Актуальна тема

Меню

Папа: важливо зберегти красу та ресурси світового океану для майбутніх поколінь

Протягом 7-8 червня 2024 р. у місті Сан-Хосе, що у Коста-Ріці, проходила Міжнародна наукова конференція «Занурені у зміни», яка торкалася збереження океану, що потерпає внаслідок зміни клімату, втрати біорізноманіття та забруднення. З нагоди цієї події Папа Франциск написав послання на ім’я Посла Коста-Ріки при Святому Престолі, у якому наголошує на ролі води у житті людей.

Святіший Отець виокремлює важливість збереження краси та ресурсів світового океану для майбутніх поколінь та піклування про чистоту води.

Життєва необхідність води

На початку послання Святіший Отець зауважує, що одним з найбільш символічних художніх образів міста Риму є антропоморфне зображення океану на колісниці з морськими кониками, який прокладає собі шлях вулицями міста. За його словами, автори зображення у такий спосіб бажали відзначити прихід води до центру міста, яке відновлювало свою велич після багатьох повоєнних років, позначених голодом і стражданнями, що зруйнували інфраструктуру міста. «Вода необхідна для життя людини, без неї неможливий прогрес», – пише Папа, пригадуючи слова святого Франциска Асизького, який називає воду «корисною і скромною, дорогоцінною і чистою».

Однак, підкреслює Наступник апостола Петра, на жаль, ми спотворюємо такі епітети, перетворюючи воду на об'єкт для експлуатації. «Ми зневажаємо те, що досягається смиренною і мовчазною працею для спільного блага. І замість того, щоб вважати цей Божий дар дорогоцінним, ми перетворюємо його на розмінну монету, мотив для спекуляцій і навіть засіб для здирництва», – зазначає Святіший Отець.

Злоба, яка порушує чистоту води

Виокремлюючи важливість чистої води, Папа вказує на відомий фонтан Треві у Римі. «Чиста вода, що витікає з фонтану Треві, завдячує своєю назвою молодій дівчині з народу, яка сміливо показала римським легіонерам місце, де знаходилося джерело, а також високо цінувалася за свою чистоту, – розповідає він. – Все це добро, яке вода приносить простим людям, ризикує бути порушеним злобою, егоїзмом і зневагою до інших».

На завершення він вказав на необхідність радикальних змін у дбанні про океан, щоб відновити сенс згаданих висловів святого Франциска про воду. «Цінуймо його загальну корисність у забезпеченні продовольчої безпеки, його скромну працю в регулюванні клімату, борімося із забрудненням, щоб відновити його дорогоцінну красу, а також приймімо рішення не порушувати його чистоту, залишивши його у спадок наступним поколінням», – пише Святіший Отець.

Джерело: VATICAN NEWS