Актуальна тема

Меню

Кардинал Паролін: екологічне навернення – це піклування про ближніх

«Живімося красою і любов'ю, що є енергіями для порятунку світу», – такою була тема 3-го фестивалю «Кінематограф для створіння», організованого колом «Laudato si'» з Сан-Джорджо-ін-Боско, що в італійській провінції Падуї. До його учасників в заключний день за посередництвом відеопослання звернувся Державний Секретар кардинал П'єтро Паролін.

Захід складався з читань, виступів запрошених спікерів та показів художніх і документальних фільмів, натхненних темами цілісної екології, представленими в енцикліці Папи Франциска «Laudato si» та апостольському напоумленні «Laudate Deum». На завершення фестивалю в рамках секції «Краса і любов зустрічі» відбувся показ документального фільму «Тільки разом – несподіванка Франциска», який розповідає про досвід Папи під час зустрічей у так звані П'ятниці Милосердя. Йдеться про ініціативу, започатковану 2015 року під час Ювілею Милосердя, коли Святіший Отець несподівано відвідував якийсь із закладів благодійності, зустрічаючись з найбільш уразливими та потребуючими.

Взаємопов’язаність нагадує про необхідність змін

Назва ініціативи «Живімося красою і любов'ю, що є енергіями для порятунку світу», за словами кардинала Пароліна, «є дуже показовою і особливо актуальною в тривожному історичному контексті, в якому ми занурені», оскільки спонукає нас «побачити великі можливості, які відкриваються перед нами завдяки простому акту спільної співпраці, взаємодії у взаємній пошані і в усвідомленні того, що, як неодноразово наголошував Папа Франциск, все є взаємопов'язаним». Усвідомлення цього взаємозв'язку, веде далі він, показує, що вибір і поведінка кожного члена має наслідки для всього людського роду. «Не існує жодних кордонів, жодних політичних стін, в яких ми могли б сховатися», – зауважує він, підкреслюючи, що це усвідомлення «вимагає трансформації міжнародної політики, а також нашої повсякденної поведінки, спрямованої в обох випадках на те, щоб сприяти зміні моделей виробництва і споживання, стилів життя, які дедалі більше будуть позначені дбайливим піклуванням про наш спільний дім».

Спільний дім – це не лише створіння

Державний Секретар уточнює поняття «спільний дім», вказуючи на те, що це не лише навколишнє середовище, але й люди, які в ньому живуть, а також майбутні покоління. Таким чином, піклування про Землю поширюється на піклування про ближнього, за якого ми несемо відповідальність, а також включає в себе наші стосунки з Богом, Який довірив нам створіння. Виходячи із замкненості в собі, «щоб жити в сопричасті з Богом, з іншими людьми та з усім створінням», людина зростає, дозріває та освячується. Саме в цьому й полягає, за словами кардинала Пароліна, цілісне екологічне навернення, про яке часто говорить Папа Франциск, і поняття навернення з особливою силою відлунює в ці останні дні Великого Посту.

Через споглядання краси творіння, розмірковує далі Державний Секретар Святого Престолу, в нас зароджується вдячність за отриманий дар, який ми, в свою чергу, повинні передати тим, хто прийде після нас. «Лише завдяки визнанню дару, який ми отримали, стає природним дбання про нього і таким чином перехід від культури відкинення мов непотребу, що панує в нашому суспільстві, до культури піклування». Він нагадує, що в «Laudato si'» Папа Франциск не зводить екологічну культуру до «низки термінових і часткових відповідей на проблеми, які виникають у зв'язку з деградацією довкілля, виснаженням природних запасів і забрудненням», але, додаючи прикметник «інтегральна», закликає розвивати мислення, політику, освітні програми, стиль життя і духовність, які сприяють справжньому цілісному людському розвиткові.

Джерело: Vatican News