько 15 років, а також висловив надію на плідну співпрацю між Бюро УГКЦ з питань екології та ARGE SVA у майбутньому.
Після роботи в групах, підведення підсумків та вибору нового керівництва мала місце коротка концертна програма та дружнє спілкування навколо «біозакуски».
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології