Актуальна тема

Меню

Екопапір з опалого листя. Українець став фіналістом Премії для молодих винахідників

Український науковець Валентин Фречка розробив технологію перетворення опалого листя на екопапір і вперше став фіналістом конкурсу Премії молодих винахідників.

Науковця обрали з-поміж понад 550 кандидатів для участі в цьогорічному конкурсі. Інші фіналісти:

  • команда туніських винахідників, які розробили «розумне» керування кріслом колісним, щоб люди з інвалідністю могли самостійно пересуватися;
  • нідерландка з тестом «Набір для швидкої ідентифікації бактеріальних інфекцій», який бореться зі стійкістю до антибіотиків.

 У 2021 році Валентин Фречка заснував компанію Releaf Paper, яка спеціалізується на виробництві альтернативної упакови з опалого листя.

У 2018 році Фречка почав створювати папір з альтернативної сировини. У 2021 році Олександр Соболенко й Валентин Фречка створили компанію Releaf Paper. Компанія виробляє екоблокноти, екопакети, екокоробки й екоконверти.

Releaf Paper отримує опале листя від міських рад і використовує відходи для вторинного перероблення паперу. Листя подрібнюють і розм’якшують під високим тиском і парою для отримання целюлози. Компанія виробляє одну тонну целюлози з 2,3 тонн опалого листя, пропонуючи альтернативні варіанти упакови. Інакше для отримання тієї самої кількості целюлози треба було б вирубати 17 дерев.

Після повномасштабного вторгнення 23-річний винахідник переїхав до Франції, розширюючи можливості компанії в Європі. Наразі в Україні екопапір створюють шляхом аутсорсингу, а Releaf Paper продає екопродукцію в європейських країнах. 

У майбутньому компанія планує працювати з біологічними відходами фруктових дерев (ананасів, бананів і юки) і сільськогосподарського виробництва.  

Джерело: The Village