Актуальна тема

Меню

Виставка «Зміни», натхнена енциклікою «Laudato si’», на площі Святого Петра

Експозиція, яку організувала Дикастерія в справах комунікації в співпраці з Дикастерією служіння цілісному людському розвиткові, доступна під колонадою Берніні до 27 травня.

У травні припадає річниця підписання першої соціальної енцикліки Папи Франциска «Laudato si’», підпис під якою він поставив 24 травня 2015 року. Цей документ, присвячений темі піклування про наш спільний дім, натхнений «Піснею створіння» авторства святого Франциска з Ассізі. Протягом цього місяця паломники, що прибувають до Ватикану, мають змогу побачити фотографічну інтерпретацію цієї пісні – фотовиставку «Changes» (Зміни).

Офіційно інавгурована 7 травня 2024 р., експозиція буде доступна до 27 травня. Виставка, упорядниками якої є італійська режисерка Лія Белтрамі та її донька Маріанна, з одного боку показує контрасти кліматичних змін, а з іншого – емоції, викликані Божим створінням. Експозиція вже виставлялася, зокрема, під час кліматичної конференції ООН в Дубаї наприкінці минулого року.

Двадцять чотири фотографії, що ввійшли до виставки «Changes», супроводжуються цитатами з «Пісні створіння» святого Франциска та висвітлюють суперечність між красою та захопленням створіння і знищеннями, до яких призводять кліматичні зміни, з наслідками як для довкілля, так і для населення всього світу. Експозиція є заохоченням замислитися над діями, які потрібно вчинити для того, щоб у період суспільно-екологічної кризи могти прославляти Бога з такою ж рішучістю, як і святий Франциск. В цьому випадку назва «Зміни» вказує як на кліматичні зміни та їхні наслідки, які ми дедалі більше відчуваємо, так і на виклик, що полягає в необхідності змінювати стилі життя, що могти дійсно щиро промовити: «Славен будь, о мій Господи».

Джерело: Vatican News