Актуальна тема

Меню

Екологічна катехиза у Василькові

Референт з питань екології Київської Архиєпархії о. Роман Романович провів екологічну катехизацію в парафії Святого Великомученика Юрія що у Василькові. Актуальна тема на якій сфокусував увагу священник стосувалась типової проблематики присадибних ділянок і городів та ділянок де господарювання  людини наражає на небезпеку усе що її оточує. Мова іде про підпали, які люди використовують з метою позбутися залишків рослинності. Отець Роман наголосив що дані підпали не лиш заборонені законодавством, але й несуть у собі велику небезпеку як для людини, адже можуть спровокувати велику пожежу. Окрім того спалювання рослинних залишків спричинює вивільнення у повітря небезпечних речовин які шкодять здоров’ю і загрожують життю. Підпали також загрожують рослинному та тваринному світу і знищують мікроорганізми, які збагачують ґрунт киснем та різними мікроелементами, що в свою чергу спричинює зменшення урожайності.

Душпастир-еколог також представив важливе знаряддя екологічної катехизації та дияконії – щорічний конкурс Бюро УГКЦ з питань екології, який вже традиційно проводиться в Часі відповідальності за створіння (1 вересня – 4 жовтня). Всеукраїнський екологічний конкурс «Відповідальність за створіння» 2023 року присвячений темі  енергоефективності та енергозбереження. В даному конкурсі кожний може позмагатись у шести номінаціях а саме: «молитва», «вірш», «проповідь-роздуми», «казка», «малюнок» та «відеоролик». Автори найкращих робіт отримають цінні еконагороди (1-3 місце в кожній з шести номінацій конкурсу), а їхні роботи будуть видані окремою збіркою і зможуть стати корисним матеріалом для вчителів християнської етики, катехитів та проповідників. Серед переможців конкурсу буде розіграно екологічний суперприз – універсальну зарядну станцію EcoFlow RIVER 2 Max!

Священник закликав не бути байдужими і дбати про наш спільний природний дім, засвідчуючи таким чином нашу живу християнську віру в Бога Творця і Спасителя.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології