Актуальна тема

Меню

Мир з Богом – запорука миру у всьому створінні, – Венедикт XVI

«Мир стосується цілісності людської особистості і передбачає участь людини в цілому. Це мир з Богом, який полягає в тому, щоб жити згідно із Його волею. Це внутрішній мир із самим собою і зовнішній мир один з одним і з усім створінням», – про це йдеться у посланні  Святішого Отця Венедикта XVI з нагоди XLVI Всесвітнього Дня Миру, який у Вселенській Церкві традиційно прийнято відзначати в перший день Нового року.

У своєму класичному стилі, просякнутому глибиною богословської думки та простотою у висловлюваннях, Венедикт XVI недвозначно дає зрозуміти, що тривожні спалахи напруженості і конфліктів у світі виникають передусім через панування егоїстичної та індивідуалістичної ментальності. Відповідно, згідно із понтифіком, передумовою стійкого миру «є руйнування диктатури релятивізму і положення повністю автономної моралі, яка заважає визнанню невід'ємного природного морального закону, вписаного Богом в сумлінні кожної людини».

«Мир, за словами Святішого Отця, це результат взаємного дарування і збагачення, завдяки дару, який походить від Бога і дозволяє жити з іншими та для інших. Етика миру – це етика сопричастя та спільного дарування».

«Мир не є ні мрією, ні утопією, а справжньою реальністю, – наголошує Понтифік, – бо сам Бог, через втілення Сина свого і його діло відкуплення увійшов в історію, творячи нове створіння і новий завіт між Богом та людиною (Єр 31, 31-34), даруючи нам можливість мати «нове серце» і «новий дух» (Єз 36, 26)». «Мир, – ідеться в посланні, –  це також головна запорука здійснення та забезпечення спільного блага в різних суспільствах, на національному, міжнародному та світовому рівнях».

Правдивого і цілісного миру, який випливає з гармонійного життя, не можна досягнути ніяк інакше, як тільки у світлі правди про людину, яка записана самим Творцем в людське серце, тому що без цієї необхідної правди, без свободи та без любові, справедливість втрачає свою здатність реалізуватись.

Папа навчає про взаємозв’язок різних вимірів відповідальності людини і наголошує, що відповідальність людини за створіння починається із відповідальності за життя людини, а особливо, беззахисного життя в лоні матері, а також констатує, що «кожна заподіяна шкода життю, особливо на початкових його стадіях, неминуче завдає непоправної шкоди розвитку, миру і навколишньому природному середовищу».

В трьох заключних пунктах свого послання з нагоди Дня Миру, Папа Венедикт XVI наголошує на необхідності виховання для культури миру, на важливій ролі сім’ї, яка в цьому процесі відіграє свою незамінну функцію та на необхідності поширення миру через побудову нової економічної моделі сталого та збалансованого розвитку.

Провідною думкою цього папського документу, який покликаний спричинитись до поглиблення християнської віри в часі Року віри є те, що істинний мир – це мир, який заснований у житті з Богом, що має за наслідок мир душевний, мир у суспільстві та міжнародній спільноті, а також мир із всім Божим створінням – природою.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології